Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема До всички фенове на Пепси :)нови  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано14.07.05 22:07



До колкото успях да се поровя в стари теми - някои от тях са : Муле, Дрона, Лиа, Изгрев, Хуанджи, Титикша... молбата ми към тях е да ме светнат малко относно Пепсито

Та как седят нещата - видях го два пъти, зададах му малко въпроси - той ми отговори като по книга /Ошова/ :) . До тук Добре... Една 4аст от мен си вика - Ето го у4ителя ! НамериХ го :) /Дори някой ми подшушна че бил просветен...
Ама другата се дарпа... И не знам дали са само "предрасъдаците ми"... и дали са предрасъдаци над това може доста да се спори... но нека да ги кажа и тях :

1)Биреното му шкембе! За мен излишните тлъстини са болест! Който НАИСТИНА СЕ ОБИЧА ще обича и тялото си и няма да го тормози....

2) НОСИ ОЧИЛА! ТОВА СЪщО Е БОЛЕСТ И ДОКОЛКОТО ЗНАМ ЙОГА Е НАМЕРИЛА ДОСТА ОТДАВНА НАчИН ЗА ЛЕКУВАНЕ НА ОчИТЕ. ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ САМ ЧЕЛ НОРБЕКОВ....

3) СЛЕД КАТО МУ НАМЕКНАХ ЗА ЗДРАВЕТО ТОЙ РАЗКАЗА ЕДНА ИСТОРИЯ ОТ КОЯТО СЕ РАЗБИРА ЧЕ НЯМА УГОДИЯ НА ХОРАТА - ЗА ТОВА НЕ СЕ И ОПИТВАЙ... Само дето другото лице на тази история е 4е те освобождава - може да се измакваш от всичко - квото и да правя, както и да изглеждам се ще има недоволни... ми дай да я караме през просото тогава

Хееелп

Редактирано от mitko_bmw_period на 14.07.05 22:47.



Тема Re: dsfsdfнови [re: mitko_bmw_period]  
Авторdsfsdf (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 22:32



колко си тъп
като знам от кой се учиш..



Тема Re: dsfsdfнови [re: dsfsdf]  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано14.07.05 22:46



Е ми не можем всички да сме остри

Много си ПРААВ ТЪП СЪМ И ТЪП ЩЕ СИ ОСТАНА :) хи хи хи

Редактирано от mitko_bmw_period на 14.07.05 22:56.



Тема Re: Благодарско за феносването, аманови [re: mitko_bmw_period]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано15.07.05 00:04



немаше нужда.
И двете ти половини са прави брато. Аз как да те светна? Трябва сам да се светнеш. Иначе не ставой.
Какъв учител бре ти се привижда. Нещо не си внимавал в час а и май не си ходил много много на даскало. Че той Пепсито илядо пъти поне го е рекъл това че не е учител/гуру и че има само един Учител/Гуру ама кой да го чуе.
За шкембето ке си кютам щото.....Ти моето да видиш - ехеей. Той Пепсито направо си е мършав ако си мериме шкембетата.
Ох не трябваше да ми напомняш за биричка мммммм
За без биричка толкова от мен.
А и ке ти кажем кво вика булката да ти пиша.
Вика тя пиши му да оди при Пепсито да го научи как да чуства със сърцето а не с ума си. Пък тогаз квото сабя покаже(сиреч сърцето)
Айде наздраве!

Наслаждавай се!

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: До всички фенове на Пепси :)нови [re: mitko_bmw_period]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано15.07.05 00:06



Ако правилно си спомням, в 'Екзистенциализма е хуманизъм' добре е развита тезата, че избирайки кого да попитаме, избираме и отговора, които ще получим. Та и ти така, вместо да питаш за Пепси всички, се ориентираш към неговите фенове...

'Законът на еволюцията изразява прехода от еднородност към хармонична разнородност'


Тема Re: До всички фенове на Пепси :)нови [re: diwa_orhideq]  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано15.07.05 01:04



Това ми хареса :) Благодаря права си ! Питам всички които знаят и незнаят за какво става въпрос



Тема Re: Благодарско за феносването, аманови [re: titiksha]  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано15.07.05 01:08



Мерси за отговора - наслаждавам се ! - само и адреса му в Пловдив, ако ми кажеш и бирата е уредена :)



Тема Ключа от палаткатанови [re: mitko_bmw_period]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.07.05 01:56



Докато хората, които питаш, ти отговорят, да ти обърна внимание къде според мен е коренът на въпроса ти (а той определено нямо нищо общо с Пепси).

Първо, как очакваш въпросните хора да те светнат за Пепси, след като ти вече си бил с него и си го видял? Чакаш да ти кажат, че шкембето му е изкуствено или носи очилата си за камуфлаж? Ако някой ти каже, че просто му харесва да е с него, какъв аргумент ще е това за теб?

Второ, проблемът свързан с въпроса ти е, че се опитваш да си намериш духовен учител съдейки по някакви ВЪНШНИ неща (физически характеристики, отговори на въпроси и т.н.). Духовен учител може да намериш само с Духа си! Разбирам напълно желанието ти и трудността ти да намериш пряк път към "твоя" духовен учител съдейки по познатите ти външни характеристики, но просто така не става... Апропо, немалко хора са в подобно на твоето състояние, където вместо твоите физически характеристики те съдят по някакви сидхи (развити способности нестандартни за обикновения човек като примерно телепатия, да може да не яде 100 дена или да не диша с часове и да е жив и здрав), брой на последователи, колко красиви думи използва, при кой велик учител е бил, от коя традиция е и т.н. Моделът в тези случи винаги е "понеже Х прави нещо си СЛЕДОВАТЕЛНО Х е добър духовен учител за мен". При теб е било "понеже е отговорил като по книга (и то на Ошо) на някакви въпроси ЗНАЧИ е той". А пък и "понеже някой казва, че е просветлен следователно курсът на акциите му се вдига още повече" ... А това са само МИСЛОВНИ КОНСТРУКЦИИ! И за това по-надолу ти сам се оборваш с други мисловни конструкции . Духовността, обаче, няма нищо общо с мисловните конструкции.

Забележи, обаче, че духовността няма нищо общо и с вярата. Противоположният на горния модел е този "Ами аз вярвам/иска ми това да е духовния ми учител и си затварям си очите към всевъзможни въпроси свързани с него". Също е ялова позиция.

Духовността е будност за всичко в теб и около теб и след като локализираш тази "част" в теб, която се нарича Дух, ще намериш чрез нея отговорите на въпросите, които си задал тук. Ако наистина търсиш духовен учител значи въпросния Дух в теб е поне мъъъничко събуден и именно той ще ти е компаса. Забележи, че никъде не си казал ясно какъв учител търсиш и ако търсиш учител за нещо си друго, което е все пак важно за теб, пак всичко е ОК – щом нещо е важно за теб търси го!

Ще обърна сега внимание на въпросите ти не защото чрез нечии отговори може да намериш ТВОЯ отговор, а защото просто това е част от Пътя ... Като видиш, че "тука нема и тука пак нема" може би ще обърнеш внимание някъде другаде...

Значи биренето коремче на Пепси се оказва съществена пречка пред приемането му от твоя страна за духовен учител. А пък това, че носи очила направо го довършва в твоите очи... Да ти обърна внимание на някои детайли на хора, които приемаш като особено възвишени духовно. Ошо е страдал от повече хронически физически болести отколкото повечето непросветени хора в този клуб! Като се започне астма и се мине през цял куп алергии и се стигне до хронични болки в гръбначния стълб и какво ли не още. И умира на 59 г само! При това е и плешив. Мантак Чия и Майкъл Уин (при когото искаше да се учиш) носят също очила като Пепси! Всъщност, поне 50% от известните съвременните духовни учители носят очила (просто защото по една или друга причина им се е налагало да четат доста книги и са си увредили зрението). А приказките на Норбеков са верни само по принцип и детайлите са доста по-различни. А пък за шкембетата и дебелостта като се сетя колко закръглени духовни учители съм виждал ... От Свами Сатянанда (крия йога), през Бо Ин Ра, та до Ян Чен Фу (тай-чи чуан). Ако си забелязал колко статуи има на Буда и прочие будиски и даоски светци с големи бирени коремчета ... Просто е класика. От тук може да продължиш колко известни духовни учители са умирали от какви ли не болести или определено НЕ са били перфектни физически (какъвто е твоят идеал).

Там е работата, че физическото тяло е просто ДРЕХА! Човек може да се грижи повече или по-малко за нея. Така или иначе рано или късно я изоставя и ВАЖНОТО е ДРУГАДЕ! А историята на Пепси може би ти не си я разбрал – може би няма угодия не за него, а за теб. Не съм чувал Пепси да се оплаквал от тялото си, ТИ се оплакваш от неговото тяло . Малко абсурдно излиза... А за Духа му нищо не казваш? Всъщност, ти за фитнес ли си отишъл при него ? А ако те кефи да караш през просто – карай. Ти ще сърбаш попарата за това, както Пепси за коремчето си и очилата си. Въпрос на избор.

Та, лека полека ще видиш как светът е КОППЛЕКСЕН и не е така прост и съставен само от силогизми (Понеже А е вярно то следва, че и Б е вярно). Ще видиш и това срещу което се бунтуваше – кармата. Т.е. взаимовръзката между различните неща от живота и особено следствията от твоите действия.

Иначе те поздравявам за темата ти, че ТЪРСИШ това, което те интересува и че си УПОРИТ. Който търси намира.

П.П. Аз не съм фен на Пепси (не че имам нещо против него), ама гледай колко изписах ... И не за Пепси (оставам с впечатление, че той се оправя), а за теб.



Тема Re: До всички фенове на Пепси :)нови [re: mitko_bmw_period]  
Авторcвидeтeл (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 08:50



Има признаци, по които да съдиш. Но самият ти трябва за знаеш доста и да имаш някои опитности.
Та Пепси, не е това, за което го имат. Един пример - учи по неправилен начин на ребърдинг!
Има още доста неща, но ти трябва да си ги усетиш



Тема Re: До всички фенове на Пепси :) [re: mitko_bmw_period]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 09:01



Опитай се да възприемаш със сърцето, не с ума. Светлината, истината е една единствена и учителите са я изживели директно. Разликата между отделните учители е в количеството светлина, която е навлязла във физическото тяло. Пепси е дар за много хора. Кой е Пепси, той сам казва, че ние не знаем. Това, което виждаме в него са нашите очаквания, нашите интерпретации. Но това не е той. За да разбереш кой е той, трябва първо на изживееш "кой си ти"...това всъщност е цялата работа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.