Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Maлаховнови  
Автор Aelan ()
Публикувано30.05.05 17:03



През уикенда прочетох една книга на Малахов - 'Пречистване на организма и здраве' и ми стана интересно за някои от нещата дали някой тук ги е пробвал.

Примерно описва една техника 'циркулаторно дишане' състоящо се от активно вдишване и пасивно издишване без пауза между тях - 60-80 цикъла в минута, нещо като обърната бастрика. За нея твърди че е много полезна за психиката - някой пробвал ли е известно време?

Също има и момент на разминаване с други автори. Примерно препоръчва Шанкха Пракшалана 2 пъти на месец а у Евтимов е 4 пъти в годината.



Тема Re: Maлаховнови [re: Aelan]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 20:24



Обърнатата бастрика е хубаво да не се прави толкова много 60-80 цикъла в минута. Как ти се струва 3х12 сутрин и толкова.
За Шанк Пракшаланата са ми казвали, че е добре да се прави по два пъти в годината в дните на пролетното и есенното равноденствие - най-подходящи за това дни. И в краен случай до 4 пъти в годината, защото по стените на червата има много полезни бактерии, които при прекаляване с тези водни практики могат да се "повредят". В природата има много хранителни придукти, които помагат за прочистването и на тънките черва и на дебелото.
Пробвала съм да взимам кафеена лъжичка ленено семе сутрин няколко минути преди закуска. Подпомага перисталтиката и прочистването на стомашно-чревния тракт.
И още нещо полезно. Ако на някой му се случи да се нахрани обилно - ето я следната помощ. Взима се карамфил (подправката) и се премахва топченцето. Пръчицата се смуче към 10ина минути и се изплюва после (не се гълта). Премахва чувството за тежест и дискомфорт като подпомага по-бързото разграждане на поетата храна.
Книгата на Малахов е "яка", но при условие да не се вманиачава човек на темата прочистване. Нека да бъдем в златната среда. И да не забравяме, че ако не се товарим с отрови, организмът има невероятната спосбност сам да се възстановява и прочиства. Тези прочиствеащи практики имат благоприятно действиея ако ги прилагаме разумно и не прекаляваме с тях.



Тема Re: Maлахов - нищо ново под слънцетонови [re: Aelan]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 20:29



по описание звучи като rebirthing (Ленард Ор )или breath work (Станислав Гроф и западно-европейските трансперсоналисти)
Така, че нищо ново под слънцето.
А спорове винаги ще има:

Например, фиксирани праняма техники, срещу свободно търсене на собствения дихателен ритъм...
:-)))))

Проблема с учителите, е че като открият нещо, което работи за тях,
решават, че ще работи за всички ...



Тема Re: Maлаховнови [re: Aelan]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 20:42



Трудно ми е да се въздържа. Имам много горчиви опити с руски самозванци. (И американците са същите) Изчетох и Малахов. И той е от тях. Прочети неговия сънародник Шчадилов за малко инфо от другата страна на медала.
Йога е автентична и неподправима. Всеки опит за компилация е престъпление.
Силно казано но се базира на знания и опит. Същото и за техниката на дишане или неправилния превод на ПРАНАЯМА. Той- Малахов не знае какво е това ПРАНА, а се опитва да я използва. Не ти препоръчвам да пробваш! В най-добрия случай ще получиш нарушения в дишането кавото получих аз преди години. А има и по-лошо.
Но както решиш.
Харе Ом!



Тема Мерси +нови [re: +]  
Автор Aelan ()
Публикувано30.05.05 20:57



Мерси за съветите. И на мен ми се стори зашеметяваща дозата упражнения но като се изключи това доста неща изглеждат интересни и може би ще пробвам поне по 1 път. И частта с билките е интересна - какво може да се направи с борови иглички, дафинов лист и т.н. Мерси и за това с карамфила.

За обърната бастрика до момента не я бях виждала описана в книга по йога. Стана ми интересно защото там има едни писма на хора които като го приложат това започват да виждат разни неща хора и т.н. което на мен никога не ми се е случвало при пранаяма. Видя ми се малко странно но знае ли човек



Тема Thxнови [re: hare Shiva]  
Автор Aelan ()
Публикувано30.05.05 21:07



Е защо да се въздържаш особено като имаш опит по темата. Съжалявам за това че си имал проблем преди и мерси че си казваш точно мнението. На мен предимно са ми интересни техниките за прочистване и разните билки и сокове а пранаямата я пуснах само защото според писмата предизвиква странни ефекти за които не бях чувала до момента.



Тема данови [re: :-)]  
Автор Aelan ()
Публикувано30.05.05 21:11



той сам си пише че е същото като rebirthing, аз не съм чела нищо от Ор и Гроф до момента затова ми беше интересно.

Спорове си има - въпроса е да се намерят един куп неща дето работят за теб учителите са лесни



Тема Re: да [re: Aelan]  
Автор h. ()
Публикувано30.05.05 21:54



Мисля, че не е същото като ребъртинг.



Тема Re: данови [re: h.]  
АвторAelan (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 16:40



Може може - това той си го пише че е същото. Аз не съм запозната с ребъртинг и нямам мнение.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.