Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За животните-учители  
Авторбeлия вълk (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 15:42



Уважаеми йогини,
във вразка с дискусията около способноста на птиците да си пръскат сами вода в задните части, мога да кажа следното - дълбоко съм впечатлен от вашите познания касаещи египетския Ибис, селските кокошки и съответните техни умения да си достигат задника с клюн и в случая с ибиса да си пръскат вода в него. Аз не знам откъде Земеделеца е придомбил тези ценни знания от областа на египтологията. Може би не му се е наложило да чете - просто е видял някой свой предишен живот, в който е бил ибис в Древен Египет. Колкото до Алис и селските кокошки, мога да ти кажа нещо уважяеми - стой си на село, моля те, ако искаш гледай кокошки, то си твоя работа. Аз до този момент мислех, че йогите били тъпи. Ебати, колко съм бил неправ. Вие сте си направо луди. Освен това, може ли някой да ми каже каква е тая очистителна практика, при която йогинът си пръска вода в гъза с уста?! Някой от вас това ли практикува - не бих се учудил. Но трябва да призная, че земеделеца и алис са отчасти прави. Това човек сам да си цуне гъза една от малкото ползи от йога. Даже специална асана има измислена за тази цел. Извинете ме, и ви желая приятна практика.



Тема Re: За животните-учителинови [re: бeлия вълk]  
Автор Alice (желана)
Публикувано05.11.03 16:40



Хе-хе, ти да не се впрегна нещо!?

Да знаеш, че и градските кокошки го могат това, не само селските.

И на село си е много хубаво- чист въздух, здравословен живот, липса на мърморковци ...


_______
"Dum spiro spero!"


Тема Re: За животните-учителинови [re: бeлия вълk]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано05.11.03 16:44



Човече, понятието обща култура е разтегливо и не бива да мериш хората по себе си (и по принцип). Иначе хора като тебе не влияят много добре на клуб като този - сигурно след като те прочетат, доста хора само ще си вдигнат самочуствието, нищо повече...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: За животните-учителинови [re: бeлия вълk]  
АвторAГAPTA (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 17:46







Тема Re: За животните-учителинови [re: Zemedelec]  
Авторwhite wolf (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 23:10



Виж какво идиот такъв, не ми казвай как влияя на клуба, тук не ти е някой посран ашрам, като не ти харесво това което пиша не го чети, ако искаш изобщо не посещявай този клуб. Вие йогите явно не помните - казах това тук е клуб по интереси, трябва ли да го повторя. ПО ИНТЕРЕСИ! Не е ашрам, не е йога-център, не е храм. Този форум затова е създаден - за дискусии. Ако не ти харесва моето мнение, моля оправергай ме, нямам нищо против. Сядаш, пишеш, аргументираш се и така. Не е трудно, всеки може да се научи - даже ти. Обаче, ако ще ми казваш, че не влияя добре на клуба. На това мога да ти отвърна само по едни начин - просто да последваш техниката на египетския ибис. Накратко казано - ибиса в гъза. Не стига, че тук сте се събрали само полуграмотни, та не можете да пуснете свестен материал за учението с което твърдите, че се занимавате, ами и нахални....влияел съм бил зле. Че ти да не влияеш добре бе, а. На кого си повлиял добре тук, или на друго място. Какво свястно си написал тук, освен тая простотия за ибиса. Къде го чете това, кой ти го каза. Такава техника - да си пръскаш вода в гъза с уста в йога няма, ходи питай който искаш, няма такава очистителна практика. Мисля че това би трябвало да ти е ясно. И какво общо има легендата за ибиса в йога, аз това не мога да го разбира - присетил се някой си за нещо и що да не го каже. Хубаво, на мен ми е все тай какви глупости ще говориш, то си е за тебе.



Тема Re: За животните-учителинови [re: бeлия вълk]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано06.11.03 09:23



Здрасти беличък. :)))))

примерът беше в посока, че това довело до ползването на клизмата за очистване. не знам защо една проста клизма така те впечатли като се има предвид, че Петър димков я предписва като начало на всяка процедура за каквато и да е болест. :)))))))))

Ако пък ти бях разказала за очистване на стомаха чрез гълтане на едни парцали..... Всъщност - също практика от животинския свят. Едно животно, което не се чувства добре първата му работа е да повърне всико, което е изяло. Ама айде да не задълбаваме, че тоя натурализъм може да покърти някоя по-чувствителна душа.




Тема Re: За животните-учителинови [re: white wolf]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано06.11.03 13:44



Хахаха...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Занови [re: Drona]  
Авторwhite wolf (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 15:11



Очистителната практика са гълтане на въже /така съм я чел аз/ ме е позната. Не се препоръчва за начинаещи за да не възникнат усложнения с изкарването на въжето. Очистителната практика при която повръщаш част от храната в йога се нарича "тигър" /ако се не лъжа в книгата на Евтимов е наречена така/. Практикува се при преяждане. Аз не я практикувам, просто защото никога не преяждам. Практикувам "кунджала", веднъж седмично, както се препоръчва, а при проблеми със стомаха и по-често. Тази практика дава според мен много добри резултати. Практикувал съм и други видове очиствания - клизма, очистване с английска сол, с рициново масло. Смиятам, че са полезни, но може и без тях. Балансирано хранене ги прави според мен излишни - въпрос на предпочитание. Колкото до П. Дънов, аз не храня никакво уважение към тази персона и към недоносените му последователи - това е въпрос на лично мнение разбира се.



Тема Re: Занови [re: white wolf]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано07.11.03 15:52



аз правя пълно очистване на хранително-стомашния тракт 4 пъти в годината така за разтоварване.

Всъщност си мисля че на Петър Дънов му "пука на черупката" както би казал един тукашен субект, дали питаеш уважение към него или не. Всъщност там споменавам Петър Димков.



Тема Re: Занови [re: Drona]  
Авторwhite wolf (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 14:36



Какво наричаш пълно очистване, впрочем ако е по Димков, можеш да пишеш къде да го намеря - аз му имам книгите. А за Дънова си права, на него вече отдавна за нищо не му пука, щото длава богу е умрял, но ако беше жив наистина щеше да му пука на черупката, щото той си е просто една черупка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.