Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Клуб "Патанджали"нови  
Автортpaлaлa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 22:31



Здравейте на вси4ки!

Искам да споделя с вас усещането от първото занимание по йога в живота ми.
Не знам как ще го опи6а,за6тото бе6е преживяване,което трябва да се изживее.
По принцип оби4ам спорта и винаги съм се 4увствала страхотно след някакво физи4еско натоварване.Тренирала съм и карате и дори след много сериозни спаринги,когато съм била буквално пребита,пак се чувствах добре!След йогата оба4е,не се по4увствах добре,по4увствах се за6еметявашо добре!!!!!!!!!!
Като си спомня за сряда ве4ер и за 3-те 4аса,прекарани в клуб "Патанджали" и имам чувството,4е съм била в друго измерение.Мисля,4е това е на4инът да намери6 себе си и да се откъсне6 от ежедневието,което понякога те поглъща толкова много,4е забравяш кой си.
Това беше все пак първият път,но според мен заниманията при Дамян Василев
са пълни с много положителна енергия,а и хората са толкова готини и усмихнати,4е 4ак не ти се вярва....
Е това е от мен за сега,можете само да ми завиждате,защото утре пак ще ходя
До скоро!



Тема Re: Клуб "Патанджали"нови [re: тpaлaлa]  
Автор Raja ()
Публикувано28.10.04 23:05



До утре.



Тема Re: Клуб "Патанджали"нови [re: тpaлaлa]  
Автор BG-AYP (непознат )
Публикувано28.10.04 23:09



да да да

за завиждане си
така е, истина е,
след медитацията усещането не е добро, а е зашеметяващо добро!
Не може да се опише с думи. Трябва да се изпита.
На добър път с твоя учител и клуб "Патанджали".
Нещо хубаво се е случило в живота ти.

Бъди здрава и щастлива
Гуруто е в теб.



Тема Re: Клуб "Патанджали"нови [re: тpaлaлa]  
Авторнeизвecтeн (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 10:22



Наистина ти завиждам за това, което си изпитала ( Не че е особено здравословно да се завижда, ама ...) Дай боже всекиму поне за кракто в живота си да се почувства "зашеметяващо добре" и "в друго измерение". Явно е, че този човек Дамян знае как да прави нещата истински.
Желая ти още много прекрасни изживявания в твоя клуб "Патанджали" с хората, вземащи участие в него и тези, които го ръководят.



Тема Re: Клуб "Патанджали"нови [re: тpaлaлa]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано29.10.04 11:17



ОМ НАМАХ ШИВАЙА
Радвам се за теб е за същността на клуб "Патанджали".
Но като си спомням Дамян не се изнвенадвам въобще.
Тих поклон с радост в очите за Дамян и всички останали

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Здрастинови [re: тpaлaлa]  
Автор Aelan ()
Публикувано29.10.04 17:21



Браво за йогата - no time like the first time

При мен пък беше обратното - първо се занимавах доста сама с йога а от около година и с карате. Обаче не мисля да отказвам нито едно в полза на другото защото двете практики се допълват идеално. Каратето развива издръжливост и мускулна сила която помага за асаните и за пранаяма /примерно здрави коремни мускули за бастрика и т.н./ а йога с пранаяма и медитация помага да си по-спокоен и концентриран в каратето, да не те е страх по време на спаринг и тям подобни. Споделям мнението на Весо Лучански от един примерен урок на видеокасета който казва че йога развива всичко освен издръжливост и за това трябва да се комбинира с нещо което развива издръжливост като катерене на планини или нещо подобно. Но може твоя тип йога да не е същия.



Тема Re: Здрастинови [re: Aelan]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано29.10.04 17:45



Какво точно карате тренираш?



Тема Re: Здрастинови [re: Aelan]  
Авторtralala (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 17:46



Zdravei,
Az o6te ot malka me4taeh da treniram karate i zatowa predi 3god se zapisah na kioku6inkai,no mai izbrah nai-brutalnoto karate.Zavisi i pri koi go trenira6 de...no v moq slu4ai bqha prevarnali karateto ot izkustvo v uli4en boi.
Otkazah se sled kato sled edin tejak izpit po nemski i otidah ve4erta na trenirovka.togava bqh o6te bql kolan,no vapreki tova igrahme sparing i 4erniq kolan napravo si mi prebi ot boi!!!toi opredelq6e vremeto i znaeh,4e dokato ne padna na zemqta nqma da spre.A az bqh prekaleno izmorena i kakto i da go udrqh nqma6e koi znae kakav efekttogava re6ih,4e nqma da go ostavq da me smaje i sled 100-qt mu udar v korema mi mu obarnah grab.Tova be6e i kraqt na sparinga...sled tova hodih i na lager s tqh i qponcite,no vapreki tova se otkazah.Nqmam namerenie da si povrejdam tqloto o6te sega...
Da,sled tozi sparing moje bi imam strah ot zlobni 4erni kolani
Na teb oba4e ti pojelawam mnogo uspeh!Ne se otkazvai ot karateto!!i az nau4ih mn ne6ta ot nego,koito 6te mi ostanat zavinagi!



Тема Re: Здрастинови [re: Aelan]  
Автор Raja ()
Публикувано29.10.04 17:53



Да, нейния тип йога е по-различен.
При Дамян са застъпени и вяямите - серии от динамични упражнения, съчетани с дишането и концентрацията. Мисля си обаче, че и самите асани и медитацията (които също се практикуват) спомагат много за развиване на издържливостта.
Не знам какво е имал предвид Лучански, той е завършил НСА (тогава ВИФ) и знам, че като млад е практикувал какво ли не наред с йогата. Иначе той си е един от най-добрите и голям късмет имаш с тази касета.





Тема Re: Здрастинови [re: xyaнджи]  
Автор Aelan ()
Публикувано29.10.04 18:13



Шотокан




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.