Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За ходенето бос  
АвторЙoxaн (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 17:06



Мили хора , искам да ми кажете за евентуални негативни страни на ходенето бос. Понеже аз си ходя бос при всяка възможност- на планината и на морето.
А гледам по-често да съм там. И дори на тези с обувки да им е студено на мен не ми е . Но Някои хора ми обърнаха внимание , че било вредно за простата и така нататък ,а от другаде съм чел че изтичала енергия през краката и то от тази на бъбреците - наследсвената дето не се възстановява. Така че ако можете да ми дадете съвет да си шляпам ли или да си обувам шушоните, ще се радвам.



Тема Re: За ходенето боснови [re: Йoxaн]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано09.05.05 23:16



Като ходиш бос, изравняваш зарядите в тялото. Небето е положително, а земята отрицателно заредена. Обувките възпрепятстват протичането на енергията и в тялото се натрупва статично електричество, което създава главоболие и ред други проблемини симптоми. Ходенето бос поне за няколко минути е препоръчително. Като изключим някое неволно нараняване, не губиш нищо.



Тема Re: За ходенето боснови [re: Kalin]  
АвторЙoxaн (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 12:10



Може ли малко пове4е да ми кажеш за яденето на мле4ни продукти и здравето или само сиренето и кашкавала вредят на простата, защото се замислям да ставам веган. Като гледам разни статистики вегетарианството не намаля толкова рисковете от болести а спирането на животинските продукти зна4ително ограничава риска от много болести? А мерси аз ще си ходя бос . И искам да кажа че ми е много мъчно за жените с токчета- като ги гледам как се кривят .



Тема Re: За ходенето боснови [re: Йoxaн]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано10.05.05 17:47



Не ми е хрумвало за лоши последици. Ако температурата навън позволява да се ходи бос, аз лично много се кефя, въпреки че рядко го правя, щото в големия град няма условия. А най-добрите такива са тревата! Изпитвам невероятно приятно усещане да ходя бос по трева. По този начин усещам личния си контакт с майката Земя, която е жива също. Усещам хармония и любов. И съответната реакция отсреща, по подобен начин .

Освен това да се заземиш ти помага да се разтовариш от напрежения и вредни влияния, дори емоции, както беше посочено по-горе. Така също на ходилата има важни центрове, които отговарят за различни органи и системи в тялото, което създава предпоставка за здраве, щото ходенето бос си е един вид масаж. Но да не се прекалява, тъй като изтича доста енергия и ако сравниш примерно 3 часов преход бос и обут, ще видиш, че ще си повече изморен ходейки бос, след това.

Иначе не ти препоръчвам да ходиш бос по камънаци, или пък асфалт!

Редактирано от astral_buddy на 10.05.05 23:21.



Тема Моето скромно мнение...нови [re: Йoxaн]  
АвторXpиcтo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 21:08



Ходи бос, не мисля, че има някаква причина да ти става нещо.
Точно вчера четох от една книга (Хатха-йога, изд. на английски през 1966 г., азбравих й автора), в която той твърди, че всичко, което е природно е добро и дава пример точно с ходенето бос. И отрича, че изтича енергия. Така че ходи бос, съвсем нормално е, още повече, че е полезно да се масажират стъпалата. Ако не за целия организъм, то поне за самите крака.
Лично аз не ходя много бос, защото не ми е толкова приятно, но на морето ходя и се чувствам отлично. Стъпалата ми загрубяват от камъните и изобщо ме е приятно. А като се затопли, веднага си обувам сандалите, е, с тях е повече от добре.



Тема Re: Моето скромно мнение...нови [re: Xpиcтo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 21:24



а най-приятно е да ходиш бос по асфалта



Тема Re: Моето скромно мнение...нови [re: aз]  
Автор Йoxaн (непознат )
Публикувано19.05.05 15:25



абе ходих веднъж бос по асфалта в слън4ев бряг и минах по разтопен асфалт. По гадно е от нестинарството.



Тема Re: Моето скромно мнение...нови [re: Йoxaн]  
Автор vitaminko (непознат)
Публикувано19.05.05 15:32



препоръчвам ти да ходиш бос в желиран ягодов крем в ритъма на боса нова

"абе ходих веднъж бос по асфалта в слън4ев бряг и минах по разтопен асфалт"

значи в слънчев бряг вече си имат алея на славата с твойте ходила

Чашата е наполовина пълна



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.