Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лекцията...  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано07.01.04 13:09



Е, този път беше по-добре от по-предния. На мен лично ми харесаха няколко момента:
1. Онова там за бюфета беше добро, за вареното жито вместо кифлите. Аз лично за малко да се засмея, макар че човека с право се гордее. Просто ми прозвуа прекалено сериозно...
2. Евтимов явно се притеснява от развитието на информационните технологии, защото това което каза за Интернет беше донякъде нелогично.
3. Буш и политиката му. Ех, защо все се засяга тази тема, когато и да дойда.
4. Човека с 2-та часа сън и йога по цяла нощ. Беше много свежо. Когато се изправи се почуствах като в клуб на анонимните алкохолици или нещо такова, без да казвам нищо лошо разбира се.
С две думи готино беше и ми хареса, макар че бях недоспал малко.
А темата ми е наболяла точно сега, пък нещата които той каза бяха очевидни и мисля, че всеки си ги знае, просто хората не се замислят може би.
И това за орязаната и леко объркана книга също беше интересно - това значи ли, че грубо казано това там не са съвсем негови думи? Т.е. как може тогава това да се ползва за наръчник да кажем, след като е редактирано е явно неграмотни в областа хора?

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Лекцията...нови [re: Zemedelec]  
Автор A3_ ()
Публикувано07.01.04 14:01



Има нова книга -- синята от 1992 г. тя е наред! Е, много трудно се намира.



Тема Добре,нови [re: Zemedelec]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано07.01.04 15:13



а може ли да обясниш по-подробно, моля? Сякаш ти го разказваш на хора, които са били там, а така си губи смисъла.

1. За какъв бюфет става дума? Безплатен, депутатски и.т.н.
2. Какво точно е казал Евтимов за Интернет?
3. Какво точно е казал за Буш?
4. По-подробно, моля, за "2-часовия спанливец".
5. Коя е орязаната и леко объркана книга? Какво точно е изрязано и какво объркано?


________________
* * * Ч Н Г * * *


Тема Re: Лекцията...нови [re: A3_]  
Авторhunaji (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 16:33



А, пък едни приятели отмъкнаха един кашон с екземпляри на тази книга от Минко, Венци ни ги беше дал да ги даваме на практикуващите. Но, живи и здрави да са.



Тема Re: Лекцията...нови [re: Zemedelec]  
Автор Cornflake girl (любопитна)
Публикувано07.01.04 16:36



В отговор на: "Е, този път беше по-добре от по-предния." - Въобще не мога да си представя как е бил предния път ...и не смея

"2. Евтимов явно се притеснява от развитието на информационните технологии, защото това което каза за Интернет беше донякъде нелогично."
- Евтимов явно се притеснява от развитието въобще!, защото ми се струва, че хич не е мръднал в това отношение от 80-те насам ... Стори ми се че е отчаян и обезнадежден от 21 век и бъдещето въобще. Каза, с печален и в същото време предупредителен тон нещо от рода на "21 век се самоунищожава" и не мисля че откри топлата вода. Но подобно застопоряване, херметизиране и нежелание да се гледа напред е типично за хора, които не могат да се приспособят към съвремието и неговите предизвикателстава. Струва ми се, че с такъв назадничав мироглед и придържане към старите традиции и методи йога-движението в България ще затихне. Язък за 1 час хвалене колко силна е йога-традицията в България и колко трябва да се гордеем!
Освен това отсече категорично, че не приема американската система на преподаване, което е жалко защото освен минуси, тя има и плюсове и мисля че тук имаме какво да почерпим от нея, особено от по-практичната й и по-достъпна насоченост към хората. Но това явно ще бъде работа на по-новите поколения...
"3. Буш и политиката му." - Не съм на ясно с възгледите на Евтимов по този въпрос, но ми се стори че каза: "Политиката на Буш е правилна!", с което никак не съм съгласна...

"4. Човека с 2-та часа сън и йога по цяла нощ." - Стори ми се че има форма на олигофрения или че вече живее в други измерения... Все пак възможно е да има някаква дарба, както и силен интелект и затова да изглеждаше така - случва се и при гениите...

"С две думи"... за първи път виждам и слушам Евтимов и беше малко... разочароващо. Освен това и аз, като Alice :)), не разбрах много неща, защото лекцията му явно беше само за най-близките нему хора, тъй като всяко изречение се казваше наполовина и завършваше с:"вие знаете за това..."

Знам, че човека се води корифей на йога в България, ама някои неща просто са си очевидни и нямаше как да си затворя очите... Съжелявам.



Тема Re: Лекцията...нови [re: Cornflake girl]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 17:18



Много лесно се намира кусур, но попита ли се Ти какво постигна? Венци има своето място, има волята да пали всеки ден кандилото, такива като него са малко. Най- безумното нещо е да се занимаваш с хора, пожелавам ти го, чак тогава ще разбереш за какво ти говоря, сега няма да разбереш.



Тема Re: Лекцията...нови [re: Cornflake girl]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано07.01.04 17:23



Е, много си крайна. Защо го критикуваш така човека, за такъв на неговата възраст няма да е чак толкова лесно да приеме с отворени обиятия новите неща, особенно след като не му трябват и не се е задълбочил да ги разбере.

А за американската система за преподаване нищо добро не знам, не че съм задълбавал. Ама то не си ли личи по резултатите...?

Човека с '2-та часа' също не беше лош, просто беше прекалено ентусиазиран да разкаже нещо са себе си явно...

Аз първия път като отидох, бях доста разочарован, но сега съм доволен, видях го с други очи.

Ти коя беше, ако не е тайна, аз много бързах и си заминах малко след като свърши мероприятието. Бях с един сиво-бял пуловер и сини дънки.

Всъщност най ми хареса човека, който напусна веднага след като Евтимов попита 'Въпроси?'. Явно той бе усвоил лекцията за времето най-добре от всички...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.

Редактирано от Zemedelec на 07.01.04 17:27.



Тема Re: Лекцията...нови [re: hunaji]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано07.01.04 17:29



Значи не може да се намери никъде в момента?

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Лекцията...нови [re: Zemedelec]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 17:33



Не знам, може да има някъде, но всичко е късмет...особенно за цената.



Тема Re: Добре, [re: Alice]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано07.01.04 17:38



1. Ставаше дума за някакъв техникум, където Евтимов е провеждал занятия по йога още преди и че там са направили реални стъпки към подобряване на храната в бюфета. Стори ми се весело, както го нареди до неща като издаване на книга - затова го споменах.

2. Каза, че никога няма да съдейства и да позволи да се изнесат материали в Интернет, понеже това 'място' е омърсено и т.д.

3. Каза, че политиката на Буш е правилна. Но че или не го разбират или не го подкрепят.

4. Имаше един пич (видима възраст 35-45 години), който стана и заразказва съвсем не по въпроса как спи по максимум 2 часа и по цели нощи се занимава с йога. Как преди се занимавал с силови тренировки и т.д. (въртял гири по няколко хиляди пъти...).

5. Жълтата книга, май е най-разпространената има неточности и изредактирани (отрязани) части, заради коректорска намеса от страна на 'експерти'. Часта за пранаяма особенно, по думи на самия автор. Следващото издание ги оправя - както казват тук, някаква синя книжка.

Това го написах само защото попита. Според мен Евтимов е пич, въпреки че много го критикуват.

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.