Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ходя на йога но сънувам кошмаринови  
Авторбeйби (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 14:58




дам, казаха ми че е в следствие на йогата, можете ли да си представите?
досега не се бях замисляла но от известно време разучавам въпроса..доста хора които също са практикували или още практикуват този чудесен спорт имат неспокойни сънища. Един приятел каза че по този начин се освобождава отрицателната енергия, и всъщност е много полезно за организма. Но на мен не ми е мноо гот да сънувам гадории и чак на сутринта да установявам че всичко е сън. Плз дайте ми съвет, споделете при вас така ли е какво да направя?



Тема Re: ходя на йога но сънувам кошмари [re: бeйби]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано21.12.04 15:13



и аз по едно време имах кошмари
и после на другия ден все още не мога да се събудя напълно и наполовина сънувам, а в главата ми постоянно е спомена за съня...

но съм забелязала, че най-често сънувам кошмари, когато преям вечер





The tragedy of life is that sometimes we get what we want.

Тема Re: ходя на йога но сънувам кошмаринови [re: бeйби]  
Автор Raja ()
Публикувано21.12.04 15:13



Само леко ще те поправя, бейби. Йога не е спорт.
По кое време на деня практикуваш? Отделяш ли достатъчно внимание на релаксацията накрая?

Животът е хубав.



Тема Re: ходя на йога но сънувам кошмаринови [re: Raja]  
Авторбeйби (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 15:16



знам че не е точно спорт, казах го по навик някак, защото всъщност ми се води клас "Спорт" в училище. Ходя 3 пъти седмично, но си правя упражненията и в къщи. Да, отделям време за релаксация..



Тема Re: ходя на йога но сънувам кошмаринови [re: Cornflake girl]  
Авторбeйби (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 15:17



аз се храня разумно и никога късно вечер.
нещо друго ще да е...



Тема Re: ходя на йога но сънувам кошмаринови [re: бeйби]  
Автор Raja ()
Публикувано21.12.04 15:23



По кое време на деня правиш упражненията вкъщи и в училище?

Животът е хубав.



Тема Re: ходя на йога но сънувам кошмаринови [re: Raja]  
Авторбeйби (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 15:25



в училище следобед от 5
а в къщи вечер към 11 или сутрин към 6 преди да изляза от нас защото.
през останалото време съм почти винаги заета.



Тема Re: ходя на йога но сънувам кошмаринови [re: бeйби]  
Автор Raja ()
Публикувано21.12.04 15:37




Асаните имат едно особено възбуждащо действие върху нервната система. Ефекта им донякъде може да се сравни с този на кафето. Това особено се отнася за обърнатите асани (стойка на глава, свещ, рало). Ето защо след асаните задължително отделяй време за релаксация, обхождайки мислено всяка част от тялото си.
Казваш, че го правиш, но явно практикуваш в много късни часове. Съветвам те да спреш да се упражняваш поне 4 часа преди лягане. Най-малкото, ако ти се наложи да тренираш толкова късно прескочи обърнатите асани и не продължавай повече от 30 минути заниманието. Най-добре е да си изградиш режим в който практиката да е сутринта. Сутрин към 6 наистина е добро време за асани.
Гледай също така да не преяждаш вечерта. Хубаво е последното за деня хранене да е няколко часа преди сън и по възможност да е по-леко (плодове, зеленчуци, мляко).
Това бих те посъветвал. Като начало спри да се упражняваш вечер към 11.

Животът е хубав.



Тема Re: ходя на йога но сънувам кошмаринови [re: Raja]  
Авторбeйби (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 15:46



уау, мерси за отзивчивостта!
Значи ще последвам съвета ти и ще правя само сутрин асаните. за храната не ми е проблем защото аз и без това съм привърженичка на леката храна и обожавам плодовете, въбще всякакви натурални неща. Още веднъж благодаря




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.