Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема опитвам се да си съставя лечебен комплекс за засилнови  
Авторьь (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 11:36



ване на женските органи . ето какво включих засега:/извинявам се за ползването на бг имена, но бързам и не мога да търся санскритските. знам , че някои хора се дразнят/
шавасана, свещ, буджангасана, скакалец, камила, котка, куче , пеперуда, зародишна поза, някакъв опростен вариант на мост и/ защото истинският все още ми е труден/ навеждането напред от седнало положение пашимуктасана или не си го спомням как се казва . някакви други идеи? имам киста на яйчника и смятам да се подложа на лечебен глад искам някакъв набор от асани, които да изпълнявам едновременно с лечението. опасно ли е да се играе йога по време на лечебен глад? благодаря за всички идеи. иначе досега практикувам през ден / някак не мога да се организирам всеки ден/ йога по книгата на кибея с продължителност 1 и 30-2 часа от няколко месеца. мерси:)
моля, без назидателни, поучителни и заплашителни "потърси специалист" отговори.



Тема Re: опитвам се да си съставя лечебен комплекс за засилнови [re: ьь]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано01.03.05 12:23



не е опасно йога по време на глад, мисля че и Емилова има йога занимания в нейния гладолечебен център

може да има проблем ако ти пада кръвното (което е нормално) например при Сурия намаскар и други упражнения с навеждания

много е добре, че си се амбицирала така
желая ти успех с лечението!



Тема Re: опитвам се да си съставя лечебен комплекс за засилнови [re: Cornflake girl]  
Авторьь (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 13:51



мерси:) обожавам тори амос.
за кръвното- да проблем ми е . по принцип ми е ниско. с глад-съвсем. не мога сурията повече от 4-5 пъти, но пък другите асани- просто лепвам :)) нямам силите да се изправя и кротко се унасям :) почти заспах на кобрата. такава продължителност при задържане не съм имала на "сит" стомах.



Тема Re: preduprezdenieнови [re: ьь]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 14:20



Привет ьь,
Предлагам ти и моето мнение.
Мисля, че всеки практикуващ йога не трябва да гладува- и от теорията и от опит. Пише, че йога не трябва да остава без храна повече от 3 часа. За това има и медицинско обяснени но ще го спестя. А за д-р Eмилова. Лично се познавам и съм разговарял по този въпрос с нея. Тя самата не е запозната с йога. Заниманията се водят от нейна бивша пациентка която има бегли познания по йога. Мисля, че вредата която може да си навлечеш е доста голяма.
По отношение на комплекса ти.
Не те познавам добре но ми се струва, че комплекса ти е много неподходящ. От това което пишеш мога да ти кажа, че не е това което ти трябва. За да ти кажа кое трябва или за да ти предложа нещо по конкретно ми трябва много повече информация. Но това което искаш е възможно. Не се отказвай.

Харе Ом!



Тема Re: опитвам се да си съставя лечебен комплекс за засилнови [re: ьь]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано01.03.05 14:49



ти си едва втория човек, който ми разпозна ника
почна ли го глада вече и по коя система караш?

одеве ходих да обядвам и до мен седнаха едно момиче и една жена, които обсъждаха точно гладуването, защото жената пробва да си излекува заболяване на матката
и си викам глей какво съвпадение... тъкмо бях чела твоята тема... говориха, че за ефект трябва да се проведат поне 3 курса от по 20 дни

може да има подобрение, а може и не, това предполагам го знаеш по-добре от мен, при всички случаи ще се отрази добре на организма ти

и моето кръвно е ниско и без да гладувам, особено сутрин, когато стана рано да правя асани

според мен е добре, че задържаш на асаните, а по време на глад може и да дадат по-добър резултат
също може да разучиш нещо и за дишането и медитацията



Тема Re: опитвам се да си съставя лечебен комплекс за засилнови [re: Cornflake girl]  
Авторьь (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 15:47



абе за пранаяма и медитация предпочитам с учител ...леле 3 курса по 20 дена. на мен ми е втори ден и съм бляк. аз правя водно гладуване, те сигурно са по лидия ковачева. иначе не виждам как ще издържат по толкова дълго. но много благодаря за информацията!



Тема Re: preduprezdenieнови [re: hare Shiva]  
Авторьь (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 15:52



да и аз това си спомням, че съм го чела някъде в някой от "класическите" текстове, че йога не трябва да остава гладен, но той и месо не трябва да яде и прочее, а аз не съм вегетарианка, пия си кафе, понякога и алкохол. и гуру нямам. венцислав евтимов пише за гладуване и практикуване на асани. може би ще пробвам само с лечебния глад , тогава. би ли уточнил каква информация ти трябва ? тези асани съм ги подбрала, защото за всички се споменава, че тонизират и лекуват женските органи. освен да мина на глад по доктор емилова. там се яде плод всеки 3-4 часа.



Тема Re:Asana i gladuwane?нови [re: ьь]  
АвторShankara (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 15:57



Pri prodaljitelno gladuwane (powe4e ot 3 dni) ne se prepora4wa Asana-komplex. 4rez takawa praktika 4erniya drob se powrejda. Kogato gladuwame tyaloto do izwestna stepen "yade" sebe si (t.nar.endogenno hranene= watre6no). Leki dihatelni uprajneniya ne sa problem, daje neobhodimi. No "silni" asani mogat da dowedat do problem.
Gladuwaneto kato le4eben metod e mnogo dobre, no e neobhodimo da poznawa6 nyakoi o4istitelni (pomo6tni tehniki), koito sa nerazdelna 4ast ot terapiata. A za 20 dnewno gladuwane i to nyakolko pati na godinata ti e neobhodima i mnogo silna psiho-naglasa i poznawane na sobswenoto si tyalo.
Za le4enie na kista po netradizionalen na4in (Yoga) tryabwa da se waoraji6 s dosta tarpenie, wolya i silno jelanie za uspeh.
Uspeh



Тема Re: опитвам се да си съставя лечебен комплекс за засилнови [re: ьь]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано01.03.05 16:54



на плодове е съвсем лесно, това наистина е олекотена форма на гладуване, но и оздравяването става по-бавно. в началото на лятото мисля да правя на череши 2 седмици

а чист глад, на вода само, досега не съм правила повече от 1 ден, не смея просто
за повече от 3 дена може би е добре да те наблюдава лекар

и щом Шанкара казва, че не са препоръчителни силните асани по време на глада, значи трябва да го слушаме



Тема Re:Asana i gladuwane?нови [re: Shankara]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 17:03



благодаря и за твоето мнение. аз 20 дневно гладуване само на вода не мога да направя, защото днес ми е само втори ден и ми е леко зле, и ме е страх толкова дълго. начинаеща съм. смятам да направя около 7 дена и после захранване. ако мога ще опитам и 10.
тогава няма да правя асаните . очистителни процедури- все още не съм овладяла йогийските и само пия английска сол и правя кл/извинявам се / . пранаями- в оригиналния си комплекс /който практикувам от няколко месеца насам/ правя само една пранаяма с редуването на ноздрите и броенето и пълното дишане/ в книгата на евтимов го има/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.