Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Търся "Ушу - път към здравето"нови  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 14:59



Здравейте,

Търся книгата "Ушу - път към здравето" с автори Герман Попов, Олег Сагоян и ...(още един, не си спомням кой.)

Моля, ако някой има информация от къде да си купя тази книга (нова или на старо), да ми драсне два реда до dimitrov61@abv.bg.

Благодаря.



Тема Re: Търся "Ушу - път към здравето"нови [re: Димитъp]  
Автор Etoile (непозната)
Публикувано01.03.04 13:32



Стилове и школи. Ушу
Издател: ИК "Шамбала"

Това е първото по рода си енциклопедично издание на български език за китайските бойни изкуства.
Книгата съдържа систематична информация за 108 бойни стила, съпроводена от интересни факти за произхода и развитието на Ушу в Китай.
Изложени са данни за най-популярните школи в Китай, разпределени по:
- Северни стилове
- Подражателни стилове
- Ъмейска школа
- Южни стилове
- Уданска школа
Представени са отделни базови комплекси от упражнения, които допълват изложението за историята и спецификата на стиловете. В самостоятелна глава се дава актуална информация за оръжията в ушу, а като приложения са включени няколко класически трактата по ушу. В съзвучие с китайската традиция сборникът има общо информативно и същевременно приложно значение - дава възможност за разширяване на кръгозора на практикуващия извън рамките на собствения му стил. Читателят може да се запознае с нови идеи и да обогати "арсенала" си с нови "оръжия". Книгата е предназначена за всички практикуващи и интересуващи се от историята, теорията и практиката на източните бойни изкуства
http://www.bgbook.dir.bg-това е сайта.



Тема Re: Търся "Ушу - път към здравето"нови [re: Etoile]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано01.03.04 15:17



Той говори за книгата "У-шу - път към здраве и хармония" 1990 г.;изд. Интерпринт, София. От: Герман Попов, Олег Сагосян, Владимир Диденко.
Това е ци-гун от уданската школа - "Цай". Много добра книга.



Тема Re: Търся "Ушу - път към здравето"нови [re: Димитъp]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 23:47



ако е тази за която ме подсети хуанджи-една бяла с един китайски младеж дето се прави на лебед..ъ-ъ-ъ жерав,тънка такава,май я имам.на времето събирах всякви боклуци и покрай тях има и по нещо ценно.ако я намеря,ще ти я подаря...или ще си я снимаш на ксерокс(може да ми потрябва за нещо,пък).



Тема Re: Търся "Ушу - път към здравето"нови [re: дядoБлaro]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано02.03.04 18:37



Точно тя е.



Тема Точно тази е книгата.нови [re: дядoБлaro]  
АвторДимитъp (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 13:38



дядоБлаго,
благодаря ти за предложението за книгата - ще ти я плятя, нея или ксерокопието. Съгласен съм, стига да намериш книгата. Пиши ми на dimitrov61@abv.bg да си уговорим среща, когато си готов. (Аз съм от Велико Търново, но от време на време пътувам и в София).

С позрав, Димитър



Тема Re: Точно тази е книгата.нови [re: Димитъp]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 22:53



трябва да минеш през пловдив да си я вземеш.



Тема Re: Търся "Ушу - път към здравето" [re: Димитъp]  
Авторtaban (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 16:04



" Пии направо от извора!",0888672754,0973 /81181- учителя Георги Нейчев от гр.Козлодуй. Ученик на Г. Попов Ушу -чой стила на змията и жерава,ако имаш щастието да Го откриеш ...даде ми всичко ,което можах да взема основните базови движения. Срещнах уданската традиция в Балгария преди 6г . .Заниманията се водеха в училищте ,а после в зала "Христо Ботев".Може да те насочи кам Истината, за мен тя остава в постоянната тренировка.Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.