Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: отслабване и йоганови [re: xyaнджи]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 00:13



А сега би ли обосновал предложението си?



Тема Re: отслабване и йоганови [re: ***]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано13.05.04 00:29



съществува един йогичeсkи метод за отслабване който съм пробвал и пак ще пробвам,но си требе истински глад.
една или две седмици гладуване ,само на много вода ,и то дестилирана по-възможност-хем тоя глад ти е полезен хем отслабваш. полезен е 'щот' се очиства организма от токсините и всички мазнини които са ненужни се изгарят,по този начин се подобрява цялостното състояние на организма и той се излекува от повечето болести които не са сериозни,но си трябва и някакъв вид умерено спортуване което да не те изтощава но да помага на тялото да изгаря максимално количество мазнини и шлака,а и да те поддържа в добро настроение което е важно ,защото неприемането на храна повече от ден почва да влияе на психиката и сетивата,като ги изостря. хубаво е да се практикуват леко основните 7,8 асани като свещ,рало,риба,лък,главо-колянната и други соновни,но леки и лесни сравнително на изпълнителя за да имат някакъв ефект ,може и леки упражнения за мускули но леки ,без излишно натоварване щото ти трябват и физически и психически сили особено след първата седмица(ако стигнеш до нея).също е важно да знаеш и да имаш нагласата че жертваш чревоугодническите радости заради нещо висше и добро ,като например здравето и това мислене да те държи уравновесена и спокойнаи не по-малко уверена в успеха на мисията ти.казват поне Евтимов казва ,че след такова яко гладуване понякога се постигат някакъв вид низши ,тоест по-лесни за постигане сидхи,като по-силна интуиция и някакъв вид ясновидство но явно доста на ниско ниво щото иситинските нива са за по-напредналите в медитацията.however важното е че е полезно и добро и за тялото и за душата .Евтимов казва ,че след първата седмица организма почва да се храни изцяло вътрешно и да изгаря яко ,,за един месец ,мисля беше, се губело над 40% от теглото ,но не е опасно ,но повече от месец не е препоръчително дори за по напреднали,поне не без докторски надзор.според мен две седмици са разумно много за лаици като нас.за по-ясна информация виж книгата на Венцислав Евтимов "Йога"
но като цяло е това ,освен че той споменава и вариянт вместо вода да се пие прясно мляко или сокове от плодове,но това за мен са пак некви храни и едва ли организма може да се обърне лесно на вътрешно хранене с такъв угоителен режим.най-важното е да не правиш мойта грешка-внимавай със захранването ,колкото и бавно да е,нека е още по-бавно

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: отслабване и йоганови [re: necrossumus]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 02:22



Благодаря за изчерпателния отговор.

Тук обаче идва следния проблем - за 2 седмици глад едва ли ще смъкна повече от 3-4 килограма. За това мога да съдя от опита си - пробвах 2 седмици т.нар. лечебен глад - по 3 плода на ден и чай, и тогава смъкнах едва 1.5кг. А аз трябва да сваля поне 10 кг, натрупани още с израстването ми и станали постоянна част от мен откакто се помня. С други думи ще са ми необходими месеци упорит труд, за да ги сваля, и не си представям да издържа да гладувам толкова (пък било и по 2 седмици на месец в продължение на 3-4 месеца...).

Затова въпросът ми е по-скоро дали йогата предлага методи, които да карат тялото да изразходва повече енергия и/или да ускоряват метаболизма.



Тема Re: отслабване и йоганови [re: ***]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 09:23



Здравей, от всичко което си написала, ми се струва, че имаш проблем с инсулин-глюкагоновото равновесие. Затова няма и да можеш да намалиш теглото си с въглехидратна диета, каквато е тая с плодовете и зеленчуците. Вероятно си от оная 1/4 от хората, които имат висок хипогликемичен индекс, или както там се казваше, т.е. хормоналния ти баланс се характеризира с много скоростно отделяне на инсулин. Препоръчвам ти да си купиш книгата на д-р Бари Сиърс "Зоната" и да я прочетеш, ще ти стане ясно за какво говоря.
Колкото и странно да ти се вижда, ти ще свалиш по-бързо и повече килограми с диета съдържаща повече мазнини, отколкото въглехидрати. Храненето в Зоната е абсолютно сигурно за целта която гониш, но това означава изцяло нов хранителен режим.

И да ти кажа, 3-4 кг на месец е максималното, което е здравословно. Повече от това означава, че стапяш мускулна маса и отделяш предимно вода, което не е добре и не е целта, нали?
Вероятно на теб ти е нужно генерална промяна на хранителните навици, а това не става така лесно. Много зависи и от това, имаш ли или нямаш някакви здравословни проблеми - високо/ниско кръвно, бъбречни проблеми, храносмилателни проблеми и пр.

Бих ти препоръчала да се откажеш от бързия ефект на отслабването и да насочиш вниманието си към коренна промяна на хранителните си навици. Това само по себе си е достатъчно,, тъй като организма се шокира първоначално и реагира със сваляне на килограми. Затова и тия които никога не са пазили диети , каквато и да направят, все отслабват. Проблема е, че клетките са умни, и помнят шока, и ако после се върнеш към предишния начин на хранене, те моментално започват първо да зареждат мастните депа и да трупат запаси за евентуални други такива "черни" дни:-))))
Затова ти препоръчвам много твърдо да възнамериш сега и завинаги да промениш хранителния си режим, просто усещането ти да не е че пазиш диета, което все някога ще свърши, а че от този момент насетне просто си друг човек по отношение на храненето. Без да очакваш резултати като отслабване, без да мислиш за това, просто така си живееш. Резултатите ще дойдат, бъди сигурна. Ти просто ще се препрограмираш.

И още нещо- доказано било, че човек с проблеми в теглото, има нужда от около 4 пъти по-малко храна, отколкото приема. Не всичко е калории, основното е хормоналното равновесие, а то зависи от нивото на инсулина, който пък изцяло зависи от това какво и как ядеш.

Бих те посъветвала да опиташ един начин на хранене, който със сигурност не си опитвала. Но подходи към него с непоколебимото възнамеряване да го поддържаш поне 1 месец. Гарантирам ти, че няма да си гладна, и ще поемаш достатъчно храна за да си вършиш нещата. Но ще ти се яде, защото чувството на глад идва основно от навиците и от ума.
Начина е много прост - ядеш само по 4 хапки на час. Гледаш да е така почти през цялото денонощие. Тъй като все пак сигурно няма да ставаш вечер за да ядеш, (макар че така е най-добре), гледай това време нощем да не е повече от 4-5 часа. Когато поемаш храната яж бавно. Заобрави за вафлички и други подобни. Помни, че сигнала от храната идва до мозъка слез 15 минути, тъй че чак след 15 мин. няма да усещаш глад. Само 4 хапки, не повече, след 1 час пак. Опитай на инат да изкараш 1 ден, ще видиш че няма да си гладна. Пий повече течности и забрави чайовете с мед или със захар. За инсулиновия баланс е добре да комбинираш съставките на хапките- почти по равно белтъци и въглехидрати, не забравяй и мазнините по малко, те са много нужни. Не пропущай нито един час за хранене:-)))))), 4 хапки са нищо, винаги можеш да имаш в себе си храна за тях, където и да си и каквото и да правиш.
Опитай този начин, сигурна съм че не си го правила.

И си смени нагласата към цялата тая работа. Целта ти не е да отслабнеш, целта ти е да промениш едни вкоренени хранителни навици. Отслабването ще дойде като следствие от това.



Тема Ами започни редовнонови [re: ***]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано13.05.04 09:32



да практикуваш Хатха Йога. Поне по 1 час сутрин и по един вечер. Енергиите и процесите (вкл. и метаболизмът ) ще се хармонизират и ти обещавам че тялото ти, чувствата ти, мисленето и тонусът ти ще станат такива, че ще се чувстваш комфортно. Само срок не мога да ти обещая.
С две думи да "йогата предлага методи" тя е самите методи.
Само дето има едно много важно изискване и метод

да се наслаждаваш на собствента си природа!!!

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 13.05.04 09:33.



Тема Re: отслабване и йоганови [re: necrossumus]  
АвторДoпълнeниe (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 14:44



Асаните, които си дал - като свещ, главо-колянната асана, риба - са много много важни. При тях е особено силно активирането на жлезите с вътрешна секреция, а както знаем това е основната задача на асаните в йога (умишлено няма да споменавам концентрацията). А активирането на жлезите с вътрешна секреция пък е предпоставка за редица положителни изменения в организма. И с организма.
Но не мисля, че йога сама по себе си би довела до отслабване. Нужно е да се видят причините за затлъстяването - а това може да го каже само лекар - и генерално да се промени режимът на хранене. Гладуване от порядъка на седмици е опасен, ако не е под лекарски контрол. От хора, които се занимават с медитация, това се постига и не е трудно, но случаят не е такъв.
Йогите имат хубав израз - Яж половината! Половината на това, което си ял досега.
Хубава е книгата на Пол Брег. Там се започва с 24 часово гладуване, само на дестилирана вода, следващия ден е салата от моркови с изцеден сок от 1 лимон и 1 портокал (много е вкусна салатата), вечерта варен ориз. Следващите дни са пак предимно варени зеленчуци.След третия можеш да ядеш и месо - пилешко, телешко.
Не зная точно, но книгата я има на Славейков.
24-часовото гладуване се прави всяка седмица. След известен период от време се минава на 36-часово. После три-дневно.
Ако някой има желание и стигне до 10-дневно, нужно е да има и лекарски контрол.
Мой познат изпробва това и свали 15 килограма, но не става толкова бързо, колкото на всички им се иска. Но после не се възстановяват загубените килограми, защото организмът привиква на съвсем друг хранителен режим.
Видях, че в друг постинг е засегната същата идея и е много добре развита.



Тема Re: отслабване и йоганови [re: Дoпълнeниe]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано13.05.04 14:58



абсолютно правилно е това ,което казваш ,че най-добро е постепеното отслабване ,просто споделям за онзи метод на Евтимов ,който съм опитвал по-неволя два пъти,но смятам да го пробвам съвсем нарочно следващият път като оздравително средство.все пак господин Евтимов е Йога и си знае работата,аз също съ някакъв нещастен йога та смея да се надявам да си помогна със тоя метод
хейл на сички

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: отслабване и йоганови [re: Xaнa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 16:38



Явно е време да спомена още една важна подробност и може би ще те реазочаровам доста, но.... след въпросносното гладуване на плодове преминах на НВД, т.е. почти никакви въглехидрати. Карах така 2 месеца и за тези 2 месеца не смъкнах абсолютно нищо, ама абсолютно никаква промяна нямаше. тъй че не знам от кой вид хора съм, явно има и трети:) За сведение - изследвах се и се оказа, че съм напълно здрава, нямам някакви обективни проблеми с обмяната на веществата според докторите...

Иначе сигурно си права за метода с хапките, и наистина не съм го пробвала. Благодаря за съветите, ще поразмишлявам как да си променя хранителните навици завинаги. (Защото познай - след като престанах с НВДто поради липса на резултат сега съм с 2кг отгоре на нормалното ми тегло даже....:( )



Тема Re: отслабване и йога [re: ***]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 18:11



Че защо да ме разочароваш, това което казваш е напълно естествено и очаквано.
Това което сега се разпространява като НВД няма нищо общо с истинското НВД. То беше омекотено с цел зда се избегнат отрицателните следствия за органзама но и при двете НВД ефекта след спирането им е същия, казах ти за "умните" клетки. Знам как можеш да свалиш 3-5 кг само за 1 седмица от НВД, но не бих ти го препоръчала, освен ако твърдо не си решила после да минеш на хранене в Зоната, което и е най-доброто в тая област за момента според мен. Защото НВД не променя хранителните навици, нито която и да е друга диета. Те са точно това - диети, и все някога свършват. И после всичко започва наново на "по-горно" ниво.
Препоръчах ти метода "4 хапки на час" защоно наистина променя драстично хранителните навици.

Чудесно е че си здрава, но едва ли са ти правили изследвания за инсулиновото равновесие, а там е разковничето.

Успех, каквото и да решиш.
Както казва Дон Хуан - "човек и представа си няма че може да отреже всяко нещо в живота си, по всяко време, в едни само миг"
Стига да го реши.



Тема Re: отслабване и йога [re: Xaнa]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 18:24



само допълвам: това което ти казах за инсулин-глюкагоновото равновесие няма нищо общо с НВД. Дори напротив.
Разбирам, че не си започната със храненето в Зоната. Прочети книгата за това, но тая на д-р Сиър (има я на пазара) и ще разбереш всичко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.