Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: отслабване и йоганови [re: ***]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано13.05.04 19:52



Тези десет килограма по каква причина искаш да ги махнеш? Ако можеш да ми отговориш на този въпрос, ще продължа нататък.



Тема Re: отслабване и йоганови [re: xyaнджи]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 20:51



Не че не мога да се досетя какво ще кажеш по-нататък, но все пак да видим...

Но щом се интересуваш от причината - ето:

Първо искам да отбележа, че както и споменах в първия си пост - цялостното ми физическо състояние е под всякаква критика и крайната ми цел е да го доведа до нормалното за моята възраст (21 години) ниво, което ще рече - да мога да тичам по няколко километра, а не както сега да съм "труп" с 180 пулс след първите 50 метра; да се катеря в планината, без да карам групата да ме изчаква на всеки 15 минути и т.н. Със сигурност 10 кг по-малко не са достатъчно условие за физическа издръжливост, но според мен са необходимо - каква е разликата да се катериш с 10 килограмова раница на гърба и без - за мен поне е огромна. Следователно с 10 килограма излишни мазнини (чист баласт според мен) по-малко ще ми е много, много по-леко на сърцето и душата. Сега се чувствам некомфортно в тялото си. Също така бих искала да мога да се усмихна щом сутрин се погледна в огледалото, а не да виждам една торба сланини....
И така, идеята е не просто да съм 10 кг по-малко, а да подобря цялостното си физическо състояние, защото в момента наистина не се чувствам добре така, понякога даже се чувствам болна и недъгава, неспособна да правя неща, които ми харесват, като катеренето по планините например. Да не говорим и за естетиката (в моите собствени очи! не просто защото манекенките били слаби и това бил еталонът за красота, дрън, дрън)



Тема Re: отслабване и йоганови [re: ***]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано13.05.04 21:10



Цяло щастие е, че си с наднормено тегло, понеже това е защита, ако я махнеш, кой ще те пази...от теб самата?
Като ревне някой, че нещо не му е наред, веднага се впряга наличната енергия да се търси начин как да му стане наред, вместо да се хвърли в намиране на първопричината.



Тема Re: Ами започни редовнонови [re: titiksha]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 21:24



Благодаря за съвета!

Къде мога да намеря повече информация по въпроса? По изказването ти съдя, че въпросната Хатха Йога мога да практикувам сама вкъщи по книга, или все пак някъде има курсове, където ще ме научат какво да правя?



Тема Re: отслабване и йоганови [re: xyaнджи]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 21:34



Писна ми от тая първопричина и общи приказки.

Между другото множеството на причините е отворенео, с други думи винаги можеш да намериш "по-първа" причина. Тъй че просто трябва да се тръгне от някъде.



Тема Re: отслабване и йоганови [re: ***]  
Авторcлaнчeвa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 21:52



Миличка не се притеснявай за килограмите.Този,който те обича и харесва -те харесва и обича просто за това ,което си.Ти самата си уникална и неповторима.Натрупването на килограми е на психическа основа,на желание за живот ,на успехи,на мечти и реалности.Не всичко можеш да промениш ,но със сигурност можеш да опиташ,и ти го правиш и то успешно.Убедена съм.Въпрос е и на работата,която работиш.Какво работиш?Как даваш и какво получаваш?Без да съветвам-прави повече неща,които харесваш -ти самата,околните ...,но с желание и сърце!!!



Тема Re: отслабване и йоганови [re: ***]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано13.05.04 22:05



Привет!

Ако не успееш да намериш курсове по Power Yoga в София, може да помислиш за алтернативен вариант с видеокасети вкъщи. Аз така започнах преди малко повече от година. Ако ти е интересно, може да се запознаеш с моят опит на начинаеща в

:))) Там има и линкове към сайта откъдето можеш да си поръчаш видеокасетите по интернет, както и повече информация на английски.

Сега вече посещавам редовно хатха йога в събота сутрин. Без никакви по-специални условия или диеата, само с редовно посещение веднъж седмично на йога класа, от миналото лято съм свалила 12 паунда или почти 6 кила. Като истинското изпитание беше миналата зима, когато се върнах в България за почти месец и прекратих йога практиката през това време. Интересното е, че изобщо не качих нито кило, въпреки вкусутиите от които не се лишавах.

От зимата до сега съм свалила 4 от тези 6 кила. След йога клас се чуствам отлично не само физически, но и душевно! Затова препоръчвам йога на всеки, който ме пита дали си струва. Няколко от моите приятелки тук се запалиха, но все още са на ниво проучване на йогата и не са направили следващата крачка към практиката :))) Ако не успееш да свалиш килограми, поне няма нищо да загубиш, а напротив, ще спечелиш спокойстие и вътрешно удволетворение!

Успех и усмивки..Дейти

Редактирано от d8a на 13.05.04 22:03.



Тема Има групови заниманиянови [re: ***]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано13.05.04 23:18



Например ще ти препоръчам това в понеделник от 19:00 часа в централния стадион Васил Левски. Ще научиш доста и за храненето.
Има и в събота и неделя в НСА. А предполагам и още.
Но груповите занимания са за сверяване на часовника - не забравяй е и подпомагат такива начинаещи като нас с атмосферата, която се създава там.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: отслабване и йога [re: d8a]  
АвторDebora (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 20:31



Абсолютно невъзможно е да свалиш 6 килограма само при един час седмично йога! Мога да го повторя и потретя. Може да си отслабнала, но е от друго.
В България като не се лишаваше от нищо вкусно продължи ли да правиш йога?
Йога е хубаво нещо, но момичето не бива да остава с напразни надежди, след което ше дойде поредното разочарование. Само с йога няма да стане.
Нещата са комплексни и трябва професионален съвет от специалист.

Йогин, ако случайно четеш и попаднеш на това, моля те да си кажеш мнението. Мисля, че има още един човек - Шанкара, който също може да бъде полезен, ако чете темата.



Тема Re: отслабване и йога [re: d8a]  
АвторDebora (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 20:32



Пропуснах нещо - Astanga yoga не е модерно име на Pоwer yoga.
Първата е нещо средно между втората и Хатха йога. Ащанга йога включва и медитативна част.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.