Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема йога курснови  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 16:05



Здравейте,
можете ли да ми помогнете с информация за вечерен курс по йога за начинаещи в района на Красно село, за което предварително благодаря



Тема Re: йога курснови [re: питaщ]  
Автор Dimitar_O1 (yoga for health)
Публикувано26.05.05 20:06



За допълнителна информация отиди на адрес

. Този клуб може и да не ти е много близко (ти ще прецениш), но си заслужава да пробваш.

Успех!
Димитър.



Тема Re: йога курснови [re: Dimitar_O1]  
Авторaйдe вcичkи йorи нa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 08:01



РЕПУБЛИКАНСКО ПЪРВЕНСТВО - 2004 г.

На 05.06.2004 г. (събота) ще се проведе републиканското първенство по ЙОГА за 2004 г.

хи хи хи ,
ох, ще се спукам от смях, първенство по йога :
http://scorpion.dir.bg.
хи хи хи - хо хо хо



Тема Re: йога курснови [re: aйдe вcичkи йorи нa]  
Автор vitaminko (новак)
Публикувано27.05.05 08:50



"На 05.06.2004 г. (събота) ще се проведе републиканското първенство по ЙОГА за 2004 г."

Ще отида. Само трябва да си оправя машината на времето, че нещо не ще да върви назад.

Чашата е наполовина пълна


Тема Re: йога курснови [re: aйдe вcичkи йorи нa]  
Автор Raja ()
Публикувано27.05.05 10:14



Ето две стари теми по случая:





Най-добре не ги вадете от нафталина като пускате отговори по тях, можем да дискутираме темата и тук.

Животът е хубав.



Тема Re: йога курснови [re: питaщ]  
Автор Raja ()
Публикувано27.05.05 10:16



Ето ти нещо от една моя база данни.

Организатор: АНА ПАВЛОВА (СВАМИ ШРУТИГЯНА)
Инструктор: АНА ПАВЛОВА (СВАМИ ШРУТИГЯНА)
Място и време:
вторник - 18.30 ч. в 28 училище в кв. Красна поляна
сряда -18.30 ч. в 47 училище в кв. Иван Вазов
петък - 18.30 ч. в Художествената гимназия на бул. Патриарх Евтимий
събота и неделя от 9.00 ч. в 47 училище в кв. Иван Вазов
Контакти: телефон: 0887 272916

Анотация: Ана Павлова (Свами Шрутигяна) практикува йога повече от 40 години. Пряк ученик е на Bihar School of Yoga (BSY) в Индия и на Парамахамса Сатянанда Сарасвати. Системата, по която преподава Ани Павлова е интегрална йога, включваща класическа хата йога и раджа йога. Всяка година Ани Павлова посещава за няколко месеца Бихар Йога Бхарати, единственият в света университет за напреднало обучение по йогийски науки, ръководен от Парамахамса Свами Ниранджанананда - приемник на Парамахамса Сатянанда Сарасвати.

Животът е хубав.



Тема Re: йога курснови [re: Raja]  
Автор vitaminko (новак)
Публикувано27.05.05 11:56



Може би най-добре е тези състезания да се наричат "състезание по правилно изпълнение на асани", защото асаната май е единствения що годе измерим аспект от йога. Още по-добре сигурно би било да се наричат "демонстрация по правилно изпълнение на асани" или само "демонстрация на асани" без да има оценяване. Всъщност асана може би е най-прекия път за популяризиране на йога за очакващия атракции западен човек. Аз даже съм си представял как на някой билборд има човек застанал в асана. Мен лично една добре изпълнена асана от някой винаги би ме нахъсала.

Чашата е наполовина пълна


Тема Re: йога курснови [re: vitaminko]  
Автор Raja ()
Публикувано27.05.05 11:58



Просто начина на провеждане не е най-правилния (ако изобщо ще има такова нещо).

Животът е хубав.



Тема Re: йога курснови [re: Raja]  
Автор vitaminko (новак)
Публикувано27.05.05 12:13



Ами не знам, аз в една предишна тема бях написал, че йога ме е привлякла в началото именно с външната, атрактивна страна и от съвсем скоро време загрях (усетих), че целта не е доброто здраве или свръхспособностите. Според теб има ли нужда от популяризиране йога и ако да, как го виждаш?

Чашата е наполовина пълна


Тема Re: йога курснови [re: vitaminko]  
Авторминaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 12:49



Хората са различни.
Аз пък нищо не знаех за йога. Освен в един филм как един йога си стоеше върху дъска с пирони от дни, когато му отвориха вратата на гардероба, където се беше установил за практиката си.
И отидох на йога само, за да чуя беседата преди това, за да разбера нещичко за нея. Тогава си мислех, че тя е философия. Но останах и на практическата част, защото ме увериха да опитам само веднъж. Показаха ми, че асаните не са като познантите от училище физическите упражнения, както си мислех тогава.
Никога не съм обичала спорта, фитнеса и др. подобни. Но когато усетих от собствен опит колко благотворно ми се отрази на физическото тяло хатха йога, си отделих време от деня, в което да заставам в определени асани.
За мен Хатха йога е средство за поддържане на тялото гъвкаво и в добро здраве, за да може човек да остава по-леко в поза за уединение и съзерцание, да остава в тишина по-дълго време без да усеща болежки, изтръпвания и други подобни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.