Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: Raja]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано26.11.04 16:55



мен лично Рейнбоу не ме привлича, твърде изживяно и наивно ми се струва...
но техните "акции" си ги тълкувам по друг начин - протест срещу негативните последици от цивилизацията върху човека, срещу ограниченията, липсата на свобода, несправедливостта, бездуховността и т.н... тоест техните събирания няколко пъти в годината и воденето на... един вид примитивен начин на живот ги виждам като символична демонстрация относно по-горното разбиране и светоусещане...
а ако не е така... толкова по-зле

ПП: това лято като бях в Родопите на rainbow gathering, атмосфетра беше доста приятна, практикуваше се и йога



Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: Cornflake girl]  
Автордивa_opxидeя (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 17:04



дааамм, казват, че е било страхотно... Ехх, изпуснах



Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: дивa_opxидeя]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано26.11.04 17:13



ами може да посетиш някой от двата рейнбоу центъра в бг
те май скоро имат някакъв купон...

и редовно има в някоя точка по света - европейско, световно, национално, регионално...
но в България едва ли скоро ще има пак от такъв мащаб



Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: Cornflake girl]  
Автордивa_opxидeя (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 17:26



ти си касметлийка



Тема "Рейнбоу" и други нещанови [re: Raja]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.11.04 02:15



Дали е поредна... Вече доста години се мермедетат насам-натам...

Не знам с йога имат или немат общо (всъщонст с коя от многото йоги?
), но знам какво правят с други неща... Живеят често в типита, което не е просто жилище... За да живееш в него се изискват някои нещица, от което рейнбоувците хабер си немат...
Тези кретени дори правят (нещо като) инипи, което е хептен наглост... Особено пък като се прави като тях (както съм чувал).

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: Raja]  
Автор A3_ ()
Публикувано28.11.04 08:02



На "Духовен форум България" организиран от йога център "Роза", където ходих едно от представянията беше точно за това. Излезе една жена и взе да разказва. Едни неща..., хубави думи, ама някои неща доста зееха... това като социален модел, за което претендираше е неприложимо в този си вид. Някак си тази фирма е насочена към една целева група, която не е от най-интелигентните /моите уважения към всички/. Йогите са съвсем друга работа..., може да не са светци, но тестото им е съвсем друго.

Не ми хареса това. Хора ползващи блага на обществото и плюещи против него..., имаше някакво сравнение с лагерите на Бялото Братство, но това беше съшито, не с бели, а дори без конци.

Някой казва една лъжа, друг я повтаря и накрая се включват много хора, които продължават с лъжата, представяйки я за истина, че той Ошо много по на високо ниво работи..., ама то адресацията е съвсем друга.




Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: A3_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.11.04 09:51



Очевидно на вас, йогите, много ви харесва да живеете в това общество. Очевидно съвременната цивилизация напълно отговаря на вашите идеали. Прекрасно! Чудесно! Отдавно го подорирам...

Или ще кажете, че всичко е въпрос на вътрешно развитие? Искам да ви кажа, че това е ала-бала... Вътрешното развитие не става, ако не живееш по начин, който отговаря на вътрешното ти усещане. Не можеш да приказваш за духовност, или за екология (като в случая с "Рейнбоу"), а да стоиш в офис, да караш "Мерцедес" (или поне "Фолксваген"), да въртиш бизнес и пр. и да си йогин (респ. еко-активист).

Да, принудени сме да живеем в апартамент, да не палим огън, а да имаме ел. печка. И аз искам да живея в гората и да бия елени... Но когато човек не харесва живота около себе си, защо трябва да казва "бе аз да се развивам тук вътрешно, да се усъвършенствам духовно", а светът ще се развие и той... Не, няма да се развие!
Но не можеш да запазиш вътрешната си същност, ако я храниш само виртуално, или с някаква практика - каквато и да е. Практиката си е практика - тя не замества живота, който е истински важната практика. Но за да запазиш бе си (не искам за се спирам тук на азиатските идиотищини относно "Аза"), трябва да храниш духа си. Има много хора, които намират тази храна като живеят поне за известно време (седмица, месец, два - кой колкото може) както иска сърцето им.

В случая с "Рейнбоу" не ми харесва това, че правят някои работи (прим. инипи, за което споменах) без да ги разбират и без да искат да ги разберат. А така не може, защото задействат неща, за които си нямат понятие...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: A3_]  
Авторdiwa_orhideq (Нерегистриран)
Публикувано28.11.04 10:02



Az_, много общо говориш. Излизаш направо с изводите... Би ли конкретизирал



Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: A3_]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано28.11.04 10:30



радвам се, че си усетил някои тънкости...

изразът "някои неща доста зееха..." е много подходящ



Тема Re: Йога и "Рейнбоу"нови [re: Black Wolf]  
Автор A3_ ()
Публикувано28.11.04 11:53




Незнам, защо моето изказване т наведе на такива изводи, явно е трябвало освен това да обясня повече моята позиция относно обществото и живота. Тук ще кажа някои неща.

Аз искам да живея в такъв тип общество. Не искам да живея в гората, нито в ашрам, разбираш ли..., искам да правя всичко, което се прави, да ползвам електричество, искам да се возя на кола /а на на градски транспорт а Мерцедес е добра марка /. Да ползвам интернет и то по много, да гледам телевизия, да слагам плодовете в хладилник. Тези неща са ми безкрайно интересни. Искам да правя това, което правят и хората, за мен е много важно. Бих се радвал да се оженя и да имам деца. Да работя. Изобщо всичко... не да търся блянове в дивата природа, да търся неща, които ги няма там. Искам да съм сред хората. Това всъщност е най-голямата йога. Тази йога, която аз харесвам, не тази, която унищожава съзнанието, а Тази, която го разгръща. Не йогата на еди си кой, а тази в мен

Относно
"Очевидно на вас, йогите, много ви харесва да живеете в това общество. Очевидно съвременната цивилизация напълно отговаря на вашите идеали. Прекрасно! Чудесно! Отдавно го подорирам... "
Тук относно мен си почти право в целта, само дето наистина много харесвам, но идеалите са ми други. Но пътя за тях минава оттук.



Какво е инипи и тези индианските работи в които живеят, нали не са от бизонска кожа?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.