Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано25.06.05 23:36



Veriya или семето е мощно средство, съхраняване и натрупване на енергия в чист вид, когато човек я съхрани через контрол(тантра) или въздържание(брахмачария) и се напълни със семе следва сублимация на енергията в тялото и личността което се изявява по най различни начини: появява се ясно осъзнаване, голяма сила, тялото става атлетично и силно от прилива на хормони, имайки повече активност и много по малка нужда от сън и храна, личността постига магнетичност, убедителност и става силно въздействаща, енергична, света става по красив и ярък и ясен, концентрацията на хормони и енергия се изкачва нагоре и обхваща мозъка и усещанията давайки едно несравнимо удоволствие и екстатичност... когато това се постигне и човек пращи от енергия той трябва да внимава да не я изпразни по някъкъв друг начин: много говорене, много действия, прекалена активност, това е следващата клопка по пътя, той трябва да се постарае да я балансира , успокои и хармонира через подходящ тип практика...

В нашата "високо развита" най вече материално цивилизация това обаче не се разбира а още по малко пощрява. Дори и в здравните публикации пише колко полезен бил секса за сърцето, а изпразването на семе се възприема като нещо нормално, т.е. Жули и го хвърляй на воля само по хубаво ще стане" Да не говорим за филмите, списанията които щедро поощряват безразборното копулиране...това е нашата "култура". Е как да бъдем духовни, като енергията ни стои ниско долу и я пилеем постоянно стимулирани от визията на разголените влажни красавици, нашето общество поддържа и рекламира преяждането със всичко: храна, секс, пари, собственост, свръхсетивност и какво ли не...ОСТАВАЙКИ НА ПОВЪРХНОСТТА или по друг начин казано:ЗАТЪНАЛО В БЛАТОТО НА ПОВЪРХНОСТНОТО И ЕЛЕМЕНТАРНАТА СЕТИВНОСТ...мъчейки да стигне безкрая насочено навън и затваряйки вратата навътре която е толкова близо, направо е в нас... Нашата цивилизация се опитва материален начин да бъде достигнат безкрая на света и усещанията... Само че моя опит и усещания не подкрепят това. Бил съм с много жени, към почти всички от тях съм изпитвал чувства, а към две от тях невероятно силни чувства, до загуба на аз. С течение на времето успях да се науча да контролирам и спирам изпразването което ми даде такава и сила и възможности че жената да не може и да помоли да спрем а не аз... но все пак не винаги, това е може би пътят на Тантра и Тао на Мантак Чиа, но аз чувствам по близък пътя на въздържанието и Йога...

Когато семенната ми енергия както много правилно се казва беше "изпразнена", чувствах как просто нямам енергия и ставам отпуснат, вял и "изстискан като лимон" до следващият път когато я събера може и след малко пак или след час или след седмица, няма значение. И след ипразване чувствах общ физически , умствен, емоционален духовен спад, усещайки пасивност. По глобално погледнато в периодите когато се въздържам имам общ подем и възход във всякакво отношение материално - физически и духовно, чувствайки се във възход а в периодите на въздържание обратното , т.е. общ спад, но за да се усети начален истински прилива на енергия е нужно поне месец въздържание.

Опитах и много и от едното и другото и сега знам кое е по хубавото, но и по трудното: въздържанието и овладяната енергия на семенната енергия, сега го знам от личен опит... Още повече че всички духовни системи казват това: Йога, Тантра, Тао и т.н. и т.н. в китайската обща медицина например се казва че човек над 30 години не трябва да се изпразва повече от един път на месец, а над 60 веднъж на два, на 20 веднъж на две седмици и това е само общ здравословен съвет. А тези които постигат контрол или въздържание завинаги постигат всичко... само че човек трябва да го преживее или осъзнае или и двете за да стигне до това. Когато се изпразвах чувствах че ставам по слаб, когато я натрупвах волята и осъзнаването ми не стигаше да се контролирам в действията си тласкан от хормоните и желанията към безразсъдност... но с започването на практика(Йога) както и вегетарианство и с течението на времето и това се получи.

Наистина глупаво и безрасъдно е да се изпилее напразно енергията не по предназначение само заради едното краткотрайно удоволствие, това е като заради това да хванеш врабчето да изпуснеш орела... да, второто е далеч по трудно защото врабчето е лесно достижимо, а орела е горе и далече и даже е трудно дори да бъде видян...

Когато Veriya/семето/ е съхранена светът е друг, много по прекрасен, причина са хормоните и енергията която не е изпиляна, а циркулира вътре давайки физическа, психична и духовна сила.Бива ли заради краткото физическо удоволствие заради измамата на Мая която по принцип иска Мъжът да да излее семето си в жената като го го мами через удоволствието както мирисът на цветето пчелата, човек да не постигне всичко друго а да остане тъп, неосъзнат и изстискан като лимон. Още повече че от личен опит съм установил че ПРИРОДАТА ХИТРО Е НАСЛОЖИЛА ОРГАЗМА Т.Е. СЕТИВНО УДОВОЛСТВИЕ ПО ВРЕМЕ НА СЕМЕИЗПРАЗВАНЕТО, НО ОРГАЗЪМ МОЖЕ ДА СЕ ИЗПИТА И БЕЗ ИЗПРАЗВАНЕ СЪС ЗАДЪРЖАНЕ НА СЕМЕТО ЧЕРЕЗ ТАО ( вж. Мантак Чиа) просто уловката на природата е да има изпразване через даването на замайващо силно удоволствие. И глупакът се празни като невидял без да знае това, ама то трябва малко повече чувствителност и осъзнаване за да се разбере. СЕМЕИЗПРАЗВАНЕТО И ОРГАЗМЪТ ОТ УДОВОЛСТВИЕТО СА ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА! В Тао практиките се изживяват оргазми без никакво изпразване и то много по силни и затова китайските императори са имали стотици наложници и в същото време са били силни и мъдри личности, но това е друга тема...

Та сексът, както и материята а също и умът и менталът са клопките на Мая играеща си с материята и енергията. Когато енергията е изпиляна, мъжът е скапан, той е СЛЯП и не може да види пътя към и да сублимира енергията, защото няма енергия да Осъзнае самото това. Така той живее основно в грубо физичен план.

Състоянията в гореописаното изложение са две коренно различни състояния и два различни свята в които може да бъде един и същи организъм със и без Veriya, в които съм бил, сравних и имам своя избор

Когато мъжът се "изпразни", той "умира" енергийно за да даде живот и енергия на друго същество оплождайки жената, за сметка на енергията която го кара да действа търси и осъзнава.Когато я задържи той може да я сублимира и "издигне" в двигателя си използвайки я за други неща. Прахосването на семенната енергия не по предназначение е самоубиството на глупака попадащ в оковите на тъпотията и скудоумието... о да, знам го от личен опит...че то даже и животните не правят като нас "умните" хора, а са регулирани от естествените си природни ритми через кратки периоди на разгонване и дълъг покой. А ние хората имаме възможност да сме постоянно разгонени, получили този физиологичен "дар" и това "проклятие" поради добрите условия в които живеем, имаме и много други "дарове" на цивилизацията в която живеем, но трябва да внимаваме с тях защото много от тези преимущества и удобства причиняват всъщност робство...

Що се отнася до ДАМИТЕ за съжаление никоя от всички които съм срещал не беше и не е стигала до това разбиране за нещата, дори до разбирането на Тао, всички са искали да бъдат покъсвани от животински силен и продължителен секс или от нежна любов но тези всички неща са им минавали покрай ушите, може би защото пряко не ги касаят, щом пряко нищо не губят, просто щом стане дума за плътско удоволствие забравят духовното или по-скоро СИ МИСЛЯТ ЧЕ ДВЕТЕ МОГАТ ДА СЕ СЪЧЕТАЯТ...но разбира се това не е така и изложеното със същата сила важи и за тях. Та да ме извинят може би заради това в писанията за жените се казва че са опасни и са приавнени със най-низшата каста защото като цяло са свързани със земното и то е в същността на тяхната природа...Дори преди малко получих SMSи от една госпожичка, познайте какъв е подтекста...да ми дава Господ сили...прости ми скъпа

На другия край са пък фригидните комплексарки и комплексари отхвърляйки секса по разни външни или психични причини или просто защото не са в ред използващи отречението за извинение пред себе си и пред другите.

НО ИСТИНАТА НЕ НИТО В ЕДНАТА НИТО В ДРУГАТА КРАЙНОСТ А В ЧИСТОТО НЕПРИНУДЕНО ОСЪЗНАТО РАЗБИРАНЕ И СЕБЕКОНТРОЛ ИЛИ БРАХМАЧАРИЯ.

И когато Veriya/семенната енергия/ е съхранена через себеовладяване човек лъчи, покорява, умът е бистър и ясен и най вече той има способността да ОСЪЗНАВА И МОЖЕ ДА ПРОДЪЛЖИ НАТАТЪК ПО ПЪТЯ КЪМ СЛЕДВАЩОТО СТЪПАЛО...

Това имах да кажа а вие за себе си изберете в кое състояние искате да бъдете и ... БЪДЕТЕ...

КАКВИТО И ДА СМЕ НИЕ СМЕ ЧАСТ ОТ ЦЯЛОТО И ВСЕКИ ПРАВИ НАИСТИНА НАЙ-ДОБРОТО НА КОЕТО Е СПОСОБЕН, ТОВА Е РЕАЛНОСТТА ...


ОБИЧАМ ВИ ВСИЧКИ!!!

Ще се радвам да споделите вашия опит и разбиране






Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 00:01



Въздържанието дава голяма сила, но същата тази сила се използва за поддържане на фиксациите.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: h.]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 00:08



А ти не спиш ли вече или правиш вечерната си медитация в Нета?
Праведните си легнаха още в 10 часа

Имаш пред вид следващите стъпала ли?



Тема Една молба -нови [re: Джak]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 01:46



обясни, моля, малко по-подробно за дамите, никак не ми стана ясно как стои въпросът при тях (извън подробностите от личния ти живот)? Оргазми, енергозагуби, изпразване, други... моля?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор== (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 07:55



много си писал, но не си казал най-важното:
брахмачаря е липса на похот и сексуални желания - това е крайната цел
(което е съсвем различно от това дали го можеш или не - секс. акт, де:))))

въобще йогата трябва да остане без всякакви желания



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 08:16



Ще си позволя да изкажа своето становище по повод повдигнатия въпрос за Брахмачаря.
Както вече стана на въпрос аз съм на 57 години, женен с две момчета(мъже вече). И, че нищо човешко не ми е чуждо. Но по въпроса за Брахмачаря. На 90% съм съгласен с написаното. Има някои различия които са съществени. Според моята информация, Брахмачаря(четвърти принцип на ЯМА) се отнася повече до контрол на действия от практикуващия йога спрямо околните. Според моите знания ЯМА е комплекс от принципи целящи да контролират действия на йогина, така че тези действия да не предизвикат отрицателни емоции, отрицателни мисли, чувства и действия в околните. Така е с АХИМСА, със САТЯ, с АСТЕЯ. Не увреждай, не лъжи, не кради! Неспазването им довежда в околните до отрицателни мисли. А силата на мисълта, словото, емоциите тепърва ще се разкрива. Обратно- стремежа е да предизвикаш положителни мисли чрез грижа за живите същества, с истна и правда, с уважаване собствеността на другите. С БРАХМАЧАРЯ е същото. Не извършвай действия които ще доведат до УМРАЗА, до Ненавист. Обратно -стреми се да предизвикаш ЛЮБОВ.
А за половата въздържаност нещата са точно такива каквито ги описва автора, но те касаят едно друго понятие- ПРАНА. На практикуващите йога е казано да се пазят от жени(нищо не пише за жените дали да се пазят от мъже, но според знанията ми за Прана, мисля че и за тях е валидно това). Защо? Защото Прана е определено количество в човека. Това количество се контролира от 7-8 механизма за контрол(хормонален, нервен и др.), така че общото количество Прана варира в определен интервал. Хомеостаза. Както температурата, кръвното налягане, рН на кръвта и клетките и др. Прана е необходима за много дейности на тялото: в Суря, за Апана, за Самана, за Удана, за Ваяна. И за мозъчна дейност. За да се запази повече Прана за мисловна дейност е желателно тя да не се изразходва за други цели, в това число и за секс, където и мъжете и жените изразходват много Прана(мъжете повече). Затова след секс( даже и само при възбуждане без секс) поради липса на Прана има този дискомфорт докато се възстанови минимума от Прана. Контрола тук е индивидуален. Трудно е на едно 19 годишно момче или 17 годишно момиче бликащи от хормони да преодолеят силата им. Малко по лесно е когато си на 35. И най лесно е сигурно когато си на 75. И все пак всичко зависи от целите които си поставя всеки. Ако искаш да постигнеш духовна чистота, просветление, висши качества и освобождение сигурно можеш и на 19 години да се опткажеш от секс. Но едното за сметка на другото. Всичко зависи от целта, която всеки от нас си поставя.
Искам да добавя, че има състояние, което като се постигне тези правила за полово въздържане не важат. Но това е тема за друг разговор, защото това състояние се постига след МНОГО продължителна практика- 30-40 години. И не се знае дали ще постигнеш това състояние. Няма гаранция. И не трябва да бъде цел. По скоро тя е допълнение към други сидхи.
Пожелавам на всеки да определи своите приоритети и да се стреми към тях с всички правилни средства. Като е казано в принципите на НИЯМА.
Харе Ом!



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 09:32



Да кажем, че имаш определен мироглед. Примерно, йога е това и това, нещата са така и така, и пр. Започваш да натрупваш енергия, от практиката, въздържание и пр. Тази енергия ще ти даде сила и ще затвърди мирогледа ти. Вероятно това е нужно, за да се съхраниш. Обаче! За да се отвори съзнанието за по- високи нива, е нужно целият ти мироглед и всяко нещо за което се държиш да се разпадне. Но как ще стане, при положение, че имаш достатъчно енергия, за да го поддържаш. Следва удар! Ударът цели да ти отнеме енергия, да те разклати. Той може да е в няколко области, включително върху бизнеса, отношенията, секса. Вселената не иска да те унищожи, тя иска да ти даде възможност да се развиваш, да преминеш на по -високо стъпало. Нужно е човек да бъде много тънък в наблюдението и да променя себе си в съотвествие на енергията, която го натиска отвън.

Тези думи са резултат от живота, имат си аналог в битието ми. Само споделям, необременяващо за никой.

Поздрави.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: hare Shiva]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 10:13



що за йоги сте, не мога да разбера
тук периодично се пуска такава тема. потърсете в архива
и така и не разбрахте какво е брахмачаря
ами, четете реализирани йоги ката Шивананад, Йогананда и др, те са писали по въпроса и тук са давани текстове и линкове.а не четете профани



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 11:40



йогите са най-сексуално зависимите хора



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: *]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 12:08



Защо?
Нали човек може да говори от своя собствен опит?
Ти от своя си опит ли есенциираш тези си свои думи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.