Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: Джak]  
Автор jiven ()
Публикувано27.06.05 11:39



Имаме един приятел. Дълго време се чудех какво е различното в него. Първоначално го смятах за студен и прекалено разсъдлив, подтискащ чувствата си, после видях че това са мои проекции и всъщнсот в него има много топлина, човечност и нежност към другите хора независимо от пола им. Малкият ми син само като го видя и му се хвърли на врата без всякакво колебание. Всъщност се оказва че познавам един истински брахмачар. Не води полов живот и това не го подтиска и не му натрупва подсъзнателно напрежение, просто е над това. Такъв е по рождение, не пилее енергия и време в мисли как да се впусне в страстта или как да се отбранява от нея. Като че ли и двете дейности са еднакво енергоемки или поне с такова впечатление съм останала от всичките фалшименто въздържатели, които освен всичко останало, често са ми налитали въпреки смирените приказки преди това. Удоволствие и мир носи общуването с такъв човек. Няма го онова специфично напрежение, което витае във въздуха по принцип. А той е съвсем млад. На него му е дадено, той не го прави по подражание. Та точно тук е разликата между хората, които се борят със сексуалността си като прасе с тиква и вече постигналите въздържание на всички нива.
Самата аз съм безкрайно далече от това състояние и моят път ще е много по-дълъг. Чисто формално се владея много добре и мога да издържам без секс дълги периоди. Въпросът е дали това е нужно и не бягам ли по този начин от вътрешния си човек. За мен такъв път на външно подражание е безсмислен и ме закопава все по-надолу. За теб може да не е така, не знам.
Колкото до изпразването, според мен му се отдава повече значение отколкото е необходимо. Енергията изтича през много други дупки и като запушиш формално тази, просто дебитът на другите се увеличава. Избухването на емоции или тяхното подтискане например са много по-мощен начин да си цедиш така добре кътаната енергия-дзин. Ако един човек е болен и се стреми всячески да се излекува независимо от истинската причина на болестта си, ей на това ми прилича това пазене на скъпоценна сперма. Доброто здраве просто ще бъде следствие и нещо като страничен ефект на правилно вървяния път, а не самоцел. Струва ми се че същото важи и за сексуалната енергия.
И накрая като дама, която все пак е хора, макар и от нисша каста, мога само да те посъветвам да не търсиш вината в жените, а в посланията които излъчваш към тях. Вервай ми, че ако не гледаш на тях като на сексуални обекти, не им изпращаш сексуални сигнали и съответно не приемаш техните, няма да ти пишат смс-си с подтексти.



Тема Re: Една молба -нови [re: Paдa]  
Автор jiven ()
Публикувано27.06.05 12:00



Според дао жената губи енергия при менструация и стремежът е да се върнеш към детските години, когато жените са били момиченца. Но това като краен етап. Нещо като естественото спиране на семеизхвърлянето при мъжете. За сега това не ме интересува, затова не знам и подробности. Ако някой ден надобрея много, то само ще си стане, и информацията лека-полека ще си я набавя и всичко. Сега гледам на други неща да обърна внимание. Примерно на връзката на менструацията с луната и състоянията ми свързани с различните лунни фази. Главно на емоциите и тяхното разбиране. Наскоро прочетох една много простичка мисъл, която ми хареса. Преразказвам: жените първо чувстват и след това мислят върху чувствата си. Това е техният начин на мислене.



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 12:22



в текста, който си дала, къде е спомената думата брахмачаря?
и можеш ли да го преведеш?



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: jiven]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 12:26



чудесно
и навярно тоя човек не е йога



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: ...]  
Автор prema (отдаден)
Публикувано27.06.05 13:10



Това, което съм дал, е откъс от главата, озаглавена "Жените и Брахмачария". Това, че не се споменава, не значи, че не е свързано с брахмачария...Прочети пак определението, ще разбереш.



Тема Re: Една молба -нови [re: jiven]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.06.05 13:17



ех да, както винаги си ужасно права
не е особено трудно за една жена да проумее колко й пречат емоциите... на мен те ми правят ужасни пакости.

и луната очевидно има много общо с женското начало, така че и на мен ми е страшно интересна чандрата

а за губенето на енрегия по време на цикъл сега се замислям... аз винаги пребледнявам, като платно ставам, и добивам един такъв измъчен вид...... малее... защото губя кръв естествено :)) но последния път бях на 12 ден от гладуването и цял ден не можах да отлепя от леглото и дебелите завивики!



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 13:31



ако има опрезделение, преведи го.
защо не дадеш линка, откъдето си го взела и най-добре да го преведеш, за да стане ясно за брахмачаря, а не малък откъс за секса при жената и енериите й



Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: ..]  
Автор prema (отдаден)
Публикувано27.06.05 13:54



Този откъс го дадох само като отговор, понеже имаше питане как се отразява на жената....Моят откъс е вече преведен. А тук е линка към цялата книга:





Тема Re: Брахмачария:що е то и имали почва у нас?моят опит:нови [re: prema]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 14:53



въпроса беше как се отразява секса върху жените
а не как се постига брахмачаря (ако знаете какаво е, все пак:)))



Тема Re: Една молба -нови [re: jiven]  
АвторДжak (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 15:23



Аз пък имам една друга мисъл, която е в косвена връзка: Жените, мислят като говорят, мъжете като мълчат. Не ти ли се е случвало?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.