Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Някой има ли обяснение?  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано22.04.05 19:56



Здравейте,
С йога се занимавам НЕактивно от доста години вече. Има нещо много странно, което наблюдавам при себе си когато правя йогийски упражнения или дори само асани: вечерта след като съм се занимавала с йога сънувам кошмари. Това го забелязах още преди 6-7 години, но тъй като и без това бях доста стресирана тогава, мислех, че може пък само да ми се струва така. Обаче това ми се случва всеки път, когато реша за започна да правя йога упражнения. Под кошмари разбирам някакви сънища, от които се събуждам с голямо напрежение, сърцебиене, и трудност да заспя после.

На някой случвало ли му се е такова нещо? Има ли някой обяснение?



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 22:12



Ами незнам това което ще ти кажа дали ще ти помогне.Там където ходя на йога преподавателя(или гурото както искаш го наречи) ни казва когато правим крия йога (това е гледане на свещ) да не го правим повече от 10 мин. на ден защото може да тръгнат повече самскари да излизат от подсазнанието и това води до сануване на кошмари.Незнам дали не правиш нещо в повече и да има някакъв такъв резултат.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: m]  
Авторняkakъв (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 22:19



Гледане на свещ се нарича тратака, а не крия йога, което е много по-широко понятие, но както и да е. Наистина не е добре да се прави тази практика вечер, защото може и да не можеш изобщо да заспиш Иначе при практикуване на йога са възможни подобни явления



Тема Имаме!нови [re: Mariannna]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.04.05 22:50



Кошмарите са логично следствие от йогическа практика... то тя си е жив кошмар!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Да ИМА обяснение!нови [re: Mariannna]  
Автор BG-AYP (непознат )
Публикувано23.04.05 06:46



Да Мариана,

има обяснение. Преживяването ти е автентично и е често, при всички
практикуващи се случва, когато се по-пресилят с йога практиките...

Краткото обяснение е, че йога практиките могат да се разглеждат като
"почистване на запушвания". Както вероятно знаеш според йога естественото състояние на човека би трябвало да е сат-чит-ананда (битие-съзнание-блаженство).

Кармата, следователно се състои от навици и нагласи, които ни пречат да
пребиваваме в това састояние.

Йогическите практики и асаните по-специално водят до увеличаване и балансиране(?:-)) на потоците на прана.

Вероятно наборът от асани, които правиш те енергетизира, увеличава потока на праната, но съзнанието ти не е "изчистено" от кармичните наслоявания(навици, самскари) и резултатът е "триене" на праната в запушванията, което води до неприятни емоционални преживявания.

За да се балансираш имаш няколко подхода:

1. След правенето на асани - не отивай веднага да спиш, прави леки разходки, общувай с близки и се нахрани.

2. Добави други йогически практики към асаните, които да "почистват" фините ти нерви и така да позволят на енергетизираната от асаните прана да тече без препятствено. Най-добрата практика за тази цел е дълбоката медитация. Все пак асаните са само 1 от осемте клона на йога.

Ако искаш посети този сайт.

.
Там ще намериш описание от други хора на праживявания подобни на твоето
както и съвети как да се справиш с него.

Пожелавам ти успех по избрания от теб духовен път.

Гуруто е в теб.

Редактирано от BG-AYP на 23.04.05 06:49.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Авторmegera (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 11:35



SYvsem vyzmojno e da imash neiz4isteni neshta ot minaloto v sebe si :) i kogato pravish tezi uprajneniq da zasilvash i otpushvash cirkulaciata na energiq, koqto da neznaesh kak da ovladeesh ...:) koi kazva 4e energiqta biva samo polojitelna... i rozovva :) hihi...Kogato neznaesh kak da se spraviash s energiqta ..mojesh da si navredish ...:)



Тема Благодаря ви!нови [re: Mariannna]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано23.04.05 12:50



Благодаря за обясненията! Наистина не знаех, че подобни явления са често срещани в йога практиката. Преди години, когато ходех на йога в университета, се опитах да поставя въпроса пред йога инструктора. Той обаче каза, че нямало начин йога да влияе отрицателно, и аз се отказах да го разпитвам повече.

А тези кошмари при мен са често явление не само като практикувам йога, но и релаксация. Именно за това не смея да се занимавам нито с едното, нито с другото, въпреки че в ежедневието ми има доста стрес и имам нужда от начин да се освободя от него. Според вас трябва ли да се откажа от идеята да практикувам йога, щом ми действа по такъв начин? Някой беше казал да не лягам веднага след упражненията, ами да се разходя и да пообщувам с хора. Пробвала съм го, но не винаги има желания ефект и понякога сънувам кошмари и след това. Освен това, ако правя йога ежедневно, ефектът се натрупва. Ако правя веднъж седмично се справям някакси.



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: Mariannna]  
Автор vitaminko (непознат)
Публикувано23.04.05 13:37



Ако целта ти е да постигнеш душевно спокойствие, а както казваш се получава точно обратното, значи нещо не е наред в начина ти на практита. Всяка асана си има и противопоказания. Същото важи и за дихателните упражнения, да не говорим за медитацията. Един опитен инструктор би могъл да ти помогне да си съставиш индивидуален комплекс от упражнения, съобразен с твоите проблеми, възможности и личност. На уеб сайт yogabulgaria.hit.bg в раздел групи има публикувани данни за йога инструктори. Ако и това ни ти помогне да постигнеш равновесие, не се чувствай длъжна да продължаваш с практикуването на йога. Може да има и други начини да го постигнеш. Важното е да не спираш да търсиш.

Чашата е наполовина пълна


Тема Re: Благодаря ви!нови [re: vitaminko]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 13:59



Viarno che se kazvashe trataka, obarkal sam se!!!!Tozi tvoi instruktor kato gledam kak ti e otgovoril kogato si go popitala za tova si lichi kolko e naiasno.Ako si pochnala pri nego da se zanimavash s ioga i toi te e vavel v neia ima goliama veroiatnost da ne sa pravilno pokazani neshtata ili razbrani ot teb.(ima mnogo xora koito procheli niakoi i druga knijka i sa se samoubochavali i veche tragnali da predavat).Neznam sega pri koi si xodila i kakav e no ima i takav moment che za da se opraviat neshtata parvo se otprishtvat i ima vloshavane(kriza) i posle se podobriavat.Mnogo xora se striaskat kato se vloshat, zashtoto ochakvat vednaga polojitelen efekt.Sega drug e vaprosa che pri teb tova prodaljava tolkova dalgo vreme.Ili imash strashno mnogo za chistene ili ne pravish neshtata kakto tribva.Xubavo e da ne spirash da praktikuvash zashtoto niastina tova vodi do mnogo dobri rezultati, no samo ako neshtata se izpalniavat kakto triabva.Pri teb moje i da ne e taka i v tozi sluchai moje bi shte e po dobre da spresh i da prouchish neshtata,da se pointeresuvash da vidish dali neshto ne e nared v tova koeto pravish!!!( kazah onova che onzi moje i da ne razbira, ne sam iskal da zasegna nikoi, no sam chuval kak na edno miasto edin koito predaval ioga im kreshtial i zabraniaval da iadat meso i piat i t.n., kakto gi e i karal da si kachvat krakata na glavata savsem ne podgotveni.Ta tova e absurdno, no za jalost gi ima i takiva dano ne si popadnala na niakakv takav chovek).



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор Raja ()
Публикувано23.04.05 16:58



Виж тази тема:



Или и тя е твоя?

Животът е хубав.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Авторфжш (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 20:32



имаш си проблем,
но причината не са упражненията асани

потърси причината на друго място



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Raja]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано23.04.05 22:17



Не е моя тази тема:) За пръв път от сегашната тема научих, че от йогата било обичайно да се сънуват кошмари. Ама защо нито в книгите за йога се споменава някъде подобно нещо, нито на курса, на който ходих инструктора или студентите говореха за това... Аз като пусках темата бях убедена, че ще ме оплюете, че само си внушавам, и че е абсолютно невъзможно да има връзка, а сега изведнъж се оказа, че едва ли не всеки втори го изпитвал



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: m]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано23.04.05 22:21



За щастие, този мой инструктор не беше толкова лош, колкото героят в разказа ти. Просто беше малко фанатизиран на тема йога и не даваше да се издума нещо против нея. А на инструкторките по аеробика, които също водеха часове в нашата зала, обясняваше как щели да си докарат проблеми със сърцето с тая аеробика, с която са се захванали

И така, разбрах вече, че кошмарите след йога са абсолютно нормални. А сега да попитам: полезни ли са за организма или не? Отминават ли с времето или не?



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано23.04.05 22:33



Вечерно време, центъра в главата, който наричат - третото око е по- активен от сутрин. Някои практики е възможно да го активират и след лягане, впечатленията вкарани в подсъзнанието да започнат да се проектират.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Авторфжш (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 22:34



няма такова нещо
най-лесно ще провериш, като спреш за извество време да правиш асаните
и ще видиш дали ще имаш кошмари

впрочем, ти откога ги имаш и какво сънуваш, нещо повтаря ли се?



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Авторфжш (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 22:38



освен асани, друго правиш ли и какво?
какво да разбирам под "йога упражнения"?



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
АвторB (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 22:44



Какви асани правиш преди лягане?
Защото, ако е стойка на глава...
доказано е вредното й въздействие върху мозъка.



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: Mariannna]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано23.04.05 22:48



По отношение на сънищата, зависи кой как ги према. Страховете в будно състояние и нещата които те плашат се предават на сън. При мен имаше преди години подобни неща, но бързо започнах да запазвам самообладание на сън, което е следствие от преодоляването на страха в будно състояние. В смисъл, че не ме плашеше това, но не гарантирам, че друг няма да го тълкува като кошмар. Като цяло сега рядко сънувам неприятни неща. Последно преди няколко дена сънувах една мътна река. Стоях на брега, времето мрачно. Нямаше никой, бях сам. По едно време, по течението се спусна една платформа от дърво и на нея имаше покойник, мина покрай мен и го огледах. После мина и още един покойник, жена в близки родствени отношения с него. Като цяло, може за кошмар да мине, щото едно такова сумрачно беше. На мен сънят ми беше безразличен, като изключим факта, че някой ще умре.

Целият живот е въпрос на интерпретация и отношение към фактите и на съм и на яве дето казват.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор lncognita (минаващ)
Публикувано23.04.05 23:15



Асаните никакво трето око не активират, нищо не отварят и не чистят.
Не слушай такива глупости.

По краткото, което си написала, мога да ти кажа за причините.
Понеже, когато преди години си започнала да се занимаваш с йога, си била доста стресирана и си имала кошмари.
Сега, след като решиш пак да започнеш да се занимаваш, сработва механизма на асоциациите и стария ти стрес се връща. Мноог просто.
По-добре, когато искаш да започнеш с нещо да се занимаваш, заеми се с ръкоделие или кулинария. Ще има по-голям изчистващ ефект.

А за стойката на глава е вярно, защото налягането в главата се повишава, а от кръвонапълването умират мозъчни клетки. Може би затова на йогите там нещо им хлопа. Гледай да не станеш като тях.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: lncognita]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.04.05 09:56



Практиката по йога включва много неща. По отношение на практическата част съм абсолютно коректен.

Внимавай, окачи се също както Раджа. Вече излъчваш негативизъм. И то е защото се засегна от думите ми че - "Хората умират някой да ги лъже, или поне да играе образа дето искат да бъдат...но така или иначе не са... "
Ще ти го изкарам фалшивото позиране за просветление и ще лъснеш, споко.

Определено йога е една от дисциплините дето човек може най- лесно да му хлопне дъската. Но като гледам теб, то можело и без йога да стане, така че нищо не е сигурно и с гаранция на този свят.

Стойката на глава изисква прекалено много знания, които не ги пише по книгите, затова е по- добре без нея.

Забелязвам каква енергия излъчваш когато й говориш, ти натъртваш каква е истината, но не й оставяш място да си има и друга. Твоят мироглед над всичко, при това с раздразнение, че никой не те бръсне за две стотинки.

Връбника е в разгара си, гледай довечера по новините, всяка година има репортаж, може да ти помахам от екрана.

И наистина не виждам да се забавляваш. Духовните адепти на затворените врати, били без никакво чувство за хумор и без добро настроение. Внимание, всички да наблюдават и овреме да се усещат...че ако тръгнат по този път, голямо спичане ги чака.

Тогава по кой път да вървят ли - истината е земя без пътища. Всичко е илюзия, някои обаче си представят илюзиите за твърда земя.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: xyaнджи]  
Авторнe ти ли oмpъзнa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 11:23



Хуанджи,
не ти ли омръзна да се зъбиш?



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: нe ти ли oмpъзнa]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.04.05 12:06



Хвърлям мрежите, нищо повече.
Малките рибки преминават, а големите се хващат. Въпреки, че дупките са толкова големи спрямо малките рибки, големите пак се хващат. Колко ли "хляб" трябва да изядат големите риби, докато станат малки риби и да преминават през мрежите. Ако не са моите мрежи, на друг ще са, той живота не никого не прощава.

А на този риболов, най- добре се ловят "просветлени".

Не виждам да се усмихваш.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: нe ти ли oмpъзнa]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 12:35



Като им омръзне да се зъбят, започват да се лигавят.
(за справка: "М-ро")





Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Maя]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.04.05 12:49



Олеле, нека ми, с Миро да ме сравняват.

Кармичните последствия никой не подминават...ох бедният аз, с какво заслужих. И върбовото светено венче дето ми го сложиха на главата днес не помогна.

Който не може да се весели...сещаш ли се за вица:
- Ще играеш!
- Няма!
- А, ще играеш, ще играеш...с насочен вече пистолет.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: xyaнджи]  
Автор lncognita (минаващ)
Публикувано24.04.05 13:03



Правиш се на актьор, като си мислиш, че ти си режисьора.
Но не БИ!



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор Raja ()
Публикувано24.04.05 13:17



Не, не е нещо обичайно от йога да се сънуват кошмари, обичайно е да се сънуват кошмари, ако организма е бил превъзбуден вечерта. Асаните просто действат стимулиращо на нервната система. Помисли си дали интервала между практиката ти и съня е достатъчна, наблягаш ли колкото трябва на релаксацията в края и евентуално дали не е по-добре да си правиш асаните сутрин.
Що се отнася до стойката на глава, това е едно от най-полезните упражнения в йога.

Животът е хубав.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: xyaнджи]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 13:50



С какъвто се събереш, такъв ще станеш
затова аз си подбирам приятелите мноог внимателно



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: lncognita]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.04.05 14:02



О, не режисьора не съм аз, това никак даже не ми е минавало през ум.
Но се забавлявам, де на чужд, де на мой гръб.
То винаги е взаимно.

Пак се спече като зазка на баир, пълна закостенялост, никакво чувство за хумор, никакво желание за развитие. Остани още малко, ще научиш много...стига да ти стиска. За мен вече знаеш, за теб не знаеш, това ми е думата.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Maя]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.04.05 14:07



Затова нямам нищо общо с Миро.

Избираш тръцки...ама няма да схванеш.
Поне едно пиене удари, да иде реч и още весело го дай.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: xyaнджи]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 14:25



Май си се хванал в собстенити си мрежи

и по-малко пий,
затова сънуваш мътни води, защото главата ти е мътна



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Maя]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.04.05 14:56



Мрежите са за да се лови някой в тях, щом друг се е хванал, значи и аз съм там, ако не сме на едно ниво, ще ли се засечем заедно.

Откъде знаеш, че пия между другото.
Сестра ми като й кажа, че ще я вържа, се предава, защото й казвам и го знае и пак се връзва. Ха-ха-ха, представяй си хора, дето не ме познават. Много се забавлявам, а и доста хора отстрани. Не разбрах само ще пиеш ли едно или ще се надуваш.



Тема Досадно да ни занимавате постоянно със себе синови [re: Mariannna]  
Авторrpppp (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 18:47



Не знам, как е с другите, но
на мен ми досадно във всяка интересна тема да ни
занимавате със себе си.

Вместо да отговаряте на поставения от въпрос.
Хай озаптете се, че скоро и сами на себе си досадни ще станете :-)))))))



Тема Re: Има обяснениенови [re: Mariannna]  
Авторxape Шивa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 19:02



Привет Марианнна,
Имаш си проблем. Това не е нормално за практиката на йога. Но ти получи много обяснения . Ако не ти мине можеш да ми се обадиш на micro2@mail.bg.
Иначе мога да възкликна само. Боже, боже, как може никой да не е в час, а да дава компетентни мнения. Направо ми се изправя косата.
Харе Ом!



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Maя]  
Авторkюфт (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 21:51



ха-ха
нали знаеш от Дао, че в природата на кучето е да се зъби
а в природата на лигльото е да се лигави



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор Raja ()
Публикувано25.04.05 12:47



Обърни внимание също на храненето си. Ако правиш вечер асани, може би вечеряш след това. Между вечерята и съня трябва да има поне няколко часа.

Животът е хубав.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано25.04.05 20:22



Искам да ви кажа, че тези преживявания мен лично много ме притесняват. Тъй като аз приемам ползите от йога чисто на физическо ниво, не мога да не се разтревожа от това, което описвате тук. Някакви изчиствания, кундалини, карми. Въобще независимо, че се стремите към духовното, виждам, че се опитвате да го постигнете с плътски средтсва. С усилието на тялото, волята, душата. Е, нЕма да стане. Никой не го е постигнал, защото това към което се стремите се дава даром. Но както и да е, не за това е темата. Определено ме притеснява какъв е източника и причината за пораждането на тези сънища. Чувала съм, че точно поради тези мешаници с духовния свят, без да имаш истинско разбиране за него, йогата е много опасна, но не съм го вярвала, докато не прочетох гореописаното, както и линковете, които бяха приложени.
Честно ви казвам- полазиха ме тръпки.
Извинявам се, че се намесих, не бих искала да влизам в конфликт, тъй като съм убедена, че повече от вас йоги са чудесни хора, които са наистина търсещи сърца, но опасявам, че този път наистина е много опасен, за тези, които нямат откровение за истината в Исус Христос.
Продължавам да размишлявам над това, което сте писали, но ........просто то доказва тезата на моите опоненти.



Тема Re: Обяснениенови [re: White Raven]  
Авторxape Шивa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 08:58



Привет,
Не мога да отмина мълчаливо репликата, защото:
1. Момичето , а и други колеги имат кошмари поради допуснати грешки.
2. Всичко това може много лесно да се корегира за няколко дни.
3. Грешките са в резултат от непознаване на материята.
4. Учудващото, е че въпреки всичко четем "компетентни" мнения, и точно това е доста страшно!
Аз също не желая да влизам в конфликт с никого. Само не мога да отмина мълчаливо тези факти.
Харе Ом.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: White Raven]  
Авторfghj (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 09:31



Много си прав/а
Но йогите тук няма да си го признаят.
И знаеш ли защо?-
защото искат с някакви си упражнения да постигнат нещо, но това е егото им

но не обръщат внимание на истинската йога, която е единение с Бога
и не знаят, че йога е яма, нияма и т.н.
и те си мислят, че без това ще постигнат нещо
всичко при тях е лицемерие



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: White Raven]  
Автор Raja ()
Публикувано26.04.05 10:08



"Това" наистина се дава даром. Практиките на йога просто съставляват един път, който трябва да ни подготви за приемането на този дар и да ни отведе до мястото където бихме могли да го получим. Това не означава, че ЩЕ го получим. Как Мойсей получава плочките с заповедите? Той полага усилие и се изкачва на планината Синай. Йога се състои именно в това усилие. Когато хората ходят на църква, те измиват тялото си и обличат подходящи дрехи. Йога е едно подобно измиване на всички нива на човешката същност. Ако ти си християнка, йога може да ти помогне да бъдеш още по-добра християнка.
Що се отнася до кундалини, кармите и други подобни понятия, този клуб е последното място в което трябва да четеш за тях, а още по-малко пък да размишляваш.

Животът е хубав.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Raja]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано26.04.05 11:18



В отговор на:

Това не означава, че ЩЕ го получим. Как Мойсей получава плочките с заповедите? Той полага усилие и се изкачва на планината Синай.




Да, така е, но преди това Бог му се откри в пламтящия храст. (После той тръгна да се катери в планината и да пости).
Това, което аз казвам е, че пътят на йога само по себе си няма да те доведе до познание на Бога. Той може да отвори врати към духовния свят, които не е задължително да водят към Бога. (Както виждаме и в писанията на Марианна).
При християнството нещата стоят по по-различен начин. Дарът се дава именно като такъв- като дар. Няма нужда от усилия на плътта. След това обаче идва момента на битката с плътта , която произхожда от приемането на този дар. И плътта, както виждам и повечето от вас смятате не е само физическото тяло, но и множество черти на характера.
Четох за един много известен йоги от началото на века. Бил будист, станал м\с\лманин, завършил в Христос. На това му викам истински път.



Поздрави.



Тема гади ми се от христяните...нови [re: White Raven]  
Автортъжнa koнcтaтaция (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 11:47



Всеки път като чуя христянин да проповядва ми се гади...
Заради лицемерието и претенциозността...
Заради високомерието и осъдителността...
Заради създаването на чувство за вина и за грях....
Заради съединяването на християнството с властта....

Според мен преживяванията и ученията на христос са само частен случай на
преживяванията при практикуването на духовни практики.
Това е комерсиализирано по-късно за съвсем недуховни цели....

Истината е, че духовният път на христянството е примитивен, това го узнава при съприкосновението с него всеки нормален човек.... истината, е че христянството е против свободата на индивида.... в името на ....
ако някой ми каже в именто на какво ще бъде добре....



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: White Raven]  
Автор Raja ()
Публикувано26.04.05 11:50



Според ведантическата традиция Бог е абсолютната същност на всички неща, отвъд времето, пространството и причинно-следствената връзка. Като имаме предвид последното, в никакъв случай не можем да кажем, че Бог се постига с определени практики, защото така се опитваме да напъхаме Бог в една причинно-следствена връзка (АКО правиш това и това, ТО СЛЕДВА постигане на Бог). А Бог не е нито следствие, нито причина.
В християнството Бог се представя на хората и им дарява спасението, но не безусловно. Той дава на хората път, който да ги отведе до дара и това е пътя на любовта.
Не знам ти към коя християнска деноминация си съпричастна, протестантите извеждат водещата роля на вярата, а православните и католиците – на вярата и добрите дела, но не ми се иска да навлизаме в тези дебри. Така или иначе, за мен любовта е централния принцип в христовото учение (и това няма как по-ясно да бъде изразено, освен с максимата “Бог е любов”).
А за да разцъвти цветето на любовта в цялото му очарование са необходими всекидневни грижи. То трябва да бъде поливано редовно, трябва да отстраняваме плевелите, които му пречат. Традициите на йога целят именно това – премахване на онова, което препятства проявяването на любовта.

Животът е хубав.



Тема Re: гади ми се от христяните...нови [re: тъжнa koнcтaтaция]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано26.04.05 12:39



Знаеш ли, споделям твоето мнение в първата му част, защото разбирам гледната ти точка.
Не писах тук с намерение да проповядвам ни най-малко, като подчертах това. Аз лично също мразя да ми се проповядва, особено от този тип, който ти описваш.
Истината е, обаче че независимо от това какво чувстваш или приемаш интелектуално, никой, който е призован не може да устои. Познавам интелектуалци християни, познавам и най-обиковени хора без образование. То като дойде, не пита.


Иначе сега да отиваме и да говорим за свободата, какво е свобода и как ти я разбираш мисля, че ще отнеме много време, а и темата не е за това.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Raja]  
Автор lncognita (минаващ)
Публикувано26.04.05 12:57



в никакъв случай не можем да кажем, че Бог се постига с определени практики, защото така се опитваме да напъхаме Бог в една причинно-следствена връзка.
-ти го казваш,
а с йога практитике си правиш точно това

мисля, че ти отговорих



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: lncognita]  
Автор Raja ()
Публикувано26.04.05 13:27



Не, не ме разбра.
Когато те попитах каква е твоята практика ти каза "действие без деятел".
Значи ти си на мнение, че "действието без деятел" е по-близко (в определен смисъл!) до Бога от "действието със деятел". И си права!
Йога е като едно обучение по пиано. Ти може да завършиш консерваторията и да достигнеш до майсторство при изпълнение на различни музикални произведения, но това не значи че ще напишеш 9-та симфония. Ако обаче божественото в теб реши да се прояви като порив за написването на такава симфония, ти вече ще имаш инструментариума чрез който този порив да се осъществи. Ти си отстранила пречките.
Йога разглежда човека именно по този начин. Когато отстраниш всички наслоения на всяко едно ниво на твоето съществуване, божествената светлина АКО ПОЖЕЛАЕ, може да премине през теб и да станеш част от нея. Това е философията на йога практиките.
“Действието без деятел” също не е нещо, което само по себе си има стойност по пътя ти, НО това е действие с прочистваща съзнанието цел. В този смисъл то в определен смисъл е действие, по-близко до целта, отколкото други действия, като например редовното ходене на кръчма.
Същото утвърждава и Шанкара в своята Гита-бхашя. За него единственото, което води до освобождение е познанието. За да го имаме обаче е необходима една чистота на съзнанието, която може да се постигне с бхакти йога, карма йога и т.н.

Животът е хубав.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Raja]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 13:31



Раджа, нищо не отстраняваш с твоята "садхана"
и нямаш понятие от "действие без деятел"
(под секрет ще ти кажа, че това значи тотално да се отдадеш, да изчезнеш като его-личност)
ама това не е за практикуващите йога



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Raja]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 13:37



Личи си че много си чел и преписваш или повтаряш като папагал

Бог е абсолютната същност на всички неща, отвъд времето, пространството и причинно-следствената връзка -
- потресаващо познание за Бога!!

Щом Бог е извън пространството и времето, извън формите и понятията
тогава забрави времето, просто се спри. Забрави миналото и нямай очаквания за бъдещето. Спри се в настоящия момент.
Спри мисленето си в този момент, отдръпни се от всички форми и понятия и ще видиш, че това, което търсиш е вече тук.
Ето това е истинската практика и садхана!

То нали е вечно и винаги е било тук,
но сега не го виждаш, затова не живееш в него.

Царството Божие не се гради с практики, не се достига с усилия.
И Христос е казал, че
Царството Божие не е тук или там, то е сътворено отвека
за всеки има приготвено жилище

Което значи, че Царството Божие е вече тук. Остава да го видиш и познаеш.


А мен не ме мисли, както ти казах,
аз съм си щастлива,
защото не обикалям около Щастието, опитвайки се да го превзема с практики
а съм имала смелостта да се потопя в него.


Но когато на някой нещастник му показваш пътя, той ти отговаря:
гледай си пътя, ти нали си щастлива



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Maя]  
Автор Raja ()
Публикувано26.04.05 13:42



Благодаря за съветите, Мая.
Много си права за всичко, което написа.

Животът е хубав.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Raja]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 13:47



как така до сега бях крива, пък сега изведнъж се изправих?
да не си гледал през крива тръба,
под ъгъл..
или в криво огледало?



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Maя]  
Автор Raja ()
Публикувано26.04.05 13:51



Прочети пак отговора ми на Incognita и горните ми постинги, като за момент забравиш че съм ги писал аз и ще разбереш.

Животът е хубав.



Тема Re: гади ми се от христяните...нови [re: White Raven]  
Автор lncognita (минаващ)
Публикувано26.04.05 14:11



Напиши нещо за МОЛИТВАТА
моля те

но не тук, а в клуб Окултизъм



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор чepи ()
Публикувано26.04.05 18:37



и аз се занимавам с йога НЕактивно от 2 и 1/2 години, но нямам кошмари много преди да се захвана с йогата. опитай се да си спомниш преди да започнеш неактивните занимания с йога дали си имала кошмари и особено повтарящи се кошмари или серийни кошмари, които продължават действието оттам където е завършило в предишния кошмар. за справянето с кошмарите има различни техники. една от които е осъзнатото сънуване по време на кошмар и превръщането на кошмара в обикновен сън. ако се интересуваш от научните методи, проверени многократно в лаборатория и в домашни условия и ако четеш английски, мога да потърся линк към книгата на Стивън ЛаБерж за осъзнатото сънуване.

отношно обяснението: мисля си, че асаните и кошмарите не са свързани обективно, а субективно в твоя случай. ако се е случило така, че да имаш кошмар няколко пъти нощта след йога практика си решила, че това е причината и това е засилило психичната връзка и очакване когато правиш асани да имаш кошмар, т.е. създала си си порочен кръг. разбира се, може и да греша...

bravery is not the absence of fear but courage in the face of fear.


Тема Re: А бе хора какво Ви има?нови [re: чepи]  
Авторxape Шивa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 20:30



Колеги защо давате мнение, когато не разбирате!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Тук има проблем от вида на асаните които се правят, поради ОТВАРЯНЕ НА МАНИПУРА ЧАКРА И СВИТА АНАХАТА ЧАКРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Трябва да си смени веднага комплекса, защото кошмарите са свързани с дейноста на сърцето в нейния случай и могат да доведат до сериозни сърдечни проблеми. Само с подходящ комплекс от асани за два-три дни ще забрави за всички кошмари. Но нека ми се обади на имейла, който и дадох. Ако иска да премахне проблема си.
Бог да ви е на помощ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Харе Ом!



Тема Re: гади ми се от христяните...нови [re: White Raven]  
АвторTK (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 07:05



добре, че ме разбираш, безпокоях се да не би да съм прозвучал твърде агресивно...

може би свободата се състои в това да решиш дали дали да се отзовеш на зова :-)))

Опитът ми с йога показва, че преди да се отиде към преживяването на божественото, човек с сблъсква с много по-простичък проблем - механизма/автоматизмите на собственото му тяло, ум и емоции и кондиционираните от обществото нагласи...

По този начин много от нещата се обясняват тук и сега, в нас, без да се налага да отиваме чак до бога. :-)))



Тема Re: гади ми се от христяните...нови [re: lncognita]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано27.04.05 11:10



Инкогнита, благодаря. Ще погледна, ама не съм сигурна че ми се разправя. Който търси, намира. Има клуб Християнство, има Православие. Тази нашата работа е за търсещите. А пък ти знаеш чий е повикът.



Тема Re: А бе хора какво Ви има?нови [re: xape Шивa]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано27.04.05 11:13



Добре, де. То може ли вски да си състави своеволна поредица от асани? Аз мислех, че има отработени комплекси, които всеки според етапа си на напредък практикува.



Тема Re: гади ми се от христяните...нови [re: TK]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано27.04.05 11:17



Разбирам те, да. Минала съм оттам.
Ми до за тази "свобода на избора" и дали я има в действителност, знаеш ли откога има дебати в историята на Църквата? Още от времето на Августин. Има интересни моменти, които много те карат да се замислиш, дали въобще имаш някаква свобода. Ако се интересуваш ще ти пратя линк към едни много разгорещени дискусии по темата.

Относно останалото, което казваш мисля, че Мая в предния постинг го е казала най-точно и споделям нейното разбиране.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Maя]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано27.04.05 11:20



Мая, много добър постинг. Личи си, че разбираш за какво говориш.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: White Raven]  
Автор Enei ()
Публикувано27.04.05 16:29



По повод на Църквата - не е нужно да се слага равенство между църквата и Христианството.
Също така има езотерично христианство и дълбоки методи с които се работи там.

При правилно практикуване на йога не би трябвало да има проблеми( друг е въпроса че някои йогични методи не са подходящи за западния човек в 21 век (колкото и раздражително да е това за някои, е факт)

в случая просто трябва да се анализира какво се прави и да се смени системата.
(пръмерно първо хармонизиране и очистване на каналите и работа в кармичните нагласи)

НО! йога не е просто гимнастика за здраве, Йога значи връска или съюз(подобно на религия(от латински))
Без духовния свят заникъде!



Тема Re: А бе хора какво Ви има?нови [re: White Raven]  
Авторxape Xивa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 19:35



Да.
За всеки трябва да се съставя индивидуален комплекс в зависимост от състоянието му към определен момент и от напредъка му в хатха йога.
Всяко друго своеволие може да доведе до проблеми.
Харе Ом!



Тема Re: А бе хора какво Ви има?нови [re: xape Xивa]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.04.05 20:24



Добре, а приемането на болезнените моменти от живота, не върши ли работа? Ако те обиди някой, какво, ще започнеш с определен комплекс от асани ли? Не е ли по- добре да осъзнаеш, че нищо сериозно не е станало.

Като сънувах един йога не в това положение в което ми се ще да го видя, какво, асани да правя за целта ли?



Тема Re: Отговор на Хуанджинови [re: xyaнджи]  
Авторxape Шивa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 08:26



Привет,
Целта ми не е да се доказвам. Просто от личен опит зная, че Марианннна има физиологичен проблем, дължащ се на определени причини свързани със заниманията и с йога. Определено съм наясно, че ако тя не вземе мерки ще има проблеми със сърцето(дори може да станат трагични). Затова се и намесих! Понеже тази жена не се обажда, ако някой се познава с нея и мисли за доброто и нека да и каже, че има изход от ситуацията. Освен ако тя смята, че ще си реши проблема по друг начин или не вярва в думите ми.
А с Вас не искам да споря, защото разбрах, че Вие сте уважаван в средите си специалист и колега. И защото виждаме нещата от различни ъгли. Ще си приказваме на различни езици, без да се чуваме. Предлагам да икономисаме излишните недотразумения, които могат да възникнат. Според мене по-добре е ако можем да си помагаме вместо да си създаваме неприятни емоции.
С най-добри чувства,
Харе Ом!



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Maя]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 10:58



Човек, който ЗНАЕ горенаписаното, би трябвало и да е Изчезнал като личност. Иначе го знае не на базата на опита, а на прочетеното.
При теб не виждам да се е получило такова отдаване, стопяване, изчезване.
Помисли си , влез навътре в себе си и виж откъде идва знонието ти.


Между другото, много йога практики, тантра практики водят точно до това - да се разтвориш като личност.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: X]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано28.04.05 11:16



А защо трябва да се "разтварям" като личност?



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: White Raven]  
Автор Enei ()
Публикувано28.04.05 11:19



Личността си има своето значение (донякъде) въпроса е да не и се обръща твърде много внимание(за да не пречи за осъзнаването на по-висши нива на съзнание)



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Enei]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано28.04.05 13:17



Хе-хе-хе. Донякъде.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: White Raven]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 13:42



Питай Мая, нали сте си дружки. А то даже не е и необходимо - нали самата ти много знаеш - ДЕЙСТВИЕ БЕЗ ДЕЯТЕЛ означава точно това - изчезване на личността.



Тема Re: Отговор на Хуанджинови [re: xape Шивa]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано28.04.05 16:27



Надявам се да ти пише.
Сега ще пътувам, като се върна, ще ти отговоря.

Хари ОМ!



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор Mariannna (редовно киснещ)
Публикувано09.05.05 20:53



Ето ме пак. Съжалявам за дългото отсъствие, но мислех, че по темата не е писано повече, а то се оказа, че се е получило доста гореща тема.

Значи, на няколко пъти ми беше зададен въпросът: какви асани правя, та се стига до тези кошмари. Ами всъщност, правя възможно най-основните и елементарни: полулотус и другите основни стоежи (с кръстосани крака, крака под тялото, лъв, свинкс), риба, както и малко упражнения за ръцете и кръста (такива ни показваше инструкторът в университета, приличат много на обикновена гимнастика)... В общи линии това би трябвало да са най-нетрудоемките и "безобидни" асани. Опитвам се да правя и малко дихателни упражнения, но тези не са ми любими и не наблягам много на тях.

Честно казано, освен кошмарите, има и други странични ефекти. Преди 5-7 години след появата на първите кошмари получих страх от тъмното, от който не съм успяла и до сега да се оправя напълно. Сега обаче си спомних, че въпреки недостатъците, които имаше преподаването на йога в университета, нямах кошмари след часовете. Само дето се чувствах някак много отнесена, все едно не съм тук (не много приятно чувство, но със сигурност е нищо в сравнение с кошмарите). Може би проблемът наистина е в начина, по който изпълнявам асаните. Щом с инструктор не съм се чувствала зле (почти), а сама като ги правя е някакъв ужас... Или просто йога не е за мен.

А на тези, които твърдят, че връзката между йогата и кошмарите и т.н. е плод на въображението ми, ще им кажа, че грешат. Аз също се опитвах да се убедя, че е така, но усещам неспокойствие абсолютно всеки път, когато се занимая с йога (дори за 10 мин). Дори ако е било сутринта, на гладен стомах и т.н. Все пак часът на правене има значение - колкото по-далеч от времето за лягане, толкова по-добре.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
Автор BG-AYP ()
Публикувано10.05.05 15:30



Мариана,

темата ти наистина е гореща!

Засяга най-важната част от йога - как да практикуваме.
Защото практиките са нещото, което ни води към просветлението
или сливането(йога) с нашия идеал(бог), а не четенето на книги.

Традиционно йога се преподава и практикува в изолацията на духовни убежища. Учителят казва практиките на ученика, той практикува САМ
и после отива да споделя с учителя си преживяванията си.
Учителят е този, който ЗНАЕ каква практика да даде, за да
няма неприятни последици. Това ЗНАЕНЕ се изгражда въз основа
на наученето от неговия учител, от четенето на йогическите техники и от неговия личен опит.

Това познание е нещото, което е толкова оскъдно, трудно откриваемо и труднопредаваемо без личен контакт с знаещия. Описания на самите йогически практики може сравнително лесно да са намери, но тънкостите по управление на практиката остава нещото, което е обвито в секретност и мистичност.

Сега няма да коментирам защо това се е получило така през вековете.
Това, което става ясно сега, във времето на свободните интернет
комуникации, е че няма нещо, което да остане скрито за дълго време.

В предишния си постинг ти дадох линка към сайта да Авангардни(Advanced) Йога Практики. Намерих оргиналния английски сайт, който тогава беше още нюз група в Yahooв края на 2003г. Отне ми година почти за да го преведа на български и да го направя достъпен за тези, които не знаят английски. Причината да положа този труд е, че начинът по който Йогани изгражда йога практиките дава самостоятелност в избирането и следването на избрания от практикуващия йога духовен път(без да говорим за екстаза/блаженството до което водят практиките и неизмеримото удоволствие от общуването с мъдър знаещ човек). Иначе казано, за да не са налага да зависим, от "инструкторите" по йога - да можем самостоятелно да управляваме практиките и духовния си напредък.

Аз не се нуждая от убеждение, че самостоятелното практикуване на йога може да води до неприятни последици. Така е! Причината е, че методите на йога водят до "прочистване и отваряне" на нервната система. Това е толкова приятно, че ние често се пресилваме. Резултатът е емоционално разочарование и енергиен дисбаланс ВЪН и СЛЕД практиките.

Всеки има различен път. Някой предпочита да се предаде на любовта на Учителя/Гуру, друг иска самостоятелно да следва пътя си. Сайтът за Авангардни Йога Практики е за хората от втората категория. Ако няма учител/ка, ако между вас не струи любов, сайтът е най-близкото до това нещо, което е достъпно в този момент в света.

Не е нужно да ми вярваш обаче, отиди и провери сама. Дай шанс на практиките, като следваш правилата за безопасност за няколко месеца или година и виж какво ще стане с теб.

Пожелавам ти успех по избрания от теб духовен път.

Гуруто е в теб.





Тема Re: Последно предложение за помощнови [re: Mariannna]  
Авторxape Шивa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 20:22



Привет,
Вече няколко пъти ти правя предложение да се обадиш, но явно имаш други съображения и затова не се обаждаш.
Искам да ти кажа следното:
1. Това за което пишеш е често срещано явление и което съм наблюдавал в много мои ученици.
2. Аз самият съм изживял подобни неща.
3. За разлика от други на мен ми е ясен механизма на възникване, причините и истинското положение на сътоянието ти.
4. Мога да ти предложа изход от ситуацията, защото това е изпробвано многократно.
5. Пътят по който ти предлагам да си решиш проблема също е реален, обясним и обоснован.
Но по редица съображения не искам публично да продължи разговора ни. Ако и този път не обърнеш внимание на моите предложения смятам, че съм направил всичко каквото е трябвало да направя. Турците имат една поговорка: Зорлем гюзелик олмас= насила хубост не става.
С пожелания за избавяне от проблема ти.
Харе Ом!



Тема Re: Последно предложение за помощнови [re: xape Шивa]  
Автор== (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 20:43



при такова предложение-заплаха и аз не бих се обадила



Тема Ричард Бах 'Илюзии'нови [re: xape Шивa]  
Автор lalita ()
Публикувано11.05.05 08:43



'...И той им рече: 'Ако някой каже на Бога, че най-много иска да помага на страдащия свят, каквото и да му струва това, и Бог му отвърне и му каже какво да прави, трябва ли човекът да постъпи както са му казали?'

'Разбира се, Учителю! - викнало множеството. - Би трябвало да понесе с радост и мъките пъклени, ако такава е волята Божия!'

'Каквито и да са мъките, колкото и трудна да е задачата?'

'Чест е да бъдеш обесен, слава - да бъдеш прикован към дървото и изгорен на кладата, ако такава е волята Божия', отвърнали те.

'А какво ще сторите - попитал Учтелят множеството, - ако Бог ви каже право в лицето:
'Заповядвам ви да сте щастливи на тоя свят, докато сте живи', какво ще сторите тогава?'

Ала множеството мълчеше, сред хълмовете, из долините, където се бе събрало, не се чуваше ни глас, ни звук...'

'Ако мечтаеш грамотно, можеш да станеш и Бог.'


Тема Re: Последно предложение за помощнови [re: ==]  
Авторxape Шивa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 13:01



Прави сте. Насила се взема, насила не се дава. Оттеглям предложението си.
Харе Ом!



Тема Re: Ричард Бах 'Илюзии'нови [re: lalita]  
Авторxape Шивa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 13:19



Привет Лалита,
Стори ми се като подкрепа но сякаш не съм я заслужил и е малко неочаквана.
А ако нещо не съм разбрал и е поредното оплюване - карай по направо и по смело.
Харе Ом!



Тема Re: Ричард Бах 'Илюзии'нови [re: xape Шивa]  
Автор lalita ()
Публикувано11.05.05 14:03



Разбрал си правилно, не искам да те порицавам. Това е подарък . Иска ми се да си по-щастлив. Това е .

Ела някой път на q-то да си полафим. Имаш ми данните

'Ако мечтаеш грамотно, можеш да станеш и Бог.'


Тема Re: Ричард Бах 'Илюзии'нови [re: lalita]  
Авторxape Шивa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 14:10



Много приятен и мил подарък. Отдавна не ми се беше случвало. Да си много щастлива и ти:)
А за чата- не съм регистриран и не ми е слабост. Поща- да. Телефон също, но е много скъпо.
Ако имаш E mail ще ми бъде приятно да ти пиша.
Харе Ом.



Тема Re: Ричард Бах 'Илюзии'нови [re: xape Шивa]  
Автор lalita ()
Публикувано11.05.05 14:37





diwa_orhideq@abv.bg

'Ако мечтаеш грамотно, можеш да станеш и Бог.'


Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Mariannna]  
АвторИндиkaтop (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 18:18



Най-доброто време за йога упражнения е сутрин след ставане.



Тема Re: Някой има ли обяснение?нови [re: Индиkaтop]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 19:08



а преди ставане може ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.