Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Хатха йоганови  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 21:31



Харе Шива!
Ето един чист въпрос към знанията ти!

Когато човек прави Кечари мудра, не е нужно да престава да прави Талабия крия?
Можеш да се обосновеш за отговора си.
Благодаря!



Тема Re: Хатха йоганови [re: +]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 08:04



Привет колега +,
Сигурно с този си въпрос искаш да докажеш колко не познавам хатха йога. Наистина не зная отговора на въпроса ти. Даже толкова ми е слаб ума, че не виждам въпрос. Но и да го видя пак не го зная. Не зная толкова, че да ти отговоря на въпроса. Аз зная малко. Няколко елементарни понятия.
Но това не ми пречи да заявя, че името ми е Павли Панев и съм от Варна. В други мои отговори може да се намери още подробности от биографията ми.
Ще ми е приятно да разговарям с тебе ако излезеш от анонимността си.
Харе Ом!



Тема Re: Хатха йоганови [re: hare Shiva]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 08:30



Казвам се Ани Петрова
и съм от София.
Занимавам се само от няколко години с йога, но от самото начало усетих че в мен има две много важни качества:
търпение и постояноство, необходими за всеки един "тръгнал по пътя" на йога.

Въпросът ми не беше провокативен, а поставен с желание за споделяне.



Тема Re: Хатха йоганови [re: +]  
АвторMecho (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 08:50



Талабия крия би трябвало да доведе до Кхечари мудра. Но до това водят и ред други постоянни практики. Кхечари мудра се случва в средата на черепното пространство и бележи етап от духовното развитие. В никакъв случай не бива да се стреми човек към постигането на едно, или друго - било то кхечари мудра, второ, трето......
Практикувайки йони мудра човек стига до реално отдръпване на сетивата навътре. При кхечари мудра се получава разгаряне на вътрешния огън, активиране на кундалини, прана тръгва по сушумна нади. Но това си идва само. Няма причина за случването му- ако си готов и то е там.




Тема Re: Хатха йоганови [re: +]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 09:33



Прощавайте колежке,
Недооцених въпроса. Моля да бъда извинен, но тука хвърчи толова некоректност и отрицание, че вече не мога да повярвам, че има и коректност.
Но все едно. Не съм толкова навътре по отношение на крия. Даже съм доста зле. Но за Кхечри мудра(или кечари) мисля, че бих дал свое виждане. Кхечари е практика, която според Гхеранда самхита се свързва с Нада йога самадхи и предтавлява докосване на Чандра с език. От Чандра тече Амрита. И който може да извършва тази практика ще пие от вечния нектар на живота(Амрита) пряко от извора(Чандра). Както вече споменах Чандра е с конкретен анатомичен аналог, познат на медиците. Той се намира в горния край на Сушумна и често се назовава и Отворът на Брахма. Намира се малко преди шестата чакра- наречена трето око или чакра на междувеждието или Аджна чакра. Наистина от нея тече нектар. Мнозина от нас са опитвали вкуса му. Още повече търсят неговия растителен аналог. Но...
Но понеже постигането на Кхечари мудра е свързано с удължаване на езика докато достигне междувеждието, аз не съм започнал засега практикуването и.
Медицината знае, че амрита тече и от още едно място. Наистина по-бедно на нектар. Но то е по лесно достъпно. Намира се малко по-надолу от Чандра. И не при всички хора е развито. Но има една крия с която може да се постигнат резултати близки до Кхечари мудра. Специалистите по крия йога сигурно са по наясно от мене.
Още веднъж моля за извинение.
Харе Ом!



Тема Re: Хатха йоганови [re: Mecho]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 16:19



Mecho,
благодаря за информацията.
Ше ми напишеш ли другите практики, които водят до Кечари мудра. Аз зная само за Талабия крия. Няма нужда от подробното им описване - този, който практикува ще ги намери и разбере.
Да зная, че не трябва да има стремеж за достигане, а практиките да се правят с лекота, спокойно, като детска игра.



Тема Re: Хатха йоганови [re: hare Shiva]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 16:25



Hare Shiva,
благодаря!

Сериозните хора с малко думи се разбират. Така посредствените или ще бъдат привлечени и водени от любопитството си ще се разровят тук там за едно или друго значение, с което ще разбулят част от невежеството или няма да обърнат внимание на тези "писания".

Крия йога включва в себе си три вида йога:
(Хатха йога, Рада йога и Лайя йога)
Това е достатъчно, за да можеш да разбереш сам.



Тема корекциянови [re: +]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 16:27



да се чете Раджа йога
вместо Рада йога



Тема Re: Хатха йоганови [re: hare Shiva]  
Авторзнaчи (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 18:43



"Но понеже постигането на Кхечари мудра е свързано с удължаване на езика докато достигне междувеждието, аз не съм започнал засега практикуването и."

Значи, за теб кечари е да достигнеш с език междувеждието:)))))))))))
вижда се, че не си го практикувал..:))))
Оттук се вижда се какво разбираш и практикуваш от йога въобще
а за амрита да не говорим...



Тема Re: Хатха йоганови [re: hare Shiva]  
Авторзнaчи (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 18:45



"Още веднъж моля за извинение"

Не си извинен за невежеството си,
защото демонстрираш разбиране




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.