Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Усещаненови [re: hare shiva]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 18:45



Да!
Но нека да разясним първо какво се разбира под понятието тайна.
Да си спомним Исус как говори с притчи и алегории, за да може хората според своето осъзнаване да достигнат до истината, съдържаща се в словата му. И ето над две хиляди години вече думите му все още си стоят закодирани за болшинството от хората. Малцина са тези, на които се е изляла благодатта да прозрат зад булото на думите му.
А има и хора, които когато чуят директната истина не могат да я разпознаят и отговарят от невежеството си:
"И какво от това?"
Тайната или т.нар. скрити думи се разбулва постепенно, а за някои внезапно наистина, но това е според процеса или нивото на осъзнаване.

Не използвам свой компютър и за това не мога да се включвам навременно.

Осъзнато съществуване в блаженство



Тема Re: Усещаненови [re: +]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 20:51



Благодаря за отговора колега или колежке +,
Нещата се изясняват малко по малко. Както виждам Вие изхождате от позицията на християнството. Аз също съм българин и кръстен. Уважавам всички религиозни и философски виждания. Но!
За Прана, нади, чакри и др термини са нужни йога занимания или по скоро обратно. Това са термини за практикуващи йога. И съвсем не е задължително другите да са запознати с тях. Така, че е твърде малко е вероятно ние да можем да си говорим за тези понятия.
Аз не разбирам много от християнство и затова не мога да коментирам вашето виждане за тайната. Но като, че ли не се различава много от вижданията на ведическата литература в областа и на хатха йога.
Но ако все пак вие твърдите, че сте в течение на тайните свързани с понятия на хатха йога като Прана, нади, чакри и др. може да ме поизпитате. Ако аз Ви питам винаги ще мога да разбера дали сте в час с тези термини. Вероятно и Вие ще разберете от моите отговори дали съм наясно или говоря празни приказки. Очаквам Вашите въпроси ако има такива. Ако не бъдете здрави и щастливи по вашия път.
Харе Ом!



Тема Re: О, Харе Шива!нови [re: hare Shiva]  
Автор _Wild_ (man)
Публикувано26.06.05 21:53



Харе Шива, Харе Шива
Бог си ти във прекия
и преносен смисъл,
толкова хубаво развеселяваш,
спарения от дървените философи
въздух разведряваш.
Сидхи като кажеш,
Ох, мед ти капе от устата.
Но със булката внимавай
праната не разпилявай,
Нади, Чакри , Кундалини,
въведи ни в тез благини
С лъчи от комунизъма ни
ти огрявай,
всинца ни в тъмата
просветлявай!

Редактирано от _Wild_ на 26.06.05 22:22.



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано01.07.05 22:44



Лео това ти ли си?И ако си ти защо не си регистрирана?!?
След това ще ти отговоря на въпроса:))



Тема Re: Усещаненови [re: Дyxът]  
АвторЛeo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 19:38



Надали се познаваме Само двама човека ми казват Лео и се съмнявам ти да си някой от тях



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
Авторdidie (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 23:19



ti da nqmash sinuzit ? tam ne e razpolojeno tretoto oko , nito puk te chovurka , uspokoi umut si i shte stignesh tselta , drugoto sa ilyuzii



Тема Re: Усещаненови [re: didie]  
АвторЛeo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 09:59



До колкото ми е известно нямам синузит, нито ми тече, нито ми е запушен носа и никога не съм имал проблеми с него...



Тема Re: Усещаненови [re: Дyxът]  
АвторЛeo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 14:22



Бих искал да узная твоето мнение по въпроса



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано08.07.05 16:55



Моето мнение е , че преди време тук в клубовете имаше едно същество с никнейм "Лео".Познавах я лично и за мен беше живо предизвикателство да говорим за всичко от живота.Съжалявам, че я няма и забелязвам, че най-вероятно това не е същйят "Лео" когото познавам.
Какво мислиш за извънземните?



Тема Re: Усещаненови [re: Дyxът]  
АвторЛeo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 14:19



За извънземните? Ами мисля, че ги има тъй като ми се вижда много самонадеяно да си мислим, че в целия невъобразимо голям космос само тук има живот... Мисля, че е вероятно да нямат физически тела или ако имат не смятам че са зелени с антенка на главата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.