Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Увеличаване на ръста чрез hatha йога?нови  
Автор Люб ()
Публикувано07.08.05 02:31



Здравейте,
от една книга на Петър Алексиев знам за комплекс от асани, които могат действително да спомогнат (според автора) за увеличаване на ръста и зa развитие на крайниците, дори няколко години след 25-год. възраст. Това било доказано в института по йога в Бомбай.
Според книгата (стр. 182), "за в нашите условия", комплексът се състои от:
1. нети--5 пъти.
2. капалабати--3мин.
3. свещ--3мин.
4. рало--1мин.
5. главоколиянна поза--3мин.
6. орел--5пъти по 1мин.
7. триъгълник--5 пъти по 20сек.
8. лъв--5 пъти със задържане 10сек.

Може ли някой да помогне с повече опит или информация. Вероятно се стимулират някои жлези с това? Каквo би могло да е увеличението, и за колко време практика ?
Ръстът ми е 177см., минал съм 20г., но още нямам 25г..

Благодаря за вниманието.

ПП: подчертавам: осъзнавам какво точно търся с този постинг,така че моля - няма нужда от морални наставления, че видиш ли-ръстът не бил важен,а развитието на съзнанието, и пр..:)споко,и за съзнанието се грижим,и за тялото.


Редактирано от Люб на 07.08.05 02:32.



Тема Re: Увеличаване на ръста чрез hatha йога?нови [re: Люб]  
Автор BG-AYP ()
Публикувано07.08.05 12:05



Нямам представа дали асаните помагат за увеличаването на ръста.
Това което мога да кажа по въпроса е следното.

Растежа спира със затварянето на интерфейса между дългите кости на бедрата и подбедриците и "главите на костите". Причината за това спиране е половото съзряване. Половите хормони водят до затваряне/вкостяване на хрущяла между тях. Дали е затворен или не може да се разбере като се направи рентгенова снимка. Ако не е затворен може би има шанс използването на растежен хормон(Growth hormone).

Освен това има и друг метод, хирургичен, но той е доста болезнен. Правят го ортопедите. Костите се пробиват в двата им края, през отвора се поставят метални спици и се поставя апарат, който упражнява постоянно теглене, така че за някалоо месеца може да се постигне удължаване на костите на подбедрицата например. Знам, че се прави при хора със счупвания, дали се прави при здрави хора не зная...



Тема Re: Увеличаване на ръста чрез hatha йога? [re: BG-AYP]  
Автор Люб ()
Публикувано08.08.05 03:13



За хормон на растежа знам напр. че се синтезира докато се спи.
Благодаря за медицинското инфо. :)



Тема Re: Увеличаване на ръста чрез hatha йога?нови [re: Люб]  
Автор coyote_ugly (променяща се)
Публикувано07.03.09 14:15



Аз ги правя тези асани от две години и пак съм си 1.57...Не знам може би има роля и наследствеността...Но ти пробвай ,ако не друго поне ще се раздвижиш малко

никога не е излишно..Успех в порастването!!!

Аз съм пътник...От вечността идвам и към вечността oтивам...

Тема Re: Увеличаване на ръста чрез hatha йога?нови [re: Люб]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано07.03.09 19:59



Да, Йога не само може да промени ръста на човек, но може да доведе до пълна промяна (както тв шоуто), но не по хирургичен външен път, а по вътрешен.
Може да се промени структурата на целия човек, от дебелина на устните, форма на черепа, цвят на очи, коса, дължина на нос, издаденост на скулите, дължина на врат, както и на всички кости, засягащо и формата им.
Човек чрез Йога или чрез което и да е учение може да се видоизмени, така че и родната му майка да не го познае. Но не е това най-важното, въпреки че играта и познанието, което ти носи тази опитност са интересни.





Тема Re: Увеличаване на ръста чрез hatha йога?нови [re: coyote_ugly]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано08.03.09 12:51



Няма значение ръста.

Човек е голям, колкото са големи мечтите му!
Важното е да си добър и положително настроен човек.
А иначе, всичко зависи от теб самата.
Ти сама твориш своята реалност чрез мислите, думите и действията си.

Лек ден!




Никога не казвай никога!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.