Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Усещане  
АвторЛeo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 20:04



Здравейте

От около година имам едно усещане, физическо, на челото на мястото на третото "око". Сякаш нещо става там. Не е болка, нито има удоволствие, все едно нещо човърка там.... Какво става обаче незнам и искам да ви попитам какво може да е? Чувал съм разни изрази, като отваряне на третото око, но не мисля ,че съм толкова "развит"... По принцип не се занимавам с йога, макар че имам интерес, нито пък с нещо друго... В смисъл мисля си разни неща, но с тялото си почти нищо не правя....
Надявам се да не го възприемете като хвалба(защото един човек така го прие и аз спрях да говоря за това), а като искрено желание за знание!

Благодаря ви най-сърдечно предварително за отговорите!



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 22:47



Там е чувствително място, но не всички го усещат. Имаш късмет, просто ти е дадено къде да насочваш вниманието си, да се концентрираш там непрекъсната. И ти сигурно го правиш, щом те "човърка"



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 22:49



а все пак за да няма грешка, къде е точно това място? Защото мястото за което говоря не е ночно на челото, а в основата на носа, между веждите



Тема Re: Усещаненови [re: M]  
АвторЛeo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 23:09



Ами мястото е малко над "коста" върху която са веждите... около половин - един сантиметър....незнам как да го обясня по-добре но се е случвало да се "разлива" насам натм по малко.... по едно време усещах такива неща и на слепоочията....



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
Авторemi (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 23:14



Няма нищо оригинално/странно в това че имаш усещания на мястото на третото око, без никога да си се занимавал с йога или каквото и да е свързано с нея. Това е нещо съвсем нормално, случва се на много хора, при не малко от тях е дори по-изразено (и това пак нищо особено не означава). Вероятно става въпрос за по-голяма активност от преди(демек по-голямо ''отваряне", щото то винаги има някакво) на съответната чакра. Това не е лошо, но не е и признак за развитост:). Радвай се на новите открития и новото преживяване на себе си - всички хора без изключение независимо дали се занимават с йога или не и какъв точно начин на мислене имат, ги получават непрекъснато, просто преживяването е различно в зависимост от мястото на 'пътя' където се намират. Няма лошо да обърнеш и по-съзнателно внимание на тези неща/като практики, етц/ стига да не повярваш че това те прави мигновено 'по-развит' и по-различен от 'масата':) Това е една от уловките на които доста хора със засилен интерес се хващат - все пак всички искаме да се чувстваме с нещо специални и дали е чрез най-нов модел BMW на "Витошка" или задълбаване в 'невидимото'.. за другите:), колкото и да не им се ще да вярват на някои, разликата не е особено голяма..:) Не забравяй също че дори третото око да ти се отвори на мах възможностите да сгрешиш ще са точно толкова колкото на краварката Пена която никога не е мислила за нищо друго освен за крави, само грешките ще са различни. Така че пейшънс - живей си пълноценно твоята част от пътя и не се лъжи да се надуваш или да се връзваш на някой надувко, че това само може да те вкара в грешка.
Сполай ти;)



Тема Re: Усещаненови [re: emi]  
АвторЛeo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 23:40




Сполай и на теб



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
Автор h. ()
Публикувано23.06.05 23:40



Точно в средата ли е или в две точки малко в страни? Накъде се разнасяше, в кръг или назад към тила? Това от слепоочията, в посока към ушите ли се разнасяше?



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
АвторHari (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 10:34



Това, дето го разправяш, откъде знаеш че е третото око?
Много си чел ли? - ти сам казваш, че нищо не правиш...
Мястото горе-долу го налучкваш, но в подробностите се дъниш. Което ме кара да си мисля, че си е чиста проба уловка. За рибките от клуба.
Ще ти кажа самодве неща - никога не ЧОВЪРКА!
Щом от година имаш непрекъсната фиксация на това място - сам го казваш - вече трябва да знаеш сам 100 процента какво е. Никога не ти се дава нещо, без да можеш да го разбереш. Щом ти се даде нещо, автоматично ти се дава и знанието за него. Ако не е така, нещото е фалшиво.



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
Авторg (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 11:43



Еми това не е нито хубаво нито лошо. Имал съм го и още го имам та знам че така определени същества те отварят за други измерения. Но резултата може да не е добър , а например обсебване или зомбиране така че не се радвай.

Приеми че нямаш приятели в другия свят и ако някой или нещо прави това надали е с добри намерения.

Но все пак е вид нов и нестандартен експириънс.



Тема Re: Усещаненови [re: Лeo]  
АвторShankara (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 12:18



Wzemi si iz4isti frontalnite sinusi i 6te ti mine.Sigurno sa zadrasteni s sluz. Nikakwo treto oko nyama tam.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.