Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано25.06.05 23:36



Veriya или семето е мощно средство, съхраняване и натрупване на енергия в чист вид, когато човек я съхрани через контрол(тантра) или въздържание(брахмачария) и се напълни със семе следва сублимация на енергията в тялото и личността което се изявява по най различни начини: появява се ясно осъзнаване, голяма сила, тялото става атлетично и силно от прилива на хормони, имайки повече активност и много по малка нужда от сън и храна, личността постига магнетичност, убедителност и става силно въздействаща, енергична, света става по красив и ярък и ясен, концентрацията на хормони и енергия се изкачва нагоре и обхваща мозъка и усещанията давайки едно несравнимо удоволствие и екстатичност... когато това се постигне и човек пращи от енергия той трябва да внимава да не я изпразни по някъкъв друг начин: много говорене, много действия, прекалена активност, това е следващата клопка по пътя, той трябва да се постарае да я балансира , успокои и хармонира через подходящ тип практика...

В нашата "високо развита" най вече материално цивилизация това обаче не се разбира а още по малко пощрява. Дори и в здравните публикации пише колко полезен бил секса за сърцето, а изпразването на семе се възприема като нещо нормално, т.е. Жули и го хвърляй на воля само по хубаво ще стане" Да не говорим за филмите, списанията които щедро поощряват безразборното копулиране...това е нашата "култура". Е как да бъдем духовни, като енергията ни стои ниско долу и я пилеем постоянно стимулирани от визията на разголените влажни красавици, нашето общество поддържа и рекламира преяждането със всичко: храна, секс, пари, собственост, свръхсетивност и какво ли не...ОСТАВАЙКИ НА ПОВЪРХНОСТТА или по друг начин казано:ЗАТЪНАЛО В БЛАТОТО НА ПОВЪРХНОСТНОТО И ЕЛЕМЕНТАРНАТА СЕТИВНОСТ...мъчейки да стигне безкрая насочено навън и затваряйки вратата навътре която е толкова близо, направо е в нас... Нашата цивилизация се опитва материален начин да бъде достигнат безкрая на света и усещанията... Само че моя опит и усещания не подкрепят това. Бил съм с много жени, към почти всички от тях съм изпитвал чувства, а към две от тях невероятно силни чувства, до загуба на аз. С течение на времето успях да се науча да контролирам и спирам изпразването което ми даде такава и сила и възможности че жената да не може и да помоли да спрем а не аз... но все пак не винаги, това е може би пътят на Тантра и Тао на Мантак Чиа, но аз чувствам по близък пътя на въздържанието и Йога...

Когато семенната ми енергия както много правилно се казва беше "изпразнена", чувствах как просто нямам енергия и ставам отпуснат, вял и "изстискан като лимон" до следващият път когато я събера може и след малко пак или след час или след седмица, няма значение. И след ипразване чувствах общ физически , умствен, емоционален духовен спад, усещайки пасивност. По глобално погледнато в периодите когато се въздържам имам общ подем и възход във всякакво отношение материално - физически и духовно, чувствайки се във възход а в периодите на въздържание обратното , т.е. общ спад, но за да се усети начален истински прилива на енергия е нужно поне месец въздържание.

Опитах и много и от едното и другото и сега знам кое е по хубавото, но и по трудното: въздържанието и овладяната енергия на семенната енергия, сега го знам от личен опит... Още повече че всички духовни системи казват това: Йога, Тантра, Тао и т.н. и т.н. в китайската обща медицина например се казва че човек над 30 години не трябва да се изпразва повече от един път на месец, а над 60 веднъж на два, на 20 веднъж на две седмици и това е само общ здравословен съвет. А тези които постигат контрол или въздържание завинаги постигат всичко... само че човек трябва да го преживее или осъзнае или и двете за да стигне до това. Когато се изпразвах чувствах че ставам по слаб, когато я натрупвах волята и осъзнаването ми не стигаше да се контролирам в действията си тласкан от хормоните и желанията към безразсъдност... но с започването на практика(Йога) както и вегетарианство и с течението на времето и това се получи.

Наистина глупаво и безрасъдно е да се изпилее напразно енергията не по предназначение само заради едното краткотрайно удоволствие, това е като заради това да хванеш врабчето да изпуснеш орела... да, второто е далеч по трудно защото врабчето е лесно достижимо, а орела е горе и далече и даже е трудно дори да бъде видян...

Когато Veriya/семето/ е съхранена светът е друг, много по прекрасен, причина са хормоните и енергията която не е изпиляна, а циркулира вътре давайки физическа, психична и духовна сила.Бива ли заради краткото физическо удоволствие заради измамата на Мая която по принцип иска Мъжът да да излее семето си в жената като го го мами через удоволствието както мирисът на цветето пчелата, човек да не постигне всичко друго а да остане тъп, неосъзнат и изстискан като лимон. Още повече че от личен опит съм установил че ПРИРОДАТА ХИТРО Е НАСЛОЖИЛА ОРГАЗМА Т.Е. СЕТИВНО УДОВОЛСТВИЕ ПО ВРЕМЕ НА СЕМЕИЗПРАЗВАНЕТО, НО ОРГАЗЪМ МОЖЕ ДА СЕ ИЗПИТА И БЕЗ ИЗПРАЗВАНЕ СЪС ЗАДЪРЖАНЕ НА СЕМЕТО ЧЕРЕЗ ТАО ( вж. Мантак Чиа) просто уловката на природата е да има изпразване через даването на замайващо силно удоволствие. И глупакът се празни като невидял без да знае това, ама то трябва малко повече чувствителност и осъзнаване за да се разбере. СЕМЕИЗПРАЗВАНЕТО И ОРГАЗМЪТ ОТ УДОВОЛСТВИЕТО СА ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА! В Тао практиките се изживяват оргазми без никакво изпразване и то много по силни и затова китайските императори са имали стотици наложници и в същото време са били силни и мъдри личности, но това е друга тема...

Та сексът, както и материята а също и умът и менталът са клопките на Мая играеща си с материята и енергията. Когато енергията е изпиляна, мъжът е скапан, той е СЛЯП и не може да види пътя към и да сублимира енергията, защото няма енергия да Осъзнае самото това. Така той живее основно в грубо физичен план.

Състоянията в гореописаното изложение са две коренно различни състояния и два различни свята в които може да бъде един и същи организъм със и без Veriya, в които съм бил, сравних и имам своя избор

Когато мъжът се "изпразни", той "умира" енергийно за да даде живот и енергия на друго същество оплождайки жената, за сметка на енергията която го кара да действа търси и осъзнава.Когато я задържи той може да я сублимира и "издигне" в двигателя си използвайки я за други неща. Прахосването на семенната енергия не по предназначение е самоубиството на глупака попадащ в оковите на тъпотията и скудоумието... о да, знам го от личен опит...че то даже и животните не правят като нас "умните" хора, а са регулирани от естествените си природни ритми через кратки периоди на разгонване и дълъг покой. А ние хората имаме възможност да сме постоянно разгонени, получили този физиологичен "дар" и това "проклятие" поради добрите условия в които живеем, имаме и много други "дарове" на цивилизацията в която живеем, но трябва да внимаваме с тях защото много от тези преимущества и удобства причиняват всъщност робство...

Що се отнася до ДАМИТЕ за съжаление никоя от всички които съм срещал не беше и не е стигала до това разбиране за нещата, дори до разбирането на Тао, всички са искали да бъдат покъсвани от животински силен и продължителен секс или от нежна любов но тези всички неща са им минавали покрай ушите, може би защото пряко не ги касаят, щом пряко нищо не губят, просто щом стане дума за плътско удоволствие забравят духовното или по-скоро СИ МИСЛЯТ ЧЕ ДВЕТЕ МОГАТ ДА СЕ СЪЧЕТАЯТ...но разбира се това не е така и изложеното със същата сила важи и за тях. Та да ме извинят може би заради това в писанията за жените се казва че са опасни и са приавнени със най-низшата каста защото като цяло са свързани със земното и то е в същността на тяхната природа...Дори преди малко получих SMSи от една госпожичка, познайте какъв е подтекста...да ми дава Господ сили...прости ми скъпа

На другия край са пък фригидните комплексарки и комплексари отхвърляйки секса по разни външни или психични причини или просто защото не са в ред използващи отречението за извинение пред себе си и пред другите.

НО ИСТИНАТА НЕ НИТО В ЕДНАТА НИТО В ДРУГАТА КРАЙНОСТ А В ЧИСТОТО НЕПРИНУДЕНО ОСЪЗНАТО РАЗБИРАНЕ И СЕБЕКОНТРОЛ ИЛИ БРАХМАЧАРИЯ.

И когато Veriya/семенната енергия/ е съхранена через себеовладяване човек лъчи, покорява, умът е бистър и ясен и най вече той има способността да ОСЪЗНАВА И МОЖЕ ДА ПРОДЪЛЖИ НАТАТЪК ПО ПЪТЯ КЪМ СЛЕДВАЩОТО СТЪПАЛО...

Това имах да кажа а вие за себе си изберете в кое състояние искате да бъдете и ... БЪДЕТЕ...

КАКВИТО И ДА СМЕ НИЕ СМЕ ЧАСТ ОТ ЦЯЛОТО И ВСЕКИ ПРАВИ НАИСТИНА НАЙ-ДОБРОТО НА КОЕТО Е СПОСОБЕН, ТОВА Е РЕАЛНОСТТА ...


ОБИЧАМ ВИ ВСИЧКИ!!!

Ще се радвам да споделите вашия опит и разбиране






Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 00:01



Въздържанието дава голяма сила, но същата тази сила се използва за поддържане на фиксациите.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: h.]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 00:08



А ти не спиш ли вече или правиш вечерната си медитация в Нета?
Праведните си легнаха още в 10 часа

Имаш пред вид следващите стъпала ли?



Тема Една молба -нови [re: Джak]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 01:46



обясни, моля, малко по-подробно за дамите, никак не ми стана ясно как стои въпросът при тях (извън подробностите от личния ти живот)? Оргазми, енергозагуби, изпразване, други... моля?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор== (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 07:55



много си писал, но не си казал най-важното:
брахмачаря е липса на похот и сексуални желания - това е крайната цел
(което е съсвем различно от това дали го можеш или не - секс. акт, де:))))

въобще йогата трябва да остане без всякакви желания



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 08:16



Ще си позволя да изкажа своето становище по повод повдигнатия въпрос за Брахмачаря.
Както вече стана на въпрос аз съм на 57 години, женен с две момчета(мъже вече). И, че нищо човешко не ми е чуждо. Но по въпроса за Брахмачаря. На 90% съм съгласен с написаното. Има някои различия които са съществени. Според моята информация, Брахмачаря(четвърти принцип на ЯМА) се отнася повече до контрол на действия от практикуващия йога спрямо околните. Според моите знания ЯМА е комплекс от принципи целящи да контролират действия на йогина, така че тези действия да не предизвикат отрицателни емоции, отрицателни мисли, чувства и действия в околните. Така е с АХИМСА, със САТЯ, с АСТЕЯ. Не увреждай, не лъжи, не кради! Неспазването им довежда в околните до отрицателни мисли. А силата на мисълта, словото, емоциите тепърва ще се разкрива. Обратно- стремежа е да предизвикаш положителни мисли чрез грижа за живите същества, с истна и правда, с уважаване собствеността на другите. С БРАХМАЧАРЯ е същото. Не извършвай действия които ще доведат до УМРАЗА, до Ненавист. Обратно -стреми се да предизвикаш ЛЮБОВ.
А за половата въздържаност нещата са точно такива каквито ги описва автора, но те касаят едно друго понятие- ПРАНА. На практикуващите йога е казано да се пазят от жени(нищо не пише за жените дали да се пазят от мъже, но според знанията ми за Прана, мисля че и за тях е валидно това). Защо? Защото Прана е определено количество в човека. Това количество се контролира от 7-8 механизма за контрол(хормонален, нервен и др.), така че общото количество Прана варира в определен интервал. Хомеостаза. Както температурата, кръвното налягане, рН на кръвта и клетките и др. Прана е необходима за много дейности на тялото: в Суря, за Апана, за Самана, за Удана, за Ваяна. И за мозъчна дейност. За да се запази повече Прана за мисловна дейност е желателно тя да не се изразходва за други цели, в това число и за секс, където и мъжете и жените изразходват много Прана(мъжете повече). Затова след секс( даже и само при възбуждане без секс) поради липса на Прана има този дискомфорт докато се възстанови минимума от Прана. Контрола тук е индивидуален. Трудно е на едно 19 годишно момче или 17 годишно момиче бликащи от хормони да преодолеят силата им. Малко по лесно е когато си на 35. И най лесно е сигурно когато си на 75. И все пак всичко зависи от целите които си поставя всеки. Ако искаш да постигнеш духовна чистота, просветление, висши качества и освобождение сигурно можеш и на 19 години да се опткажеш от секс. Но едното за сметка на другото. Всичко зависи от целта, която всеки от нас си поставя.
Искам да добавя, че има състояние, което като се постигне тези правила за полово въздържане не важат. Но това е тема за друг разговор, защото това състояние се постига след МНОГО продължителна практика- 30-40 години. И не се знае дали ще постигнеш това състояние. Няма гаранция. И не трябва да бъде цел. По скоро тя е допълнение към други сидхи.
Пожелавам на всеки да определи своите приоритети и да се стреми към тях с всички правилни средства. Като е казано в принципите на НИЯМА.
Харе Ом!



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 09:32



Да кажем, че имаш определен мироглед. Примерно, йога е това и това, нещата са така и така, и пр. Започваш да натрупваш енергия, от практиката, въздържание и пр. Тази енергия ще ти даде сила и ще затвърди мирогледа ти. Вероятно това е нужно, за да се съхраниш. Обаче! За да се отвори съзнанието за по- високи нива, е нужно целият ти мироглед и всяко нещо за което се държиш да се разпадне. Но как ще стане, при положение, че имаш достатъчно енергия, за да го поддържаш. Следва удар! Ударът цели да ти отнеме енергия, да те разклати. Той може да е в няколко области, включително върху бизнеса, отношенията, секса. Вселената не иска да те унищожи, тя иска да ти даде възможност да се развиваш, да преминеш на по -високо стъпало. Нужно е човек да бъде много тънък в наблюдението и да променя себе си в съотвествие на енергията, която го натиска отвън.

Тези думи са резултат от живота, имат си аналог в битието ми. Само споделям, необременяващо за никой.

Поздрави.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: hare Shiva]  
Авторйor (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 10:13



що за йоги сте, не мога да разбера
тук периодично се пуска такава тема. потърсете в архива
и така и не разбрахте какво е брахмачаря
ами, четете реализирани йоги ката Шивананад, Йогананда и др, те са писали по въпроса и тук са давани текстове и линкове.а не четете профани



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 11:40



йогите са най-сексуално зависимите хора



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: *]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 12:08



Защо?
Нали човек може да говори от своя собствен опит?
Ти от своя си опит ли есенциираш тези си свои думи?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: h.]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 12:29



Благодаря ти. Но това за удара ми звучи като едно неизбежно"нападение" след като са преодоляни начални нива, но "удар" не е задължително да има, да не вземем пък да сугестираме някого пази Боже, естествено е да има доста трудности по пътя, иначе всички щяме да се разхождаме в рая, всъщност ние и се рзхождаме, трябва само да го разберем и никога да не го забравяме...





Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: +]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 12:38



да разбира се, това са мои ЛИЧНИ наблюдения върху йогите

а освет това и сте зависими от "своя личен опит", като непрекъснто го повтаряте, изтъквате и държите всички да знаят, че всичко е от вашия ЛИЧЕН опит...
е, няма от кой чиий друг да е, (ама това няма как да го проумеете..:)))



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 12:45



Небето притъмнява и масивни нематериални енергии започват унищожение на всичко око теб. Имат достъп до съдбата и всичко останало. Понякога наистина ти прекъсват всички връзки и оставаш напълно сам, без да можеш да се заловиш за каквото и да било. Точно тогава остава чистата любов, която от нищо не зависи и точно това е момента човек да я придобие като съхрани нейната искра и не се самосъжалява, не осъжда и не напада. Нямаш силата нито да влияеш на събитията, нито за каквото и да било. Просто си една дървена лодчица оставена на волята на ветровете. Блазе на всеки, който му се дават тези неща и успее да съхрани любовта в сърцето си в този момент. На следващото утро слънцето е изгряло и всичко е светлина. Родил се е един нов свят, с много повече любов и много повече осъзнаване. С много по- голям достъп да всичко. И той не е вечен, някой ден отеснява и се разпада...за да се роди следващото ново. Така пласт след пласт, покривалата падат. Един ден душата ще засияе със собствената си светлина, всички натам вървим.

За нашата еволюция се грижи вселената, от нас се иска само да вървим и да не пречим на хода на случването.





Тема Re: Една молба -нови [re: Paдa]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 12:46



Ами виж Рада, аз просто говоря от собствения си опит и няма смисъл дървено да философствам, защото всичко е казано от мъдрите и то доста добре.

А дамите и те са хора в края на краищата и са опасни за този който има от какво да се страхува просто те при сексуален контаакт пряко нищо физически не губят, дори напротив и това може би повече пречи да се осъзнае че себеконтрола и въздържанието е нужно и полезно за да се продължи към по висше осъзнаване, иначе Йога става не Йога а Living Yoga, една гимнастика за добър тонус на физическото тяло.

Другото е че те по принцип са по земни и емоционални и по привързани към земното, и май им е потрудно да се освободят от него, просто природата изисква това нали те раждат и се грижат най вече за децата, особенно когато те са беззащитни.

Та така Ево





Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: h.]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:01



Браво Хуанджи, това е готино

А това за Слънцето си е и мой лаф: винаги когато ми било трудно, много трудно съм си казвал: Лягам и се наспивам и то без много да ми пука и на истина когато стана то отново е изгряло и вчера всякаш нищо не е било, само само субективните ефимерни образи на едно съзнание.

Наистина, наистина СЪНЦЕТО утре пак ще изгряло! И това е толкова хубаво!
Дори и облаци да има, аз знам че то пак грее, само временно не се вижда и аз усещам и знам че го има и никога не го забравям...това винаги ми е давало сили и вяра да продължавам, и аз имам това усещане за което говориш

Поздрав!

И какво виждаш сега от терасата?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: ==]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:04



а ти си прочел/а и или не си допрочел ама нищо не си разбрал, казах точно същото! и това съвсем не е крайната цел.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: йor]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:08



А ти философе дървен можеш ли нещо друго освен да се обаждаш като черна станция?

Щом им се приказва на хората нека си приказват...

Тук не става въпрос не за четене а за опит.

Ако имаш да кажеш нещо по същество, кажи го, ако ли не, върви да четеш



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: *]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:13



Абе заеби ги Йогите, добре че ти всичко виждаш и толкова хубаво съдиш, къде си стъпвал/а да дойда да целуна праха от стъпките ти?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: *]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:34



Личните ти наблюдения са си лични, но до колко са безпристрастни, до колко са изчистени от примесите, които си носиш?
Твърдиш, че йогите (използваш множествено число и слагаш всички под общ знаменател) са сексуално зависими. Това да означава ли, че си имал интимни отношения с всички йоги? А ако си имал с един или двама такива, те не са всички?
А друг е акцента, че когато някой се назове йога или нещо друго, той вече не е?

Явно има нещо друго, което си намекнал, а не си написал.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 13:35



Тук не мога да не цитирам Шекспир:

"Следил съм как изгяващите лъчи,
ласкаят с царствен поглед планините,
след туй се спускат ниско в равнините
и позлатяват бледите вълни.
Но често позволяват небесата,
на низшите мъгли да ги осеят
и те до здрач под слънцето вилнеят,
лишавайки от светлина земята.
Това не ме изпълва с презрение,
дори слънцата имат и падение. "



Не знам дали си чел поредицата - "Селестинските пророчества". Много интересни неща има там. Например, как хората трябва да помагат с енергията си на другите, за да могат те да успеят да дадат най- доброто. В какъв смисъл го казвам? Ето, някой иска да каже нещо, били тук, било на друго място. Нормално се стига до нападки, което с нищо не помага на тънките неща да излязат. Мисля, че бъдещето не е на индивидуалните пътища, а на развитието в група. Когато енергията се спре на някой, другите го подкрепят за да успее да свали по- голяма част от световната визия. Ако преглътнем егото си и се научим да правим това едни с други, много неща ще излязат. И тук всеки трябва да започне от себе си. Аз отговарям за изглаждане на моитте противоречия със себе си, ти за твоите и пр.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 13:41



О, чудесно слънце грее от терасата.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: hare Shiva]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 18:23



То малко си поопечен от комунизъмът, ама си готин, искрен и прям
Много та Обичам бе човек

А с булката и уважението към нея внимавай, че да не източи праната

Нека да е готино и да се кефим пък кой както свари



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Авторм (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 19:26



можеш ли да кажеш при жените как стоят нещата? при мен след секс винаги се получава невероятно зареждане/ с любимия ,ми човек , разбира се/и не чувствам никакво зтъпяване , изтощаване и прочее.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: м]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 21:07



Първо погледни отговора ми до Рада и ще добавя че от секса жената се чувства заредена емоционално а оттам хормонално, което пък влияе на организма тонизиращо, а допълнителен ефект има и от семето на мъжа, в което има ценни субстанции, но всяко изпразване е за негова сметка, както писах оргазми и то много по силни(духовен оргазъм и сливане на енергиите) има и без изпразване и от двете страни. Може да прочетеш От Мантак Чиа: Култивиране на женската полова енергия и Култивиране на мъжката полова енергия(две отделни книги са) аз лично съм преживявял това, но трябва и двамата партньори да желаят този път (същото го има ив Тантра) иначе няма да се получи в крайна сметка.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: h.]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 21:10



Бре то така цяла комуна ще стане



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: h.]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 21:16



Да и това е едно от правилата на търсещия,
едно друго вече чу в един стих



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 09:22



това не е въпрос за брахмачария
а за секса

ти знаеш ли какво е брахмачаря?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: ..]  
Автор prema (отдаден)
Публикувано27.06.05 10:07



Брахмачария - Ачария - поведение и Брахман - тоест поведение, което води до Брахман. В по-широк смисъл е контрол над всички сетива, в по-тесен и по често се използва за контрол над сексуалните органи и изчистване от похотта във всичките й измерения : в реч, мисъл и дела.

Редактирано от prema на 27.06.05 10:12.



Тема Re: Една молба -нови [re: Джak]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 10:52



ок, благодаря за отговора - и по-скоро за обобщенията в него смесваш доста неща, но не ми е възможно сега да ги 'отгранича' - тук, с думи. Явно ще трябва да те 'върна' на темата, когато аз самата съм повече на тези вълни, ако не - здраве!




Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: h.]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 11:00



Това с 'помагащата' енергия или подкрепящото насочване на енергията работи на 1000% - и наистина в пророчествата е описано добре, а и ти като че ли си го споменавал за взаимодействията в клубовете, не помня повода. Интересно е и как работи в деловата среда - по време на срещи с разни клиенти, доставчици и подобни - процесът се управлява толкова по-лесно! Е, хубавото е, че всяко главозамайване (когато много си вирна носа, че, видите ли, това ми се удава и то добре) е придружено с леко перване през пръстите + намигване И все по-често установявам, че всичко това не изисква някакви специални жертви или усилия от моя страна - или това, или просто тези ситуации не ми 'натискат копченцата' на препрограмираните реакции



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор jiven ()
Публикувано27.06.05 11:39



Имаме един приятел. Дълго време се чудех какво е различното в него. Първоначално го смятах за студен и прекалено разсъдлив, подтискащ чувствата си, после видях че това са мои проекции и всъщнсот в него има много топлина, човечност и нежност към другите хора независимо от пола им. Малкият ми син само като го видя и му се хвърли на врата без всякакво колебание. Всъщност се оказва че познавам един истински брахмачар. Не води полов живот и това не го подтиска и не му натрупва подсъзнателно напрежение, просто е над това. Такъв е по рождение, не пилее енергия и време в мисли как да се впусне в страстта или как да се отбранява от нея. Като че ли и двете дейности са еднакво енергоемки или поне с такова впечатление съм останала от всичките фалшименто въздържатели, които освен всичко останало, често са ми налитали въпреки смирените приказки преди това. Удоволствие и мир носи общуването с такъв човек. Няма го онова специфично напрежение, което витае във въздуха по принцип. А той е съвсем млад. На него му е дадено, той не го прави по подражание. Та точно тук е разликата между хората, които се борят със сексуалността си като прасе с тиква и вече постигналите въздържание на всички нива.
Самата аз съм безкрайно далече от това състояние и моят път ще е много по-дълъг. Чисто формално се владея много добре и мога да издържам без секс дълги периоди. Въпросът е дали това е нужно и не бягам ли по този начин от вътрешния си човек. За мен такъв път на външно подражание е безсмислен и ме закопава все по-надолу. За теб може да не е така, не знам.
Колкото до изпразването, според мен му се отдава повече значение отколкото е необходимо. Енергията изтича през много други дупки и като запушиш формално тази, просто дебитът на другите се увеличава. Избухването на емоции или тяхното подтискане например са много по-мощен начин да си цедиш така добре кътаната енергия-дзин. Ако един човек е болен и се стреми всячески да се излекува независимо от истинската причина на болестта си, ей на това ми прилича това пазене на скъпоценна сперма. Доброто здраве просто ще бъде следствие и нещо като страничен ефект на правилно вървяния път, а не самоцел. Струва ми се че същото важи и за сексуалната енергия.
И накрая като дама, която все пак е хора, макар и от нисша каста, мога само да те посъветвам да не търсиш вината в жените, а в посланията които излъчваш към тях. Вервай ми, че ако не гледаш на тях като на сексуални обекти, не им изпращаш сексуални сигнали и съответно не приемаш техните, няма да ти пишат смс-си с подтексти.



Тема Re: Една молба -нови [re: Paдa]  
Автор jiven ()
Публикувано27.06.05 12:00



Според дао жената губи енергия при менструация и стремежът е да се върнеш към детските години, когато жените са били момиченца. Но това като краен етап. Нещо като естественото спиране на семеизхвърлянето при мъжете. За сега това не ме интересува, затова не знам и подробности. Ако някой ден надобрея много, то само ще си стане, и информацията лека-полека ще си я набавя и всичко. Сега гледам на други неща да обърна внимание. Примерно на връзката на менструацията с луната и състоянията ми свързани с различните лунни фази. Главно на емоциите и тяхното разбиране. Наскоро прочетох една много простичка мисъл, която ми хареса. Преразказвам: жените първо чувстват и след това мислят върху чувствата си. Това е техният начин на мислене.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 12:22



в текста, който си дала, къде е спомената думата брахмачаря?
и можеш ли да го преведеш?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: jiven]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 12:26



чудесно
и навярно тоя човек не е йога



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: ...]  
Автор prema (отдаден)
Публикувано27.06.05 13:10



Това, което съм дал, е откъс от главата, озаглавена "Жените и Брахмачария". Това, че не се споменава, не значи, че не е свързано с брахмачария...Прочети пак определението, ще разбереш.



Тема Re: Една молба -нови [re: jiven]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.06.05 13:17



ех да, както винаги си ужасно права
не е особено трудно за една жена да проумее колко й пречат емоциите... на мен те ми правят ужасни пакости.

и луната очевидно има много общо с женското начало, така че и на мен ми е страшно интересна чандрата

а за губенето на енрегия по време на цикъл сега се замислям... аз винаги пребледнявам, като платно ставам, и добивам един такъв измъчен вид...... малее... защото губя кръв естествено :)) но последния път бях на 12 ден от гладуването и цял ден не можах да отлепя от леглото и дебелите завивики!



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 13:31



ако има опрезделение, преведи го.
защо не дадеш линка, откъдето си го взела и най-добре да го преведеш, за да стане ясно за брахмачаря, а не малък откъс за секса при жената и енериите й



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: ..]  
Автор prema (отдаден)
Публикувано27.06.05 13:54



Този откъс го дадох само като отговор, понеже имаше питане как се отразява на жената....Моят откъс е вече преведен. А тук е линка към цялата книга:





Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 14:53



въпроса беше как се отразява секса върху жените
а не как се постига брахмачаря (ако знаете какаво е, все пак:)))



Тема Re: Една молба -нови [re: jiven]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 15:23



Аз пък имам една друга мисъл, която е в косвена връзка: Жените, мислят като говорят, мъжете като мълчат. Не ти ли се е случвало?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: ..]  
Автор prema (отдаден)
Публикувано27.06.05 15:53



Забавен си, да знаеш!



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: jiven]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 17:03



Смислен отговор, Благодаря за което
Аз не съм като вашия приятел и не ми е дадено, ако бях така може би щях да се замисля до колко съм в ред, макар че в природата няма нищо което да не е на мястото си... Та на мен ми трябваше време за да стигна до това осъзнаване и тогава начина на мислене спрямо сексуалните контакти повлия и на поведението ми. Наистина има голяма разлика между това да се пънеш да се въздържаш и то да се получава съвсем естествено в резултат на това че е ОСЪЗНАТО какво е това секс и смисъла от него. Когато можеш да го имаш колкото искаш(независимо малко или много го желаеш) да имаш свободата и възможността через осъзнаване да владееш нещо което дълбоко е залегнало в инстинктите на човешката природа. При мен се получи неотдавна. Не знам какво ще бъде по нататък и не ме е грижа. Чувствам се свободен. Не че няма да докосна жена повече през живота си но ако това стане бих желал да е по предназначение тоест деца, всичко друго вживъване в това удоволствие за сметка на други по висши.Когато съм подвластен на секса, тогава съм бил сляп за всичко друго.Иога със секс(само за удоволствие) не е Йога не случайно брахмачария е включена е в началните стъпки във Йога и си е жижо самозалъгване че някой може да продължи и на йота по нататък ако не е себеовладял и осъзнал себе си и сексуалната енергия, той просто няма да продължи нататък или ще бъде самоизмама.
Аз написах каъв е моят жив опит вместо да дървено да философствам за медитация и самадхи след като не съм преодолял това.

Със сексуалността не може да се бори, знам го от личен опит, тя може да се овладее със осъзнаване няма друг начин. Аз не се боря им не искам да се боря със сексуалността си...Просто всяко нещо идва с времето си и колкото съм се мъчил по рано не се е получавало, точно заради това че се опитвах да се "боря" и да наложа правила и ограничения. Всичко се получи когато осъзнах смисъла и тогава тялото ми естествено послуша осъзнаването...

Е точно това имах пред вид когато какво е изпразването за мъжа.Ти как може да знаеш след като не може да се го почувстваш?? Друго си е жената да има един силен бик до себе си без много акъл че да не може да почувства какво губи като не владее семенната си енергия. Е аз съм доста як бик , само че могс да чуствам, усещам експериментирам и мисля. И дано моето осъзнаване бъде по силно от слепите инстинкти на тялото.

Да права си че когато се зауши една дупка , енергията може да изтече от друга, но но тя ще е по горна, тогава ще дойде ред да намеря начин да запуша и нея, точно това е Яма и Нияма, запушване на дупки, и то отдолу нагоре, а не от средата и трябва да имаме търпението и разума да започнем отдолу, а не да спорим какво било самадхи?!

Е ще изцедиш ли довечера жребеца си?Щото на него му нямало нищо .Е как да му има.Ако той не го осъзнава...Точно затова в писанията пише да се внимава с жените, защото обикновено те не могат или не искат да разберат това.И това е нормално, защото не съвпада с инстинкта, пък и тяхната земна натура трудно може да прежали това удоволствие за сметка на друго... С това съвсем не искам да кажа че мъжете са нещо повече.

Едно време майка ми и баща ми работеха в "Родопа" и когато за другите луканката и другите мръвки беше деликатес за мен беше нещо обикновенно, скъсвах се да ям.Но след като осъзнах смисъла, ползата и вредата станах вегетарианец, това също влияе много на съзнанието. Същото стана и със секса. А на твоя познат не е зле да му се прегледа нивото на тестостерона и другите мъжки хормони и да се установи дали това не е последица от някакви психически задръжки, третата възможност е да е роден светец

Та ако те бях срещнал по рано и ако биваш, можеше и да те подгони бика Всяка жена си умира за секс и то колкото повече толкова по добре, освен ако не тръгнала по духовен и философски път, игноритрайки това физическо влечение и сублимирайки енергията.Но те такова животно аз още не съм виждал на яве(без да броим тези които не са в ред по най различни причини)

Иначе много по често могат да се срещнат дами с по остър интелект, чувствителност и емоционалност от мъжете но всичко това те използват на земен чисто физически или пък фантазен план и тогава това е по скоро по пречка по духовния път.

И ако има нещо (Ево), няма нищо, така викаше едно гадже



Тема Ре: Две точки, с теб няма да сенови [re: ..]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 17:07



разправям много, само ще ти кажа че ти предстоят още десетки хиляди животи

Внимавай в следващия да не бъдеш боабаб с голям и много, много кух дънер



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 17:09



И аз така му писах малко по долу...



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 17:18



Абсолютно поддържам това.Много добре казано и с много малко приказки , за разлика от мен Щивананда си е Шивананда

Що се занимаваш с тая куха лейка Две точки

Благодаря ти за милосърдието към него и на мен ми харесва



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор prema (отдаден)
Публикувано27.06.05 17:50





И книгата си струва да се прочете!

Редактирано от prema на 27.06.05 17:52.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 19:40



по начина ти на писане, по изразните ти средства, които използваш, по отношението ти към жените и споделянето на "опита " си, личи че нищо не си трансформирал, нищо не си осъзнал...

ако беше така, всяка жена за теб щеше да е богиня...
но.., успешна ти практика и осъзнаване най-вече..



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 19:43



наистина си много изцеден..
и си стигнал до тая "брахмачаря" по естествен вачин - вече не е както е било.. (нали)?





Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 19:48



то толкова секс, секс и пак секс.. - омръзва накрая
но това не води до брахмачаря
иначе много народ щеше да са брахмачариий

брахмачария не е само осъзнаване на сексуалната енергия, че била незнам каква си- важна, инстинккт.. и т.н - това всеки го знае
брахмачаря е ВЪЗПИТАНИЕ НА ЧУВСТВАТА - на това трябва да се научиш



Тема Re: Една молба -нови [re: Cornflake]  
Автор jiven ()
Публикувано27.06.05 20:21



да бе, и ужасно крива също така

пакости правят, щото не ги ползваме по предназначение чувствата, а ги израждаме в емоции, а някои от нас чат-пат в афекти

пък по врема на цикъл се чувствам много добре, нито ме боли, нито се чувствам изцедена, хихи май ше се окаже че си падам дърво вихрен съм качвала безпроблемно във втори ден.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят онови [re: ..]  
Автор jiven ()
Публикувано27.06.05 20:22



ми не е
ма пак залита само че в друга традиция



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят онови [re: jiven]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 20:32



значи просто си е възпитан по рождение
или му идва отвътре



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Paдa]  
Автор h. ()
Публикувано27.06.05 20:55



За да ти отговоря, ще трябва свия световната визия до няколко изречения. В момента не разполагам с толкова енергия.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят онови [re: Джak]  
Автор jiven ()
Публикувано27.06.05 21:03



ами освен да ти пожелая попътен вятър
дано наистина да си надскочил каквото си искал и да се чувстваш свободен. само мога да се радвам за тебе. дано не си поредната жертва на самозалъгването също така

само още веднъж ти обръщам внимание на начина по който пишеш за жените. намекнах ти още преди че ако имаш проблем то той си твой, а не на дамите. интересно защо се самоопределяш като бик. и кого си щял да гониш, крава ли, що ли и кви са тия жребци? не си ли говорим за човешка любов, част от която е секса? това какво прави мъжа ми си е негова работа, само ще ти кажа че в отношенията ни никога не се е промъквала дори думичката изцеждане.
всяка жена си умирала за секс, подкрепено с изключителни аргументи. тва е все едно да кажа, че всеки мъж ме гледа като потенциална плячка и гледа да ме вкара в леглото си а това няма да бъде вярно, ще бъде само измислица на моя ум така че пак помисли преди да генерализираш.
когато споменах за моя приятел, то имах предвид и отношението му към хората, в частност към жените. той гледа на тях не като някакви примитивни същества изпълнение с желание за наслади, а като на човешки същества, на кито е даден шанс и възможност за развитие нищо му няма на момчето, в него тече хубава мъжка енергия, но не я отклонява за дейността, в приказки за която ние тук с теб си губим врмето ма за мен е разбираемо, признавам си че ме вълнува въпроса а за теб- ти си знаеш.



Тема Нещо от Лазарев, от книга - 9.нови [re: Джak]  
Автор h. ()
Публикувано27.06.05 22:23



Стареенето на цивилизацииите


Здравейте, уважаеми Сергей Николаевич!
В християнството необузданият гняв се счита за грях. Съвсем скоро влязох в Интернет и открих множество сайтове именно с такова съдържание. Наистина ли хората не виждат, че това, което правят, е грях? Наистина ли не разбират какво правят?

Главните стратегически запаси от енергия в човека, впрочем, както и във всяко друго живо същество, са насочени към продължаването на живота, тоест главната енергия е сексуалната. Писал съм за това, че на тънък план сексът и яденето изглеждат еднакво. Ако у човека няма развито съзнание, то материалното щастие ще бъде недостъпно за него. Ако всички чувства у човека спрат, то той няма да може да мисли. Споменавал съм факта, че някои йоги гълтат езика си. Всяка мисъл предизвиква почти незабележимо потръпване на езика. Езикът е свързан с вкусовите емоции. Детето опипва играчката с ръце, докосва я с език, емоцията се превръща в мисъл. Фундамент на човешкото развитие се явява сексуалната енергия. Тя на свой ред произтича от съединяването с първопричината.
Как протича процесът на развитие на цивилизациите? Ако племето живее в гората, това още не е цивилизация. Но когато у племето се появи концепция за обкръжаващия го свят, разбиране на неговите закони, както и на правилата на поведение, свързани с тази концепция, то това вече е определена култура и цивилизация. Отначало цивилизацията получава порция Божествена любов и някой, усещащ единството си с Твореца, излага своето разбиране за света. Така възниква религията. Религията дава предписания, как да се държиш така, че да удържиш във времето единството си с Твореца. На първо място това е сдържането на човешкото в своето развитие. Не бива да се разхищават идващите нови порции Божествена любов. Всяка религиозна концепция, подобно на водопроводна тръба е определена от своето сечение. Разходът не бива да превишава прихода. Според развитието на цивилизацията обемът на водоема се увеличава, а диаметърът на тръбата намалява. И когато контактът с Божественото се намали до определен минимум, на цивилизацията й е време да умре.
Главният конкурент на Божественото, това са основите на човешкото щастие. Това не е материалното ниво, в него има твърде малко енергия, и не е духовното, а чувственото. Именно преклонението пред чувственото, сексуалният аспект може да даде ускорение на развитието, а след това стремително изгасване. Затова всички световни религии, положили основите на цивилизациите, препоръчват сдържане на сексуалното чувство. Това намалявало зависимостта от човешкото щастие и увеличавало контакта с Божественото, тоест увеличавало продължителността на живот на цивилизацията. Не подтискането, а именно сдържането на сексуалното влечение, позволявало тя да се трансформира в това, което ние наричаме развитие на чувството и съзнанието. Енергията, която не отива в секс, се разкрива в духовността, способностите и работи за развитието на човека.
Когато има любов и едновременно с това сдържане на сексуалното чувство, протича трансформация на човешкото в Божественото. Ние произлизаме от Бог, стремим се към него и разкривайки в себе си Божественото, ние се завръщаме в Бог и ставаме Него. Всяка частичка от секундата Божественото в нас се превръща в човешко. И съответно човешкото преминава в Божественото. Но за да се случи това е нужно стремежът към Бог да е по-голям, отколкото стремежът към човешкото и то в неговата основа - сексуалността.
В Библията първородният грях е наречена точно сексуалноста. Това е коренът на човешкото щастие, неговият символ. Божествената любов се превръща в човешка и се появява сексуалността. Точно по тази причина Адам и Ева са се засрамили от своята голота. А за ролята на изкусителка в бибилейската притча е избрана змията, защото от незапомнени времена змията е символ на опасността и коварството. Това означава, че процесът на загуба на Божественото и преклонението пред човешкото протича незабелязано.
Библейските притчи са изпълнени с колосален смисъл и правилно разбиране. В човека много тясно са свързани чувството на любов и избликът на сексуално влечение. Оказва се, че на тънък план може да се види удивителна картина. Ние изпитваме сексуално влечение към всичко, което силно ни харесва, дори и към неодушевените предмети. Но точно сдържащите фактори, подобно на стените на съд, позволяват сексуалната енергия да не се разтече, а издигайки се към върха, да се промени във високи чувства и развитие на съзнанието. Доколкото човек не обвързва чувството на любов със сексуалността, дотолкова е по-лека е промяната на човешкото в Божественото. Защо в християнството непрекъснато се говори за братската любов? Защото любовта към майката и бащата, към брата и сестрата - от една страна това е максималното разкриване на чувството на любов и отдаване, а от друга - затормозяване на сексуалните чувства. Колкото по-високо е нивото на човешко развитие, толкова по-мащабно се разгръща човешката душа и толкова повече е енергията в нея.
Представете си човек, който има неправилно отношение към света. У него запасът от любов и енергия спада. Тялото започва да се разрушава. Самата ситуация подтиква човека към правилно отношение към света и усилване на контакта с Бога. И колкото по-рано се разболее тялото, толкова по-рано човекът ще се опита да промени нещо в своето отношение към света. Ако започне да се занимава с физически упражнения, обливания със студена вода, взема витамини, премине курс по профилактично лечение и оздравителни процедури, тялото може и да издържи, но тъй като липсва енергията, започва разрушаването на духа. Може да отслабва паметта, могат да почнат да изгасват способностите и т.н. Най-голям енергетичен обем притежава нашата душа, нашите емоции. Ако човек постоянно се занимава с тренира-не на ума си, развиване на способностите си, закаляване на тялото, при неправилно отношение към света може да започне разрушаване на неговата душа, тоест да започне загуба не на тактическите, а на стратегическите запаси. Но ако тялото е свързано само с един човек, то душата като стратегическо понятие е свързана с цялата цивилизация.
При разпадане на душата може да се преживее достатъчно дълго време, имайки отлично здраве и дори нелоша съдба. Особено много енергия може да се получи от разрушаването на сексуалните бариери. Представете си следната ситуация: някой се разболява, при друг здравето е блестящо, но той пък става простак, започва да предава приятелите си, да се държи безнравствено. При трети здравето е прекрасно, той на никого не прави някакво особено зло, никого не предава, но е побъркан на тема секс, при това с елементи на па-тология. И така, когато такива като тези тримата станат много, това вече е показател за това, че на цивилизацията й е останала малко енергия и тогава започва изцеждане на стратегическите запаси. Когато душата ни е посетена от чувството на любов, започва нейната трансформация в енергия. Любовта и енергията се намират толкова близко една до друга, че усещането за щастие, тогава когато се докосваме до любовта, възниква и тогава, когато в душата ни има взрив от енергия. И този взрив може да се случи не само когато се докосваме до любовта, но и тогава, когато разрушаваме структурата си, когато деградира тялото, душата и духа. Господстващата в Содом и Гомор сексуална разпуснатост, тоест секс с роднини, с малолетни деца, хомосексуализъм, съвкупление с животни - всичко това са признаци на загиваща цивилизация. Контактът с Божественото е изгубен. Няма любов. Няма нова енергия. Започва саморазрушението.
Отново си спомням цитат от Библията: "И поради причина на нарушаването на много закони, любовта в човека изстива". Цитатът много точно подхожда на нашето време. Спомням си и нашумелия филм "Апокалипсис сега", същността на който се свежда до една фраза: "Този човек психически е съвършено здрав, при него душата е полудяла". Ако се опитаме да разберем, за какво се говори в последната глава на Бибилята, пред нас ще се разкрие следната картина: как ще изглежда цивилизация изгубила единството с Бог, лишена от любов, от енергия и едновременно с това натрупала огромни вазможности. Как ще изглежда цивилизация, чиято душа е полудяла? Какво ще се случи с нея? Картината е пределно ясна: ще последва саморазрушение. Когато процеси от този род вървят стихийно, можем да говорим за началото на криза в съвременната цивилизация. Но ако те се поддържат от изкуството, морала, учените, Интернет, можем да говорим за по-сериозен и дълбок процес. Следователно, в най-близко време можем да очакваме криза и онези прояви на разпадането, които ще ни помогнат отново да приемем Божественото в себе си. Този преходен период към новата цивилизация чрез невъзможността да се съществува в старите рамки вече се наблюдава сега.
Как ще изглежда този преход, каква ще бъде степента на разпадане на телата, душите и духа, доколко процесите на съзидание ще се противопоставят на процеса на разпад - това зависи от всекиго от нас.



Тема Re: ЖИВИ и ЗДРАВИ ДА СТЕ, Jiven и Две точки...нови [re: ..]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 22:43



...Ще ви кажа същото, каквото казах и на едни духовно и човешки много близки приятели в U.S. когато се разделяхме:
WE ARE LEAVING JUST TO BE TOGETHER...

Айде Чао!



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: h.]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 11:02



Ами поискай си - и ще ти се даде да се похваля, че ми е такъв ден - все по-търпелива съм така че - до скоро!



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Paдa]  
Автор h. ()
Публикувано28.06.05 12:00



Това е добре.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор Angel of Darkness (Akasha)
Публикувано28.06.05 15:40



Внимание!!!Пробвам си новата сигнатура!!!

From Hell

Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Angel of Darkness]  
Автор Angel of Darkness (Akasha)
Публикувано28.06.05 15:43



Кефи ли въ?!


From Hell

Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Angel of Darkness]  
Автор Raja ()
Публикувано28.06.05 15:57



Не се вижда.

Животът е хубав.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят онови [re: Raja]  
Автор Waserbundlai Ushtenheim (Death Death!*V*)
Публикувано28.06.05 20:51



хаха, за втори път и се случва на съкровището

this kingdom shall fall...



Тема Re: Нещо от Лазарев, от книга - 9.нови [re: h.]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 01:02



Интересно как природата си знае работата-удря через СПИН, в най слабото място на човека: секса само за удоволствие а не по предназначение. В това отношение животните са по облагодетелствани водени от инстинкта си, те не го правят никога без причина и тя е само една-инстинкта им, който не лъже. А при нас хората причина за секс (освен Любовта) могат да бъдат и: материален интерес, лъжа, принуда, просто начин на общуване, скука, насилие и какво ли още не... това наистина си е израждане и Природата не прощава, тя унищожава всички безполезни, безмислени и изродени форми, използвайки и други начини за себеунищожение, с нашите камъни по нашите глави...и колкото да хитруваме например через лекарства или пък да се опитаме да я разберем или победим, ние никога няма да го постигнем. НЕ И ПО ТОЗИ НАЧИН, СЪС СИЛА, ЗАЩОТО ТВОЕНИЕТО НИКОГА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ ТВОРЕЦА КОЙТО Е БЕЗКРАЕН И ВСЕОБХВАТЕН...

А какво ще стане с нашата "цивилизация"?... каквото си направим...
Но каквото и да стане, трябва да бъдем сигурни че Цялото никога не се губи, само неговите състатвки и форми се променят.

Дано някога наистина осъзнаем че не нашето его е Вселената, а Вселената това е всъщност аз, а аз това си ти и никой от нас и нищо не е отделно другото, а само така ни се струва(поради егото) и че всичко е неразривно свързано в Едно Цяло...

Това се опитвам да разбера и постоянно да помня, защото когато го забравя, аз съм егото със всичките му пороци, слабости и радости, а когато не съм егото аз съм щастлив и свободен, но често го забравям и пак се връщам...




Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор ***AГAPTA*** (...............)
Публикувано29.06.05 22:42



Хм...интересно ми е как стигна до извода,че жените са по земни?!
А пък мисля,че мъжете са по-земни.
Но това е много общо казано.

Колкото до брахмачарията:нужно е да си узрял за това.Въздържала съм се досега на два пъти,и двата пъти по над 2 години,но не съм поумняла много от това.Ако секса е в ума ти - няма полза.
Това е истината.



.............................


Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: ***AГAPTA***]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 22:56



И аз това казах, трябва да си узрял...

Че какво му е на палатка в Рила, поне е 100 пъти по хубаво от хижа пълна със бърборещи, пърдящи, ядящи, пиещи туристугери... Всичкото това стига да иска човек може да прави и на чист въздух




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.