Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Ауровил-Космосът в една шепа пясък  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано18.12.03 15:54



Арувил
"Нека не се превръща в религия", казваше Майка. "Религиите се провалиха... защото бяха разделени. Те искаха от хората да бъдат религиозни, изключвайки останалите религии, и всеки клон на познанието се проваля, когато стане ексклузивен. Това, което иска новото съзнание (именно на това настоява то), е: никакви разделения повече. Да си в състояние да разбереш духовната крайност, материалната крайност, и да намериш пресечната точка, мястото, където това става реална сила."

Да осъзнаеш себе си...

"Място, където да се стараеш да осъзнаеш себе си."

Има ли такова място....
Днес както си вървях и го намерих..реших, че ако не го споделя ще го загубя....



Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано18.12.03 16:41







Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: Изrpeв]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано18.12.03 16:46







Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: Изrpeв]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано18.12.03 16:47







Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: Изrpeв]  
Автор A3_ ()
Публикувано18.12.03 17:12




А от кой сайт са тези красиви снимки?




Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: Дyx]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 22:25



Кой е Ауровил?



Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: Дyx]  
Автор Лия (***)
Публикувано18.12.03 22:40








Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано18.12.03 23:16



Каква енергия..............



Тема КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: въпpoc]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано18.12.03 23:25



Зад това име се крие една нова реалност:Градът мечта ..намиращ се в Индия и отворен за хора от цял свят

Някъде на света ще има място, за което нито една нация няма да е в правото си да каже: "То ми принадлежи", където всички човешки същества с добра воля, водени от искрено стремление, ще живеят свободно, като граждани на света, подчинявайки се на една-единствена власт - тази на висшата Истина; място на мир, съгласие и хармония, където всички войнствени инстинкти на човека да служат само за борба с причините за неговите страдания и нищета, за преодоляване на неговата слабост и невежество, за тържество над неговите ограничения и невъзможности; място, където потребностите на духа и грижата за прогрес да господстват над задоволяването на желания и страсти, над жаждата за удоволствия и материални радости.

На това място децата ще растат и се развиват всестранно, без да губят връзката със своите души; образованието ще се дава не с цел вземане на изпити или за получаване на дипломи и постове, а за обогатяване на съществуващите способности и за раждане на нови. На смяна на постове и служебно положение ще дойдат възможности за служене и организиране; там ще се грижат за телесните потребности на всички хора равностойно, а интелектуалното, моралното и духовно превъзходство ще се изразява в общата организация на обществото не с нарастване на удоволствията и влиянието в живота, а с увеличаване на задълженията и отговорностите.



Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: A3_]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано18.12.03 23:29



Зад красивите снимки..има много..много красиво съзнание и идея.



Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: A3_]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано18.12.03 23:58





Снимките са от едно писмо от Ауровил.



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано19.12.03 00:01



Красиво си го написал, дано да се реализира...



Тема Ауровил и България!нови [re: въпpoc]  
Автор CИMOH ()
Публикувано19.12.03 00:21



"За първи път от създаването си българската държава отделяше не жалки трохи от основния си бюджет, а влагаше значителни средства в сферата на културата, при това в духовната култура. Откриваха се широки перспективи. Разработваха се планове наистина от планетарен мащаб. Български учени посетиха долината Кулу и донесоха конкретна концепция за възстановяването на хималайския Рьорихов институт „Урусвати", придружена от справка за необходимите средства. Концепцията беше одобрена. В етап на реализация бе проектът в София да се създаде Международен Рьорихов център (беше предоставена дори сграда). Осъществени бяха директни контакти с ашрама Понтичери и Ауровил в Индия и започна подготовка за издаване трудовете на Ауробиндо Гхош (който, както навремето Рьорих, бе под негласна забрана).
Малката страна дръзваше да се захване с големи неща. Тя изпреварваше всички, дори Съветския съюз, който послушно трябваше да я следва. „Вие превръщате България в преден пост на Бялото братство - казах веднъж на Людмила. "
Из "Людмила и Ванга" на Валентин Сидоров
Наистина жалко... Днес щяхме да знаем повече за Ауровил!
Ето някои от най-добрите страници посветени на Шри Ауробиндо и Майката:
http://integral-yoga.narod.ru/IntegralYoga/etc/news.win.html
http://www.aurobindo.ru/
http://www.auroville.org/index.htm



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано19.12.03 18:03



Текста е на Майка, мисля че се казваше "Мечта". Във филма за Ауровил, го четат, ако е имало време да го изгледате онази седмица.



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: huanji]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано19.12.03 18:40





Не ни остана време, но ще наваксам пропуснатото /дано да е на място/, благодаря ти. Не съм го слушала, а ако съм го чела съм забравила...Дух е пропуснал кавичките, а от него съм чела прекрасни неща, та допуснах да е негова мечта...

Описанието на едни първи впечанления от Ауровил е също толкова ... не намирам думата, не може да се изрази, но се усеща, нали?!!

Редактирано от Изrpeв на 19.12.03 19:12.



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано19.12.03 21:45



Да, такова е.



Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: Дyx]  
Автор necrossumus (непознат )
Публикувано20.12.03 10:58



Sri Aurobindo e vijdal Krishna vuv vsichko (pone v edin period ot zztvornichestvoto si ),a e meditiral samo tri dena.Mere nikoga ne e meditirala seriozno a e stanala svetitza ,e tova az naricham nebesna nespravedlivost!



Тема Re: Ауровил-Космосът в една шепа пясъкнови [re: necrossumus]  
Автор huanji ()
Публикувано20.12.03 11:07



Медитацията е резултат от цялостното развитие.



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Автор lex (..безсмъртен..)
Публикувано22.12.03 20:40



Тиберкул също е такова място

"хм"


Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано24.12.03 11:13



Mislq, che neshtata shte se osyshtestvqt.Jalko, che nqmam fonetichna za da razgyrna tematikata..no moje bi skoro..



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано24.12.03 12:32



Вълшебна и хармонична коледна нощ!

Ще се радвам да продължиш темата!



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Автор huanji ()
Публикувано24.12.03 19:02



За щастие, курсора в дясно я превключва, възползвай се.



Тема Темата е вечна и себенадминаваща се..нови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано01.01.04 20:11



А истината е една и вечно трансформираща се....
Аз Бог ли съм и ако съм защо не съм съзнателен за това?
Аз Бог ли съм и ако не съм..тогава всъшност КОЙ СЪМ АЗ?

Ако аз си мисля, че мога да си отговоря сам..защо до сега не съм намирал решение на вечните ми въпроси:
От къде сме? Кои сме? Какво сме? Защо точно аз?

Ако съм разбрал, че ми трябва помощ..тогава какво трябва да направя за да я получа.Помощ не в буквалният случай..или помощ в буквалният случай..Случаите са около 6 000 000 000 човешки индивидуалности.

Честита нова година Изгрев...:)

Честита нова година на всички:)



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: huanji]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано01.01.04 20:16



Там където бях нямаше дори клавиатура:))))
Успешна и красива Нова Година huanji" нека щастието, радостта и светлината се вечно спътници в тази и всички други години.Успех:)





Тема Re: Ауровил и България!нови [re: CИMOH]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано01.01.04 20:24



Наистина е нужно да отваряме страниците на историята за да знаем, кой е помогнал за културното ни наследство.Бъди щаслив приятелю.Пожелавам ти всичко най-прекрасно през новата година.



Тема Re: Темата е вечна и себенадминаваща се..нови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано01.01.04 20:27



Честита нова година, Дух!

Индивидуалности в Един-е-ние...



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 00:45



А, ти си бил този.
Пожелавам ти да имаш силата да пребиваваш във вътрешен покой!




Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 08:40



Защо не кажете направо, че се отнася за ашрама на Шри Ауробиндо?
Поредната спекулация и търгашество с духовните учения.
Винаги е ставало така, когато около един Учител се създаде "духовно" общество.



Тема Re: Темата е вечна и себенадминаваща се..нови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано02.01.04 14:33



Усмихнах се на картинката и пожеланието ти:)
Много е медитативна:)
Благодаря:)

Понякога се чудя дали да отговарям на определени въпроси в нета и клубовете.Сега когато ти пишех осъзнах, че това е просто въпрос на лична преспектива:)(по повод на въпроса от "анонимен" в темата.



Тема Вътрешният покой-Вечният покойнови [re: huanji]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано02.01.04 14:36



Ще пребивавам в него защото го намерих..
Ще пребивавам в него защото вече зная кой съм...
Ще пребивавам в него защото има време да поправя грешките си...
Ще пребивавам в него защото той съм Аз.

С уважение: Дух



Тема Re: Темата е вечна и себенадминаваща се..нови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано03.01.04 16:13



Понякога думите са излишни...в единия слечай защото човекът до тебе те разбира без тяхната намеса, а в другия защото и с тях и без тях, той няма готовност и желание да те разбере.



Тема Re: Темата е вечна и себенадминаваща се..нови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано04.01.04 11:15



Именно за това се бях изгубил за почти 2 години..просто нямах нужда да говоря с някой..нямах нужда да говоря празни приказки.За това реших да пиша по тематика която смятам за съществена..(според мен:)

Какво мислиш за този град Аурувил.Възможно ли е да се осъществи идеята за един духовен град(макар до сега да е доказано, че подобни идеи имат някакво осъществяване).
Според теб ще има ли бъдеще един град на Духовността.



Тема Re: Темата е вечна и себенадминаваща се..нови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано04.01.04 19:00



Много бих искала да вярвам, че може да има бъдеще град на духовността в настоящия момент. Във въображението си съм го виждала, не е бил точно Ауровил...
Според моята представа там е нужно да се съберат хора с еднаква степен на разширено съзнание. Когато обединяващо е първо служенето на Бога, после на човечеството и най-накрая на себе си, тогава може да се получи. Така мисля аз.
Вярвам, че когато всеки отиде някъде с чисти помисли и чувства, за да съгражда, то ще стане добър градеж. Когато се съберат разумни хора, трудолюбиви и отговорни, за които духовно е проявлението на Духа във всичко, то те могат да станат проводници и изразители на божественото, да са пример с живота си какъв е новия човек.

“Friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly.”


Тема Голямото предизвикателство да опознаеш Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано05.01.04 09:52



И аз мисля така, но до колко е възможно да отворим вътрешният си кръгозор и да проникнем в самата дълбочина на идеята зависи от индивидуалността ни.
Понякога си мисля, че не е възможно дълго време да съществува една и съща тенденция в еволюционен план.Дори нещо да съществува 100 или 1000 години неговата подържаща платформа от идеи и поддръжници ще се изчерпи...докато отново не се появи някой който да промени неща..ако не някой човек...то природата...в Бог има нещо много финно..и е голямо предизвикателство да го опознаеш.

Лек ден:)



Тема Молбанови [re: huanji]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано05.01.04 10:28



Кога и по коя програма са давали филм за "Ауровил"
Ще ти бъда много благодарян ако се сещаш.



Тема Re: Голямото предизвикателство да опознаеш Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано05.01.04 11:04



За себе си знам, че би ми било добре да живея на такова място, но няма да се задържа дълго. Не съм все още убедена, че обособяването на такива селища е най-доброто...Може би да са просто места, където да се отива, който има с какво да допринася за поддържането им, но да не са за постоянно живеене. Струва ми се, че иначе би било нещо като бягство от трудностите, като изолация на група единомишленици. Май не мога точно да се изразя...
Представям си го като място, където да се подкрепят близките души, да работят заедно, а след това да са в света, но не от него...да са проводници, да протича към всички, които имат нужда от помощ, за да се пробудят за Духа.

Лек ден и на тебе!


“Friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly.”


Тема Re: Молбанови [re: Дyx]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 11:44



Една приятелка ни го пусна на диск, но да я попитаме дали го няма качен в нета ако искаш?



Тема От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано05.01.04 15:57



Зависи какво търси определеният човек...зависи каква ще е нагласата му за нещата...
Но определено най-добрият вариант е човек да не се изолира или ако го прави да е временно.Най голямата помощ която може да окаже е именно в градовете, където са струпани основните маси човечета...и там да бъде духовен, съзнателен, медитиращ, показващ, че е възможно човек да отделя време както за работа така и за духовност.

От мястото на Бог човек може да види милиардите богове около себе-Си.



Тема Re: Молбанови [re: huanji]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано05.01.04 16:09



Много ще се радвам..макар през нета да е почти невъзможно да го гледам..аз съм на на 33 600 Модем.И все пак благодаря.



Тема Re: Молбанови [re: Дyx]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 17:48



Ще видим какво ще измислим.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано05.01.04 20:44



Вероятно е така, не съм напълно сигурна. Има време, в което ми се иска да бъда сред близки духом хора и да живеем и работим заедно като си помагаме, творим...хем всеки си е в дома, хем да знаеш, че близо до тебе има приятели.
Била съм в подобна ситуация, но понякога се получава криво разбиране на духовната близост, някой се опитва да стане организатор, а от там и да разполага с времето на другите, да налага своите представи за духовно съжителство...
Другото, което на мене би им попречило да живея дълго време в ограничен кръг от хора, е еднообразието, което неминуемо би се получило... В днешните времена е ценно общуването на различни нива, между хора с различни интереси, защото така става по-интензивен обмен на идеи, на опитности...
Всеки човек е безценен и различен, всеки има нещо, което никой друг не е развил и сме си нужни един на друг, за да растем и се развиваме. Това е лично мое усещане. Затова закотвянето за дълго време на едно и също място с едни и същи хора не ми се струва подходящо за мене. Това е сега, не знам след време как бих възприела подобна идея...Не съм твърдо установена само в една позиция.

Все ми се струва, че човек където и да е, с когото и да е, ако както казваш ти "От мястото на Бог", за него ще е все добре. Това, което е в нас е определящо, не това около нас.

“Friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly.”


Тема От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано06.01.04 12:02



Ще мине време и всички ще осъзнаят, че е изключително важно да се обръща внимание както на вътрешното така и на външното в Човекът.Именно обединението между изтока и запада ще бъде едно от най важните събития на новото време.Изтока ще предаде своята вътрешна сила..а западът своята динамична и практична външна мощ.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано06.01.04 12:24



Това дори е започнало да се осъществява, все още от ограничен брой хора, но е факт. Изтокът и западът се приближават и взаимно се проникват. Сърцето и умът не могат един без друг, а духът ги води да се хармонизират.

“Friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly.”


Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано07.01.04 11:01



Всъшност моето вътрешно богатство ми напомня, че единствено в този живот аз съм съзнателен за толкова мащабната реалност, от съществуването на материята и съзнанието.
Едва сега аз установих, че ти не си просто думата човек..и за това те приемам безусловно(човече)..но това не може да се описва от думите.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано07.01.04 11:46



Реалността не се нуждае от описание, тя Е.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано07.01.04 12:09



Бог е....

Сега се сещам за една моя много интересна случка.Беше ..коя година беше..не се сещам..може 2000 г. или 1999..няма значение.Бяхме няколко човека на Рила през месец август.Та вечерта гледаме звездите..а те са толкова ясни на Рила....носех си далекоглед.Легнах по гръб...отдалечих се от групичката малко и се загледах в небосклона....Милиарди звездички...безброй светленки напомняха, че зад моята действителност същестува нещо тъй мащабно..Тогава, както си разглеждах бавно с телескопчето се натъкнах на нещо наистина впечятляващо.Една огромна в сравнение с другите светленки галактика се появи пред погледът ми...Тогава за пръв път през живота си усетих, че принадлежа на нещо много по голямо от моята планета:)



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано07.01.04 15:31



През 1999 година за първи път се качихме на Рила. Тогава през цялото време, докато бяхме горе беше ясно - слънчево през деня и звездно небе вечер. Верно е, на Рила като че ли звездите са най-близо, най-ясни. Не съм имала възможност да ги наблюдавам с уред както тебе, но усещането за пътуване в този безкрай е било невероятно за мене. Като изключа напомнянето на студа за себе си през нощта на Рила, можех да лежа на скалата с часове.

Всъщност от дете още, винаги съм обичала да гледам звездното небе, и от брега на морето и от планината. Важното е било да няма изкуствено осветление наоколо, за да се вижда ясно. Прекрасно е и през деня небето, облаците, техните непрестанни промени докато се движат в синевата.

Благодаря, че ми напомни за тези мигове!




Редактирано от Изrpeв на 07.01.04 15:35.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано08.01.04 00:19



[image]http://images.google.com/images?q=tbn:dQG1fuqsTSAC:www.phys.uni-[/image]

[image]http://images.google.com/images?q=tbn:oRCRXYyWWWEC:viavita.dir.bg/Bialo%[/image]

Знаеш ли аз вярвам, че наистина на Рила е едно от малкото енергийни сплита на Земята.Дънов мисля, че го беше казал.Аз като отида там и забравям всичко лошо..и се случва голяма трансформация...:)



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано09.01.04 09:43



И аз така усещам. На езерото Окото /Сърцето/ имах невероятни преживявания. Там е едно от най-важните места на Рила, според това, което видях, но явно е било за онзи момент, за тогавашното ми състояние. Там има "врата". Това лято, което мина, най-добре ми беше на езерото на съзерцанието. То не е от седемте езера - вълшебно е. Дотогава не бях ходила до него. Тайнство.
Нали знаеш връзката на 7-демте езера с чакрите?

Всяко местенце в планините ни е специално, стига да можем да се настроим към него, за да го усетим, за да се свържем с енергиите, които преминават там. Цяло чудо става в нас.

Редактирано от Изrpeв на 09.01.04 09:51.



Тема Седемте езеранови [re: Изrpeв]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано09.01.04 10:01



Ето как една приятелка е описала връзката на езерата със стъпалата на духа ни. Има и мелодия, песен е.

Стъпалата на духа

Седем стъпала има духът.
Махарзи, Махарзи,
първо стъпало си ти,
почивка за морни души.

Второ е на изпитания -
Елбур, Елбур,
сила ни даваш ти,
страдания да понесем.

Третото е на благата -
Далдер-Дару, Балдер-Дару,
блажен, кой издържи,
богато ще се награди.

На ума е четвъртото -
Близнаци, Близнаци -
разум даряваш ни,
със знания ни обогати.

Петото е осъзнаване -
Махабур, Махабур -
тайните разбулваш ни,
причините разкриваш ни.

Шестото е съзерцание -
Сърцето, Сърцето -
безкрая откриваш ни,
в нирвана потапяш ни.

Седмото е на мъдростта -
Шемхаа, Шемхаа -
При Бога ни водиш,
Името Му освети.




Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано09.01.04 16:21



Бих тръгнал още сега за Рила:)))
Една гоидина се хванах и ходих до Рилси манастир...и си снимах зимата..беше хипер.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано09.01.04 17:24



Рила всява в мене респект през зимата, но из Родопите съм ходила и ходя през зимата. Малко по-мека е. Не се чувствам все още готова физически за снежната Рила. Не се знае докога...



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор A3_ ()
Публикувано10.01.04 08:14



Абе и на мен ми се върти такава идея да си грабна "шапката" и да отида за 1-2-3 дни до Мусала. За сега ме спира това, че никога не съм ходил, пък друго е да си ходил веднъж. Щото сам малко ще е екстремно, пък никой не иска да идва с мен щото идва сесия, но ще видим тая надежда. Ако не тази, другата седмица, но по-добре тази!



Тема Re: От мястото на Богнови [re: A3_]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано10.01.04 08:59





Добре е да бъдеш с някого, който е ходил. Там е доста труден пътя, има тясни места по пътеката. Преди това чуй прогнозата за времето, не е шега. Планината допуска разумните.

Редактирано от Изrpeв на 10.01.04 09:01.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор A3_ ()
Публикувано10.01.04 21:14



Благодаря ти!
Днес ходих на Витоша. От Черни връх близо окол 30 минути гледах Рила -- чудесна и прелесна. Все едно се разходих там. Просто беше чудесно. Нямам думи. Пък и цялата Витоша -- такава радост, просто няма такива думи...
Времето беше слънчево и благо... може би това "общение" днес с Рила, ще отложи ходонето ми.
Чудно, пракрасно и ....
Еххх....




Тема Re: От мястото на Богнови [re: A3_]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано12.01.04 08:19



За съжаление и аз съм много зает.Но при първа възможност ще се радвам ако се органиозираме и направим някой преход през Рила, Пирин или Родопите:)



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор A3_ ()
Публикувано12.01.04 09:40







Тема Re: От мястото на Богнови [re: A3_]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано12.01.04 09:43



Аз ти благодаря за радостта, която си излъчил с постинга си!

Спорна седмица, радостна!



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор A3_ ()
Публикувано12.01.04 09:48



Благодаря!

И на теб ти желая непрекъснати изгреви от радост, щастие и любов



Тема Re: От мястото на Богнови [re: A3_]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано12.01.04 14:20







Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано14.01.04 12:00



Остава да покажем няколко впечатляващи снимки от Витоша, Рила и Хималаите:))


[image]http://images.google.com/images?q=tbn:oRCRXYyWWWEC:viavita.dir.bg/Bialo%[/image]

[image]http://images.google.com/images?q=tbn:ZRbJbMKAhAYC:bulgaria.ice-[/image]



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано15.01.04 13:55





ДЪГАТА

Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано15.01.04 18:26



Аха...ааа:))
Да видях я.Някой ден може и в България да си направим Ауровил.А бе знаеш ли нещо за някакъв Йога, който говорел с учители от Космоса(писаха за него някъде преди време).Този йога живее в България..обаче не се сещам къде(всъшност само лицето му запомних..лъхаше светлина)



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано15.01.04 22:18



Как изглежда?



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано16.01.04 10:04



Не се сещам...Ти къде си го видял, на снимка от вестник ли? Нещо повече?

Тази сутрин между 6 и 6.30 бях и над заснежени върхове...

ДЪГАТА

Редактирано от Изrpeв на 16.01.04 10:15.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: xyaнджи]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано16.01.04 10:33



Не мога да го опиша.Приличаше малко на Венци Евтимов по телосложение и визия.Казваше, че медитира и практикува йога голяма част от деня.Имал разговори с велики учители(дори такива които са идвали на Земята).Казваше, че ако някой иска може да отиде при него.Коментаре беше, че човека бил изключително вдъхновяващ и добър.Дано го открия..просто исках това лято да се срещна с него.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано16.01.04 10:46



Да не е Дамян?

ДЪГАТА


Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано16.01.04 10:56



Аз също медитирах по това време.Браво на теб:))
Мисля, че го видях във вестник.Беше миналата година.След това се говореше, че ще се прави Ашрам(аз лично го свързвам с него..с Йогата)

А за медитацията:Идеята беше да се започне от 1.02.2004г.:))Ще се радвам ако те виждам в Астралните полета на върховете.

Ох..чакай..Тази сутрин сънувах, че съм ходил до Хималаите.Имаше няколко познати момичета и момчета.След това слязохме с няоклко човека, а няколко останаха.Върховете се виждаха точно като на снимката:))





Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано16.01.04 10:59



Не знам дали е той?!
Голямо чудо.
Повярвай ми наистина тази сутрин се случи нещо в медитацията ми.Имах изживяване от Хималаите.





Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано16.01.04 11:16



Вярвам ти, естествено. Хубаво е да се лети...

ДЪГАТА

Редактирано от Изrpeв на 16.01.04 12:18.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано16.01.04 15:14



Особено сред величествените планини..сред полетата на Великите Души..


Макар аз да вявам и практикувам в техните бойни полета-градовете:))



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано16.01.04 16:57



Освен за Минко да става дума.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: xyaнджи]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано17.01.04 10:17



Възможно е..доста познато ми звучи.Но не съм 100% сигурен.Лек ден Все пак съм сигурен, че ще го открия ако трябва:)



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано19.01.04 09:16



За душата няма постоянно точно определено място.

ДЪГАТА


Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано19.01.04 12:31



Ако аз съм намерл човек който ми е показл манго..ако съм намерил човек който ми е казал как да се сдобия с манго...и ако аз съм опитал мангото..то винаги ще твърдя, че знам едно място където има много вкусно манго.Така е и с мястото на Душата.
Тя нема определено място..но на едно определено място тя пребивава най-много..и най-лесно можеш да влечеш в контакт с нея..Аз просто имам нейните доказателства..
Но не е хуваво човек да се хвали или показва като велик(намерач на Души:)
Аз просто знам, че тя е там...и един Учител също го потвърди..Вече нищо повече не ми е нужно.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано19.01.04 16:40





Радвам се за тебе!

ДЪГАТА


Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано19.01.04 22:25



Аз се радвам, че може да си говорим в този странно наелектризиран свят-интернет.
Утре сутринта съм отново по върховете...:)..в 6.00



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано20.01.04 11:15



Тази сутрин бях и на Рила...

ДЪГАТА


Тема Re: От мястото на Богнови [re: Дyx]  
Автор Arven (elf)
Публикувано12.03.04 14:59



Бих искала да съм съпричастна на гледките, уви ... линковете не се зареждат ... Дух, моля те



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано12.03.04 15:05



погледни тук http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b7/daga.html



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Автор Arven (elf)
Публикувано12.03.04 15:16



По повод АУРОВИЛ ето линкове:
http://www.google.com/search?q=%D0%90%D0%A3%D0%A0%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9B&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=bg&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&lr=lang_bg

Дух, ако намериш филм или някакви данни, подай ми информация. Ще го намеря и ще го видиш. Да бъде Божията воля



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Arven]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано12.03.04 16:01









Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано12.03.04 23:08



Вълшебница Дъгата е едно от вълшебствата, които ме зареждат с енергия след светлината на слънцето и дълбокото синьо на небето Благодаря ти с цялото си сърце!
Представи си сега Дъгата от Мястото на Бог



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Arven]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано12.03.04 23:25



Какво да направя?
Просто потърси в Гугъл..."Аурувил"



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Arven]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано12.03.04 23:28



АХа...:)Значи си намерила начин да откриеш инфо...:))Сега го видях това съобщенийце.
Потапям се за няколко дена.Тук каточели малко прекалих.Но едва ли ще се потопя за дълго...като се замисля:)



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Автор Arven (elf)
Публикувано13.03.04 02:26



дълбоко под водата е дъгата
високо в синевата е водата
в небето гледам, де ли ще е вятъра?
синът му в свойта мелница потапя се ...

Когато вятърът прекали, прави големи поразии. Дух, пази се ... Спомни си кои сме и защо сме тук и сега ...
Бог да е с теб



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Дyx]  
Автор Arven (elf)
Публикувано13.03.04 02:30



откриването е лесно за search забравил си където и да се потопиш, птицата е с теб когато изплуваш, качи се върху крилете й и полети над безкрая виж си пощаща, май трябва да напишеш два реда на някого

dreams ...



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Arven]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано14.03.04 11:29





Ангел пазител?



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Arven]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано14.03.04 11:35



Дъга ни свързва с Бог, по всеки лъч достигаме до Него. Тя е пътеката за надеждата ни в душата.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 08:59



Дъгата е един от заветите, които Бог прави с човека. Ето какво казва Библията за дъгата:

Битие 9:13
поставям дъгата Си в облака, и тя ще бъде белег на завет между Мене и земята.

Битие 9:14
Когато докарам облак на земята, дъгата ще се яви в облака;

Битие 9:16
Дъгата ще бъде в облака; и ще я гледам, за да си напомням всегдашния завет между Бога и всичко живо от всяка твар, което е на земята.

Езекиил 1:28
Какъвто е изгледът на дъгата в облака в дъждовен ден, такъв бе изгледът на обикалящото сияние. Това бе изгледът на подобието на Господната слава. И когато го видях паднах на лицето си, и чух глас на едного, който говореше.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Arven]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано15.03.04 09:20





Да, знам и ти благодаря, че ми припомни.

Светъл и спорен ден!



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 09:47



Ако бях ангел, нямаше да съм тук и сега. Бог е който пази. Ако аз съм пазител, както ме наричаш, значи изземвам функциите на Бога. Така направи Сатана, когато беше ангел. Не съм пазител, нито ангел-пазител. Аз съм (ще цитирам апостол Павел) само един безполезен слуга. Върша Божиите работи.
Умна си, би трябвало да схванеш смисъла



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 09:51



Бог да те пази, момичето ми, радвам се, че се запознахме Благословена и спорна седмица



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Arven]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано15.03.04 10:10



Да бъде Божията воля!



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Arven]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано15.03.04 10:13



Вече не съм момиче, но ти благодаря!



Тема Re: КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ИМЕТО-"АУРОВИЛ"нови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 11:42



АМИН!



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 11:44



НЯМАХ ПРЕДВИД ВЪЗРАСТА, А ДУХА, КОЙТО НОСИШ. ДЕЦА НА БОГА СМЕ. ОТ ТАМ МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Arven]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано15.03.04 12:03



Духът има ли пол??? За мене - не...



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 16:15



Духът не, но тялото ... Ставаш язвителна. Извини ме. Не желая да водя безсмислени спорове. Бог да те благослови. Не ми пиши повече, моля.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Arven]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано15.03.04 16:39



"НЯМАХ ПРЕДВИД ВЪЗРАСТА, А ДУХА, КОЙТО НОСИШ"

И ти ме извини, добронамерена съм към тебе, та аз не те познавам и няма за какво да бъда язвителна...Попитах те, защото не съм свикнала на обръщение "моето момиче"...не се считам ничие момиче...още по-малко за непознат човек.

Не започнах аз да ти пиша, а ти, твое е правото и да прекратиш опита за общуване.

Мир и светлина ти желая!

Редактирано от Изrpeв на 15.03.04 16:43.



Тема Re: От мястото на Богнови [re: Изrpeв]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 20:07



Извини ме, ако съм те засегнала с думите "момичето Ми". Това не е Моето Момиче. Добронамерено приятелско обръщение беше, от жена далеч над твоите години. Иначе казано, не си моя, нито на когото и да било, както и всички останали като теб. Взимам си думите назад. Още веднъж извинявай, че се изразих неправилно. Още веднъж извинявай, че те подмладих
Ето още един цитат - от Исая 65:20
20 И там няма вече да има кърмаче, което да живее само няколко дни, и старец, който да не е изпълнил дните си; защото момчето ще умре на сто години, а който не достигне сто години, ще се счита за проклет.
ДО пак



Тема Re: auruvilнови [re: Arven]  
Авторslan4evo sianie (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 22:58



vseki nosi v sardesto si po edin Aurovil!i ti ,i az i 4oveka,koito sreshtame na ulitsata vseki den.vajnoto e v trudni situatzii da ne sabraviame za Aurovil.za da moge edin den me4tata da stane realnost.



Тема Re: auruvilнови [re: slan4evo sianie]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано15.03.04 23:02



Поздрави.



Тема Re: auruvilнови [re: slan4evo sianie]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 23:38



аз нося в сърцето си Бога. Съществувам чрез него. Бог ми е приготвил обиталище. Както и на всеки, който вярва в Него Дали е Ауровил или с друго наименование не знам. Ако Бог ми каже, ще ти пошушна



Тема Re: auruvilнови [re: xyaнджи]  
Автор Arven (elf)
Публикувано15.03.04 23:39



хубави усмивки



Тема Re: auruvilнови [re: Arven]  
Авторslan4evo sianie (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 23:43



sas sigornost si blizo do nego.



Тема Re: auruvilнови [re: slan4evo sianie]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано15.03.04 23:54







Тема Re: auruvilнови [re: slan4evo sianie]  
Автор bird of dreams (в светлината)
Публикувано15.03.04 23:57



мислех, че слънцето, а следователно и сиянието му, са много близо до Бог




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.