Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За хуанджи и другите...нови  
Авториcтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 18:34



и другете, вторачени в сексуалността си

Не знаете какво правите и най-вече защо го правите.
Ако искате да пратсформиате, трябва ви Любов. Без любов нищо не можете да постигнете със сексуалната си енергия.
Само не ми казвайте, че имате любов и че знаете какво е



Тема Re: За хуанджи и другите...нови [re: иcтинaтa]  
Автор lncognita (непознат)
Публикувано19.10.04 19:54



О, да..
Да усетиш как цветето на любовта разцъфтява отвътре в твоята душа... и ще почувстваш своето осъществяване...
И няма да те интересува секс, защото ще си в постоянен екстаз, по-висш от сексуалния оргазъм.

Ако отвориш душата си, ще намериш едно семе, което съединено със светлината на Съзнанието ще започне да разцъфтява в постоянно блаженство. Това е трансформацията, която си заслужава да направите. Иначе си похабявате живота напразно.



Тема Re: За хуанджи и другите...нови [re: lncognita]  
АвторXapи (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 20:42



Любовта е нещо, което трябва да се разбере вътрешно, да се изживее искрено. Но вместо това човек много говори за любовта и все пак няма място за нея в живота му. Няма да намерим по-лъжлива дума от "любов".

Човешкото съзнание става все по-сексуално и сексуално. Нашите песни, картини и цялата култура се концентрират около секса - защото и нашите умове се въртят около оста на секса. Никое животно в света не е така сексуално като човека. Човекът е сексуален винаги - буден или заспал, със своите маниери и етикеция. Във всеки един момент човек е преследван от секса. Поради това човек се разлага отвътре и цялото му същество е станало невротично. Докато човекът не се освободи от своята извратена сексуалност, няма възможност да се прояви любовта.

Потокът на любовта все още не е излязъл наяве в човека. Тъй като човекът се е повредил, затова и любовта не се е развила. Ние обвиняваме за това ума, казваме, че е отровен. Тези, които деградират ума, са отровили любовта. Те са възпрерятствали растежа на любовта.

Нищо в този свят не е отрова. В цялото творение на Бога няма нищо лошо, всичко е нектар. Само човекът е този, който е ТРАНСФОРМИРАЛ ТАЗИ ПЪЛНА ЧАША С НЕКТАР В ОТРОВА. И едни от главните виновници за това са така наречените учители, светии, както и политиците и масовата култура.



Тема Re: За хуанджи и другите...нови [re: Xapи]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано20.10.04 00:10



Не казвай НАШАТА,а АМЕРИКАНСКАТА култура. Или по-общо-западната
-там доминира сексуалното начало-до голяма степен е и поради пълнатга комерсиалност на този тип продукти на запад. Почти е сигурно,че ако Бритни,Мадона или Майкъл Джексън не се хващат за гениталиите по време на изяви или не правят еротични намеци-ще продадат по-малко "култура".




Тема Re: За хуанджи и другите...нови [re: kaви]  
Авториcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 06:52



а нашата чалгаджийска култура? - повръща ми се...



Тема Re: За хуанджи и другите...нови [re: иcтинaтa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.10.04 08:41



Ако пребиваваше в Любовта мисля си че никога не би написал толкова несъстоятелен постинг.



И не ни натрапвай псевдохристиянските си ценности. Не си първият - не си и последният. Казвам псевдо защото ако беше искрен християнин щеше по-често да се обръщаш към Свети Павел и по-малко към Стария завет, който така откровенно вее от постинга ти.

"С каквато мярка съдиш с такава и тебе ще съдят" :)))))))))



Тема Re: За хуанджи и другите...нови [re: Drona]  
Авториcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 09:30




засягаш се от истината, боли те нали, защото виждаш себе си в това число...
християнака!

къде пише какво съм?
вие все това гледате - кой какъв е, а сами не се поглеждате..



Тема Re: За хуанджи и другите...нови [re: иcтинa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.10.04 11:50



Не се засягам защото няма от какво.

Ти изказа ред съждения и никак не е трудно да се види корена им.

Дори да изповядваш исляма това с нищо не променя начина на мислене .

Между това коя религия изповядваш и какъв тип мислене и нагласа имаш има голяма разлика. Първото често се дължи на социални предпоставки - кои са ти родителите; в коя държава живееш и т.н. Докато позициите от които се наемаш да съдиш себе си и другите е нещо съвсем отделно и изцяло лично. Повечето хора не правят разлика между двете тъй като са слабо осъзнати за себе си.

Всъщност защо искаш пишещите тук да се засегнат от постинга ти?





Тема Re: За хуанджи и другите...нови [re: Drona]  
Авториcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 12:05



Хората умират от безлюбие. Това е истината.
А сега ми излез с една философска теория, но първо ме опиши каква съм..:)))))



Тема Re: За хуанджи и другите... [re: иcтинa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.10.04 15:09



Хората умират и в автомобилни катастрофи. И това също е истина.

А въз основа на изказването ти мога да направя няколко извода:

- евентуално жена;
- от православно семейство;
- колебаеща се енергетика - между слънчевия сплит(желание да наложиш виждането си за света на другите) и анахата(сърцето) - т.е. да възвестиш божията любов сред всички живи същества.

Има една разлика, на която бих искала да ти обърна внимание - между възвестяването на божията любов и пребиваването в божията любов . Възвестяващия (Йоан Кръстител) и пребивавашия (Христос) са две различни неща.... Йоан Кръстител казва "аз не съм Той"...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.