Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как мислитенови  
Автор KamBam (o)
Публикувано22.10.04 16:28



Разбрах неотдавна, че някои хора мислят с картинки . Аз обаче мисля с глас по-скоро. Като си затворя очите - нищо. Не мога да си представя и една ябълка например , имам сънища де, цветни дори. Гласът си представям много ясно и го чувам и без да говоря, дори много рядко мога да си представя че слушам някоя песен точно както я пеят, а не с моя глас.
Та как става мисленето с образи, като реши човек да направи тема си представя браузър и как пише в него ли? Също така, може ли да си представтяте нещо докато сте с отворени очи? Хайде, ще съм благодарен да споделите



Тема Re: Как мислитенови [re: KamBam]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано22.10.04 16:48



Боже мои...
Какъв ти е въпросът момче?!
Пишеш, пишеш..а въпрос няма.
Един съвет от мен:

Ако искаш да получиш отговор...Трябва да зададеш верният въпрос!



Тема Re: Как мислитенови [re: KamBam]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 20:32



колкото на теб ти разбраха въпроса*, толкова ти ще им разбереш отговорите ...схващаш ли?
* обясни на слепия цветовете



Тема Re: Как мислите [re: ha!]  
Автор KamBam (o)
Публикувано22.10.04 20:44



Този отговор го разбрах давай другите



Тема Re: Как мислитенови [re: Дyx]  
Автор KamBam (o)
Публикувано22.10.04 20:54



Е като не знам точно какво е да се мисли с образи ...
Затова питам лесни въпроси като например:
1. Можеш ли да си представиш нещо ясно докато си вървиш с отворени очи?
Аз не вярвам много че може човек да си представя толкова точно нещата, ако беше така щях да мога да умножавам произволно големи числа например - нали все едно ги виждам! Основния ми въпрос е някой да ми опише как точно се мисли с образи - 2. Като огладнееш ти изниква ябълка визуално в съзнанието ли?



Тема Re: Как мислитенови [re: KamBam]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 21:17



hhaaaa! ето на ти написа кончето по което може да се разплете така вълнуващия те чораап... "....че може човек да си представя толкова точно нещата, ако беше така щях да мога да умножавам произволно големи числа например - нали все едно ги виждам...."
никой не умножава числа. числата са израз, кодирани други неща. и умножението е нещо кодирано. алгоритъм. ти можеш да преброиш ябълките в 3 купчини с по 2 ябълки. ако можеш да броиш бързо и до много, ще можеш да "умножиш" и ябълките от 117 купчини с по 36457809 ябълки.
можеш ли да си представиш ябълка?



Тема Re: Как мислитенови [re: ha!]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 21:21



такава - тъмночервена, не много красив цвят, неравен, негладък, лъскаво твърда, по-скоро "правоъгълна", оголкото кръгла, лек аромат ( не ябълков), сочна и несладка. като захапеш и кората се пука! хръс! и хрус, хръс! и хрус ...

човек трябва да е безупречен спрямо останалите - да не ги огъва по себе си


Тема Re: Как мислитенови [re: KamBam]  
Автор refract (~)
Публикувано22.10.04 21:24



с образи според мен е малко трудно да се мисли, защото ще трябва да си служиш с абстрактни понятия. Например казвам ти 'стол' и пред теб изниква някаквъв дървен ученически стол, а това че аз съм имал впредвид някакъв бар-стол е друг въпрос.

Не ви ли е правило впечалрние, че когато мислите с глас вие вече знаете какво искате да си кажете още преди да сте свършили собствената си мисъл. Това значи че самата мисъл минава през нашия мозък още пради да сме я изрекли и/или преди да сме я визуализирали, тя минава за твърде кратко време и затова се опитваме да я разберем чрез говор или някаква визуализация. Т.е със скоростта на ежеднежната комуникация между хората.
Успенски беше говорил за това.



Тема Re: Как мислитенови [re: KamBam]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 21:30



халюцинации



Тема Re: Как мислитенови [re: ha!]  
Автор KamBam (o)
Публикувано22.10.04 21:51



Благодаря за описанието, почти се получи да видя смътните образи на ябълката
А за умножението, бих си представил таблицата за умножение като тримерен масив от ябълки, а числата които умножавам като двумерен, но защо ми е нужно това неразбирам. Не може ли просто да си представиш умножението както го правиш на лист хартия? А можеш ли ако ти кажа някое много дълго число и да го прочетеш в обратен ред ?
151115727451828646838272




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.