Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Покана за дневна Медитациянови  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано14.01.04 12:25



Имам предложение за всеки който влиза в клуб Йога или просто пожелае да се присъедини към една идея.

Идеята

Нека всеки който има желание и ентусиазъм да се включи в едномесечен дистанционна медитативна практика .Идеята е който има желание да се включи от собственият си дом или работно място.Това ще създаде определена вибрация и вътрешна решимост, която ще улесни и подобри ежедневието с вътрешна сила и енергия.

Предлагам 2 места(мисловни понятия върху които ще медитираме) за практиката.Едното е да си фокусирате вниманието върху нещо, което истински ви вдъхновява-Духовен учител, свещ, цвете или музика.А другото да използваме силата на Хималаите.При второто място ще се наложи да си представите, че сте на Хималаите(и ще е препоръчително да си имате някаква снимка от там)

Предлагам 3 времена за практикуването.Всеки има различен режим през деня.Беше ми препоръчано да медитирам в 6.00 сутринта и за мен най-добрата медитация е тогава, но все пак ще се съобразим с всеки който пожелае да участва.
Часовете са 6.00-Сутринта, При залез Слънце 19.30(Условно се коментира залез.През тази част външната випбрация има силно смекчаване на дневната агресивност) и в 22.30

Ясно е, че всички имаме различия но именно сега можем да решим за часовете и да намерим най-добрият час.
Изводи:

-Всеки който пожелае може през тези часове да медтира където му е удобно
-Важно е да си избере едно от трите времена и дори да има малка разлика да се опита да практикува 5-10-15 до 30 мин. зависимост от опита
-Важно е никой да не ви пречи през това време.Оставете си това време и място в лично ваше време и място.


Снимки от Хималаите:
1.http://images.google.com/images?q=tbn:M_AVBFTNC_4C:www.stanford.edu/~wgupta/images/nepal%2520-%2520everest.jpg
2.http://images.google.com/images?q=tbn:_HHEZJTM4QgC:www.nwfrontiers.com/nepal.jpg

Редактирано от Дyx на 14.01.04 12:57.



Тема Re: Покана за сутрешна Медитациянови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано14.01.04 12:35





Съгласна за 6.00 часа, може и в другите часове.

Невероятна е втората снимка ... полет...в слънчевия сплит се усеща...

ДЪГАТА


Тема Re: Покана за сутрешна Медитациянови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано14.01.04 12:54




Хималаите

Някъде там....




Тема Re: Покана за сутрешна Медитациянови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано14.01.04 13:20



Какво стана? Защо изчезнаха снимките?

ДЪГАТА


Тема Re: Покана за сутрешна Медитациянови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано14.01.04 13:30



Не знам какво стана?:))Медитират в невидимите светове:))
Ще се опитам отново да ги визуализирам.



Тема Re: Покана за дневна Медитациянови [re: Дyx]  
Автор A3_ ()
Публикувано15.01.04 05:16



И аз горе долу по това време практикувам сутринта и вечерта. Така, че съм на линия..., а относно вдъхновяващото нещо -- това много ми допадна, защото сега имам едно Вдъхновение, което много лесно ми помага при концентрацията, чудесно!
Много хубава Идея!
Ако някои има хубава снимка на Кайлаш да каже



Тема Re: Покана за дневна Медитация [re: A3_]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано17.01.04 10:20



Ще намеря ..скоро..:)
Няма много ентусиасти..но аз познавам няколко човека които извън клубовете ще медитират точно в 6.00..така, че ще сме около 15 човека от България.



Тема Re: Покана за дневна Медитациянови [re: Дyx]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано20.01.04 16:04



ei pichove ,ami nie deto sme gosi i boli,deto ne mojem da otlepim porano ot 10 a.m. i ne sme po napred ot edna losha i boleznena nekontzentrirana meditatzia,nie da duhame supata a?az lichno meditiram kum sedem i polovina i to mnogo ne kachestveno uvi ,no tova e jivota samskarite trudno se prepraviat a ptiskaneto na vriti e oshte po nevuzmojno ,uspeh banda!

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: Покана за дневна Медитациянови [re: necrossumus]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано20.01.04 16:09



Мога ли да ти задам един въпрос?



Тема Re: Покана за дневна Медитациянови [re: Дyx]  
Автор Arven (elf)
Публикувано11.03.04 20:12



www.nwfrontiers.com/nepal.jpg Дух, гледката е величествена! Там живее птицата. Там са мечтите й.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.