Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: spodelenoнови [re: sahaja yogi]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 13:29



радвам ти се
..ама наистина много..

нека цялата Божествена Благословия се излее над теб



Тема Re: spodelenoнови [re: sahaja yogi]  
Автор Raja ()
Публикувано08.08.05 13:41



Искам да те поздравя за пътя, който си извървял и състоянието на съзнанието, което си постигнал.
Нека обаче те накарам да се замислиш върху нещо.
Казваш, че “всичко това и още много" е постигнато благодарение на Шри Матаджи. Ако се разровиш по старите теми в клубовете обаче ще установиш, че подобни позитивни преживявания са описани от ВСИЧКИ, който практикуват една или друга форма на медитация (и дори се цитират научни изследвания). Но в края на всички тези описания, в чиято автентичност аз не се съмнявам виждаме заключения от сорта “И цялата тази благодат благодарение на Ошо, който систематизира вековното познание за тантра и йога”, или “Благодарение на Махариши и неговата ТМ в еди кой си университет студентите са повишили чувствително успеха си и т.н.” Или пък “Силва методът...”...
Аз пък казвам, че всичко това е вярно, но то не се дължи на Шри Матаджи, Махариши или човека който ти е дал (или продал) конкретната техника за медитация, а на самата медитация. Самяма е нещо неизразимо мощно (това е идеята и на цялата трета пада от сутрите на Патанджали) и знаейки добре този факт, бих могъл да ти я опаковам по уникален начин и да те оставя с впечатлението, че аз самия съм източника на твоето преображение. Разбира се, ако реша да го направя, няма да пропусна възможността в тази опаковка да включа и някой екстри, като политически идеи, теории от физиката и астрономията и прочее...
Затова по-горе казах, че е добре да имаме едни по-пълни познания (теоретически и практически) за даршаните и техните практики. Само така бихме могли да различим същността от опаковката. Тези който насоват своето внимание към същността са на прав път. Тези, който се вторачват в опаковката бихме нарекли сектанти... техният език е твърде специфичен и ги прави лесно разпознаваеми, впрочем.

Животът е хубав.



Тема Колективно Съзнаниенови [re: Бpaxмaн]  
АвторTъpcaч (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 16:20



Струва ми се , че не съм ясен. Себепознанието, което се усеща по пръстите ни показва в кои чакри имаме проблеми. Така разбираме, къде има нещо за коригиране. Не знам за подобна техника в друг тип йога. Интересното е , че може да усещаш не само състоянието на своите центрове, но когато насочиш вниманието си към някой друг, незвисимо къде се намира той, ти може да усетиш и неговото състояние. Това се нарича Колективно Съзнание.
Отново Крайната Себереализация се постига, когато пречистим всички центрове(чакри) и Кундалини с цялата си сила се издигне в нас.



Тема Re: Колективно Съзнаниенови [re: Tъpcaч]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 17:23



Просто нямам търпение да отидем по скоро там където знам че ще отидеш Цялата философия на Нирмала е подобна на десетки други подобни измишльотини, където се препоръчва на изкуфелите баби да седнат да медитират, и да си отпушват чакрите

Идиотските правила от рода на:

Ако има бабата треперена във лявата вежда, трябва да си вземе рациново за отпушване на най долната чакра. Ако и бръжди десният показалец, трябва да си вземе аспиринче за да не получи сърдечен удар. Ако и духа вятър под носа, да си вземе валериан за успокоение. Ако има сърбеж по корема, значи е запушена Манипура Чакра, и да вземе да се сдобри с комшийката. Ако изтръпне левият показалец значи е проявила лакомия. Ако започне да вижда сини светлини на оранжев фон, значи Анахата чакра е започнала да се отпушва. Хей такива глупости колкото искаш.

Моля не вземайте тук на сериозно тези неща писал съм ги ей така само да майтап. Ама и тези които са писали сериозно подобни неща, са ги писали като мен, сега, без да се замислят изобщо, без да разбират изобщо какво е това кундалини, какво е това да се възбуди чакра, какво е това да се запуши чакра, и т.н. Просто не им е било нужно да се замислят малко, да прочетат малко оригинална литература, ами четат само Нирмаланска литература



Тема Re: СТРАШНИЯ СЪД - ЗА ЮГИТЕнови [re: sahaja yogi]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано08.08.05 18:36



Надявах се че не е така ама и понятието ви за Югите си е една мешания.
Какво ще кажете за тази подредба на Югите:
Satya Yuga or Krita Yuga - dyana (meditation)
Treta Yuga - yajna (sacrifice)
Dwapar Yuga - archana (worship)
Kali Yuga - daana (gifts)

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 08.08.05 20:13.



Тема Re: Подходящия за тебе пътнови [re: ..]  
Авторпeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 23:14



Yeah, yeah, а ти си пък изнасилвач на деца, човекоядец и перверзник. Откъде го знам??

Еми не го, обаче по твоя пример го предполагам без доказателства хехе.

Учители, заблудени ... силни думи като за многоточие



Тема Фината системанови [re: Tъpcaч]  
АвторTъpcaч (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 09:58



Mрежатa от нерви и сетивни органи във всеки от нас ни информира за външния свят. Освен нея вътре в нас съществува и фина система от енергийни канали (нади) и енергийни центрове (чакри), които поддържат нашето физическо, интелектуално, емоционално и духовно състояние.

В основата на гръбначния стълб на всеки човек, в сакралната кост, се намира една фина духовна енергия Кундалини. Събуждането и издигането на Кундалини по Централния енергиен канал се нарича Себереализация. Кундалини се изкачва по Централния нади, пронизва всяка от седемте чакри, разположени в нея, и излиза през фонтанелата на върха на главата като фонтан от хладни вибрации.

Всяка от седемте чакри в нашата фина система има по няколко духовни качества. Тези качества са заложени в нас и въпреки че не винаги са проявени, те никога не могат да бъдат разрушени. Когато Кундалини се събуди, те започват спонтанно да се проявяват в нашия живот. Така чрез редовна медитация ние ставаме динамични, уверени, творчески личности и в същото време смирени, любящи и състрадателни. Това е естествен процес, който се осъществява в нас чрез издигането на Кундалини и захранването на нашите чакри от нея.



Тема Фината системанови [re: Tъpcaч]  
АвторTъpcaч (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 09:58



Mрежатa от нерви и сетивни органи във всеки от нас ни информира за външния свят. Освен нея вътре в нас съществува и фина система от енергийни канали (нади) и енергийни центрове (чакри), които поддържат нашето физическо, интелектуално, емоционално и духовно състояние.

В основата на гръбначния стълб на всеки човек, в сакралната кост, се намира една фина духовна енергия Кундалини. Събуждането и издигането на Кундалини по Централния енергиен канал се нарича Себереализация. Кундалини се изкачва по Централния нади, пронизва всяка от седемте чакри, разположени в нея, и излиза през фонтанелата на върха на главата като фонтан от хладни вибрации.

Всяка от седемте чакри в нашата фина система има по няколко духовни качества. Тези качества са заложени в нас и въпреки че не винаги са проявени, те никога не могат да бъдат разрушени. Когато Кундалини се събуди, те започват спонтанно да се проявяват в нашия живот. Така чрез редовна медитация ние ставаме динамични, уверени, творчески личности и в същото време смирени, любящи и състрадателни. Това е естествен процес, който се осъществява в нас чрез издигането на Кундалини и захранването на нашите чакри от нея.



Тема Re: Фината системанови [re: Tъpcaч]  
Автор...;) (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 10:10



Значи нервната система е грубата, а чакрите и надите са фината система??
За това ли става въпрос на тези снимки?
http://www.sahajayoga.org/whatissy/miracle_photos.asp
Тези снимки са доказателство за енергиите които хвърчат около Нирмала и нейните центрове нали?

Я ми кажете сериозно ли вярвате на тези глупости?

Чрез редовна медитация, върху снимката на Нирмала, защото това е една от най основните медитации в Сахаджа:):), човек се заблуждава до толкова, че не може да разбере каква е разликата между добро и зло, творчеството му се изразява в сляпо следване на инструкциите на дебеланата, любовта се изразява в фанатична привързаност към нейната философия, смиреността се превръща в магарешки инат и отказ да се види истината, състрадателността става въпрос на налагане на идеите на Нирмала в целият свят (добре че не е възможно:):)), увереността е резултат от конските капаци които тя слага на очите на своите последователи.


Я ми кажете като медитирате, опитвате ли се да „видите” как кундалини пронизва чакрите, как чакрите се въртят?? Опитвате ли се да почувствате това? Като получите „хладни вибрации” !?!?! става ли ви радостно от подобно усещане, и започвате ли да си мислите че това е кундалини която пронизва чакрите?? Нещата май стават все по лоши, и затъваме в блатото на бързото изкуфяване:) Дяволи и ангели не ви ли се привиждат също? Ами когато ви се появи дебеланата в медитация, тя с крилца ли е? И може ли да хвърчи? Защото дори и като видение май ще и бъде трудно да се вдигне нагоре:):)

Както и да е давайте още от това учение, чакаме с нетърпение, поне аз:):)



Тема Муладхара чакранови [re: Tъpcaч]  
АвторTъpcaч (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 11:38



Муладхара

Първата чакра е разположена под сакралната кост, в която се намира Кундалини. Основният аспект на тази чакра е невинността. Невинността е качество, благодарение на което изпитваме чиста, детска радост, неограничена от предразсъдъци и обусловености. Тя ни дава достойнство, равновесие и усет за посока и цел в живота. Тя не е нищо друго освен простота, чистота и радост. Тя е вътрешната мъдрост, която неизменно съпътства малките деца и която при възрастните често бива забулена от облаците на съвременния живот. Въпреки всичко, това качество е вечно и не може да бъде разрушено.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.