Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: опитвам се да си съставя лечебен комплекс за засилнови [re: Cornflake girl]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано02.03.05 10:53




И ще медитираме над Little Earthquake ;)

Иначе с йогата съм много назад

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Защо не опиташ Су-Джок?нови [re: ьь]  
Автор suczka (любопитна)
Публикувано02.03.05 17:22



Чувала съм за изключителни резултати при лечението на кисти в яйчниците.
Натурален метод, който активира защитните сили на организма. За съжаление в България май няма практикуващи су-джок терапевти. Ако ти помогне, ще можеш да си практикуваш асаните без глад.

тук има описан случай на излекуване
http://www.mediks-bg.com/su_jok/redirect.php

а това е главната страница
http://www.mediks-bg.com/su_jok/redirect.php

Пожелавам ти успех и много здраве.

Никой не е станал по-глупав от това, че е попитал...


Тема Re: Защо не опиташ Су-Джок?нови [re: suczka]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано02.03.05 17:37



Ако не съм в голяма заблуда, познавам една дама, която практикува.
Мога да потърся координати.
Тя прави също така ирисова диагностика.

Питам се дали не е добре човек да си избере един път и да се придържа към него, за да не се оплитат нещата...?

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: obiasnenieнови [re: Янa]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 19:32



Привет Яна,
Питаш ме за начин на хранене на практикуващите йога. Практикуващият йога не трябва да яде месо, риба, гъби, яйца, чесън и лук. Също много солено, много кисело, много горчиво, много лютиво. Не трябва да яде храни които се приготвени с ензими: оцет, трушии, компоти, хляб с мая, сирене с мая, кашкавал и др. Изключение- кисело мляко. Не трябва да яде зеле, алабаш, ряпа . Може да яде плодове, зеленчуци, ядки. Трябва да съчетава готвена и сурова храна. Готвената храна се консумира само прясна- до 2 часа от приготвянето. Вкуса на храната: сладък и мазен. Единствена мазнина за готвене- гхи. Да се използват предимно храни с алкален или неутрален състав. И още много неща но за тоав са необходими часове. Причините заради които не трябва или трябва да яде това или онова- може да се напише книга.
Конкретно за месото, кафето и алкохола.
1.Месо:Чрез асаните се постига еластичност на кръвоносни и лимфни съдове. Т.е. те се свиват в равновесно състояние. Белтъчините на месото съдържат дълги молекули, които лесно преминават през съдовете с голям диаметър и се запират в по-тесните съдове, най-вече в мозъка. По-тесните съдове на йогите по трудно пропускат големите белтъчни молекули и в резултат се задръства кръвоносната система. Но най-силния ефект е, че кръвта става по-гъста. Целта на всички асани е и насочване на кръв към определени места за постигане контрол на ума върху тялото. При тесните йогистки съдове и по-гъстата месна кръв не се получават резултати. Даже има опасност от задръстване. Това задръстване се анулира през ноща по време на сън. Тогава се увеличава производството на хормона мелатонин и се разширяват съдовете. Ако възраста е над 30 год може да се стигне до нахлуване на големи молекули в мозъка и....
От друга страна гъстата кръв затруднява дейноста на сърцето и може да доведе до сърдечни болести.
2. кафе: Знае се, че кафето възбужда нервната система и действува съдоразширяващо. А асаните действуват съдосвиващо. Чрез асана казваме на съда да се свие, чрез кафето да се разшири. Това води до объркваща информация и генна депресия на съдовете. Може да се стигне до израждане на съдовите клетки. Обикновено това се проявява след спиране на растежа- след 25-28 годиншна възраст.
3. алкохол: Знае се, че алкохола се получава от захар чрез ензими(ферменти, дрожди) Както по-горе казах всички ензими са вредни. От друга страна алкохола улеснява навлизане на хлорни йони в клетките. Те от своя страна вкарват калциеви йони и това довежда до отпускане на съдовете. Чрез асана се гони изваждане на калциеви йони от мускулни клетки. Чрез алкохола се унищожава това което е постигнато чрез асаните. Мускулни клетки има и в съдовете.
В общи линии това е.
Харе Ом!



Тема Re: obiasnenieнови [re: hare Shiva]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано02.03.05 20:20



Уау :) Това беше страшно подробно, много мило да ми отделиш толкова време... Благодаря!
Значи всичките тези неща не се консумират не поради някакви "морални", а по-скоро физиологични причини?
Предполагам, че ако човек реши да се занимава с йога е добре да бъде последователен. Вие позволявате ли си изключения?

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: praktika na yogaнови [re: Янa]  
АвторHare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 18:57



Привет Яна,
Имай предвид, че ти икономисах малко от проблемите с месото. Има вероятност при ядене на месо(още не е доказано- хипотеза), че ДНК и РНК на животното не се разграждат напълно. Ако остане макар и единична верига възможно е да се наследят животински инстинкти и гени с всички последствия. Според древните това е така но съвременната физиология не го е потвърдила.
За изключенията: в началото си правех експерименти. даже на една Коледа ядох и пуйка- 3-4 хапки. Към 4 часа сутринта спешно ме водиха на кардиолог с високо кръвно налягане и симптоми на сърдечни и мозъчни нередности. Не искам да си спомням вече.
Може да се правят някои изключения но са за сметка на ефекта от йога. Много колеги постъпват така и се чудят защо нямат добри резултати.
Йога е доста голямо мъчение, но резултатите си го заслужават. Ако трябва да започна отначало пак ще избера пътя на йога.
Харе Ом!



Тема Re: praktika na yogaнови [re: Hare Shiva]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано03.03.05 19:45



"Много колеги постъпват така и се чудят защо нямат добри резултати."
Ще разясниш ли какви са добрите резултати?



Тема Re: praktika na yogaнови [re: Hare Shiva]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано03.03.05 19:58



Пак привет!

Има вероятност при ядене на месо(още не е доказано- хипотеза), че ДНК и РНК на животното не се разграждат напълно. Ако остане макар и единична верига възможно е да се наследят животински инстинкти и гени с всички последствия. Според древните това е така но съвременната физиология не го е потвърдила.

Аз съм кажи-речи цял доктор /ако даде Господ, скоро/ и това ще го приема, когато излезе в Ню Инглънд Джърнал оф Медисин. Не, че съвременната медицина я имам за последна инстанция, но когато си говорим за /не-/доказуема биология и физиология - разчитам само на правилно проведен и систематизиран рисърч.

За другото ти вярвам напълно - приятелка вегетарианка, която практикува йога, ми е разказвала абсолютно същата случка по повод две хапки свинско.

Иначе - оглеждам се и се ослушвам и грозната истина е, че съм глезена, не обичам да се лишавам и дисциплината в много сфери ми е чужда. Трябва ми тиранин, да ме мъчи. Имам си един вътрешен, ама май не е много укрепнал. Моят учител казва, че когато не си готов на всичко, за да вървиш по пътя, значи само се заиграваш и жаждата ти не е достатъчно голяма. Уви...

Devotion frees.

Редактирано от Янa на 03.03.05 20:09.



Тема Re: rezultatiнови [re: xyaнджи]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 20:52



Привет колега ,
Имам предвид конкретни хора и не искам да цитирам имена и резултати. Просто не постигат целите, които са си поставили.
харе Ом!



Тема Re: rezultatiнови [re: hare Shiva]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано03.03.05 21:52





Знаеш, че месото е храна, която изисква голямо натоварване на организма, за да бъде усвоена, както и специфични храносмилателни сокове. Когато агресивните храни се изключат за дълго време, организма престава да произвежда тяхните храносмилателни аналози. Дори солната киселина в стомаха, става много слаба. При това положение, всяко вкарване на агресивна храна е шок за храносмилателната система, а оттам за целият организъм.

Има и друго, за да проядеш нещо, което си отказал, причината най- често е удоволствието от храната. Т.е. в момента, не се поставя храната на първо място, а човешкото щастие. Храната ще се яви фактор усилващ прилепването към човешкото щастие, което веднага ще доведе до блокировка. В същото време, ако трябва да ядеш месо за оцеляването на тялото, няма да се получи така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.