Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема siadane po iaponski  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 13:07



hei priateli,iskam da usvoia siadaneto po iaponski bez da poluchavam iztrupvane na krakata.moje li da mi pomognete s tehnikata?
sigurno ima chalum da ne ti se umoriavat krakata:-))))
mersi



Тема Re: siadane po iaponskiнови [re: Lili]  
Автор Cornflake girl (любопитна)
Публикувано30.01.04 13:14



И аз искам същото, но предполагам че е въпрос на навик... А освен японски седеж има и много варианти на лотос, които също вършат добра работа



Тема Re: siadane po iaponskiнови [re: Lili]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 13:49



чалъма е да седиш повече време.краката ще ти се схващат,но с течение на времето ще стоиш по-дълго.



Тема Re: siadane po iaponskiнови [re: Lili]  
АвторShankara (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 19:00



Da, ima spomagatelni tehniki i pomo6tni sredstwa, koito se izpolzwat ot hora s ne mnogo gawkawi stawi i raztegnati muskuli i suhijiliya.
1. Postelkata pod podbedricite tryabwa da e meka dostata4no, za da ne si na twardo. Ina4e iztrapwat mnogo barzo.
2.Drugiya problem sa prednite muskuli na bedroto. Ako sa skaseni, tryabwa da se izpolzwa t.nar. " klin- wazglawni4ka", koyato se paha m/u bedrata i podbedricite t.e syada se na neya. Taka taza se naklanya leko napred, koeto nemenuemo wodi do izrawen gr.stalb i otpusnati muskuli na garba. Towa prawi pozata po- priyatna ot tazi s krastosani kraka i moje dalgo da se sedi w neya i da se praktikuwat opredeleni Yoga- tehniki w sedej.
3. Drug problem sa skasenite glezenni wrazki i na hodiloto otgore, kakto i dalgite zgawa4i na stapaloto (M. fibularis longus et brewis, M.halucis longus). Te se raztyagat postepenno kato zaema6 4esto tazi poza.
w posledstwie se opitwaj da se oblyaga6 nazad (na lakti), za da moje6 da raztyaga6 i quadricepsite na bedrata si. Taka sled wreme 6te moje6 po- lesno da sedi6 direktno na petite si bez spomagatelni sredstwa. No postelkata otdolu neka da ti e winagi priyatno meka. "Asana" ozna4awa priyatna i udobna pozicia na tyaloto. bez naprejenie. ako e wazmojno.
Ima o6te tankosti, no te se prepodawat w specializirani kursowe. Naprimer tuk w Berlin takaw kurs e "Streching" ili Hatha- Yoga, koito se wodyat ot lekari ili diplomirani Phiziotherapeuti i Yoga-u4iteli, koito poznawat mnogo dobre phisiologiata i anatomiata na 4oweka i t.n.



Тема Re: siadane po iaponskiнови [re: Lili]  
Авторяпoнeц (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 01:48



За какво ти е? Да не си на път да емигрираш в Япония ?????



Тема Re: siadane po iaponskiнови [re: япoнeц]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 17:36



ne:-))))no prosto iskam da siadam taka kogato e podhodiashto bez da natovarvam krakata si



Тема Re: siadane po iaponskiнови [re: Lili]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.02.04 12:51



Скъпа Лили, като човек, прекарал доста време в сейдза, ще ти кажа, че единствения начин да свикнеш е просто да седиш дълго време по този начин...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: siadane po iaponskiнови [re: Lili]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано09.02.04 10:09



Можете ли да ми дадете точно определение на сядане по японски? Защото аз, гледайки от филмите, сядам така и мога дълго време да седя без да се изморя, но явно има някаква скрита картинка, която ми убягва и аз не сядам ТОЧНО по японски. Интуитивно си мисля, че не би трябвало да ми е удобно. То и това е идеята - да не ти е удобно, а да се усмихваш блажено сякаш ти е.
Кажете сега!


_______________
>> Има време! <<



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.