Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: нaчинaeщa]  
Авторnachi (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 22:50



ama samo ne mi se karaite v temata, mnogo molq:):):)
аз хатхата ще си правя за сега пък била тя и несериозна...защото ми изглежда по достъпна за мен в момента...някакви други техники без учител не бих посмяла. то явно и за асаните ще трябва учителско присъствие.
бтв. аз бих се определила като атеист и доста голям скептик надявам се, че това не е пречка? във всичките книги пише ,че ъога не е религия , а наука.
все пак целите ми са предимно по-голям самоконтрол на поведението и подобрение на здравето-защото никакво го няма и искат да ме тъпчат с хормони. не искам да обидя никого и да омаловажавам духовните стремежи.

cornflake devoiko -ti ot koga se zanimavash ? shte se radvam da ne sym edinstvenata nachinaeshta, zashtoto nikak me nqma v gyvkavostta.

btw tova za uchitelite kak se sychetava s fakta , che vseki ot tezi uchiteli e pochnal da se zanimava sam? i tazi yoginq pri koqto shte hodq i v. eftimov i drugite, za koito sym chuvala...mai sa pochnali pyrvo samostoqtelno?



Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: Aбв]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 00:39



И ако съм от тези новичките, мечтателните и амбициозните? Не мога ли да се справя сама, без учител, с вдъхновение и любов?

Грешка, с много любов!



Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: Aбв]  
Автор Raja ()
Публикувано06.08.04 10:09



Хатха йога не е играйкане. Нито пък е правене на асани. Това е една система, която се състои от много повече компоненти, но за да е наясно човек трябва да се е запознал поне бегло с класиката на учението - Хатха йога прадипика, Шива Самхита, Гхеранда Самхита, а не да черпи информация от цветни книжки.





Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: nachi]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано06.08.04 10:24



Хич да не се притесняваш какво ти говорят останалте!
Акъли може да получиш колкото щеш!
Ти си умен човек, виждам че си се захванала съвестно и сериозно, какво по-хубаво от това! Запасила си се с един куп книги и важното е че си будна, търсиш и се интересуваш, а явно си и доста дисциплинирана, щом като почти не си пропускала ден без практика. И Сурия Намаскар правиш по 10 пъти, ехейй, аз едвам до 3 го докорвам, ако въобще го правя, защото понякога загрявам и по други начини. Преди време ходих на една лекция по йога и там се каза, че в йога има две основни неща - самоосъзнаване и дисциплина!

Според мен трябва да имаш търпение, да продължаваш с същия дух и всичко ще си дойде намястото.
Може да пробваш различните курсове които се провеждат в София, това ще те обогати и ще се запознаеш с много хора, които по един или друг начин практикуват и се интересуват от йога, а къде ще се задържиш и дали изобщо да се задържаш някъде само ти ще си прецениш!
И въобще да не те притеснява, че си начинаеща и че не си особено гъвкава, голяма част от хората там са така! Но в крайна сметка затова и са се записала. Там където аз съм ходила досега, никой не те насилва да правиш каквото и да било, просто правиш каквото и докъдето можеш.

Аз лично се занимавам от около половин година, но не съм така упорита като теб, не мисля и да спирам, то хванеш ли се един път на хорото... Аз експериментирам с какво ли не..., даже понякога наблягам на спортовете, а йога естествено е много повече от гиманстика за тялото, но като старт в нея няма нищо лошо едно сериозно практикуване на Хата. Така че и аз съм начинаеща. Всякакви книги по въпроса също не са маловажни според мен. И не се притеснявам, че нещата стават бавно!

Съветвам те да отхвърлиш всякакви притеснения и съмнения и да даваш смело напред!
Защото решението ти да се обърнеш към йога е много добро!
Успех!



Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: Mapия]  
Автор Лия (***)
Публикувано07.08.04 00:21



Прощавай, че се намесвам
Просто ми се струва, че амбицията сам да се справиш е доста спъваща. Помощта е навсякъде, понякога дори не я забелязваме.



Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: Лия]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 04:41



Права си Лия, но човек не е сигурен каква е целта на помощта, която се предлага



Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: Mapия]  
Автор Лия (***)
Публикувано07.08.04 17:51




Права или не няма значение. Но може би има смисъл да усетиш откъде идва несигурността. Дали не е от страха ни от прецакване и дали този страх не ни прецаква и не ни позволява да живеем спонтанно, да се радваме на мига. Има една изкючително силна формула дадена от Беинса Дуно:
Без страх и без тъмнина в Любовта безгранична.
Можеш да си я повтаряш, когато се почувстваш застрашена и несигурна...а и не само тогава



Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: Cornflake girl]  
АвторRo (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 20:46



Bih iskala i az da dobavia nesto, s brat mi go obsajdahme vchera. Kilogrami ne sme svalili, no se chuvstvahme leki. Vse edno sme svalili po 2-3 kilograma.



Тема Re: към напредналите с въпросинови [re: Ro]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано09.08.04 19:02



Да, разбира се, промяната в себеусещането е сигнал, че с теб се случва нещо много по-добро ...и по-важно от отслабването.
Ако човек успее поне малко да промени ума и чуваствата си, и останалите неща сякаш започват да се нареждат в желаната посока.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.