Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: А за мен снимка!?нови [re: Alice]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано28.10.03 08:36



ОК.

Но не знам как да я напъхам тука и за това си мисля да помоля titiksha, който е компютърно грамотем, като му я пратя, да я пусне тук, та всички да имат възможност да съзерцаят моя Гуру.



Тема Re: otgogvor na Liaнови [re: Uma]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.10.03 08:42



Нещо май бъркаш вълци и вълколаци... По време на пълнолуние съм добре, както и всички други вълци!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Добра идея.нови [re: Drona]  
Автор Alice (желана)
Публикувано28.10.03 08:52



Ще чакам.


_______
"Dum spiro spero!"


Тема Re: А за мен снимка!?нови [re: Drona]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано28.10.03 09:31



съгласен е титикшата. Имам си подозрения кой ще е на снимката но....

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: А за мен снимка!?нови [re: titiksha]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано28.10.03 12:40



И въобще да знаеш, че няма какво да се съмняваш.

Той Е!!!!

Цяла вечер вчера прехвърлях снимки за да избера най-хубавата. СЕга диря скенер и се надявам тия дни да ти я пратя.



Тема Re: А за мен снимка!?нови [re: Drona]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано28.10.03 14:09





ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: Преподобно. :)нови [re: huanji]  
Авторwhite wolf (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 18:53



Е, аз го знам по друг начин. Няма значение.



Тема Re: За деформациите i Drona2нови [re: Drona]  
Авторwhitw wolf (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 19:15



С удоволствие бих получил такава снимка, не знам кой ти е Гуруто /да се надяваме, че поне е индиец/, но който и да е, си заслужвава да го видя. Все пак човек с такива уши не се среща всеки ден. На Ани Павлова едни от Гурувците / Наранжда май се казваше или нещо такова/, видях го на снимка в център Ганеша, та той беше един ушатко /заради бръснатата глава изглеждаше още по-ушат/. Но иначе интелигентно момче изглеждаше, е сигурно е по-стар от мене, те йогите нали живеят по-триста години. Като нищо може да е бил на 80-90. Шегувам се, разбира се. Симпатяга беше. Та, прати снимка лошо няма, твоя Гуру сигурно е бил по-ушат, както го описваш. Макар, надявам се не е станал Гуру, само заради ушите си /или 4големите си тъжни очи/. Това го разбирам, и аз да имах такива уши нямаше да ми особено весело. Иначе, не се агресирам, въобще аз не съм агресивен човек. Бих казал избухлив, да. И като се вбеся, съм мога да бъда изключително неприятен за околните / вкъщи става нещо като малка буря/. Но после ми минава, бързо. Така че, не , не съм агресивен. Обаче не обичам изтъркани лафове, като този за средното училище, това всеки го е чувал, дай нещо по-оригинално. Поне да усетя, че има интелигентен опонент срещу мен, щото аз не те познавам, но като пуснеш такъв лаф, какво да си помисля? Е, няма как да реша, че си остороумен. Ама то на вас йогите от много следовство, креативноста ви нещо се е позатрила, та само повтаряте "Гуруто това..Гуруто онова". Е хубаво де, Гуруто ясно, ами ти какво. Извинявай, цял живот ли смяташ да повтаряш това дето Гуруто го е казал, и прочее. Аз това не мога да го разбера. На мен поне, като говоря с някого ми се иска да чуя той какво мисли, а не неговия Гуру. Ако искам да разбера Гуруто му какво мисли, ще ходя да го питам него самия. За това поне не ми е нужна йога, та да го осъзная.



Тема Re: Преподобно. :)нови [re: white wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано28.10.03 22:06



Ето, виждаш ли как възникват недоразуменията?
После, може да се окаже, че има още недоразумения, пък всъщност те нямат значение. Много неща нямат значение и го знам, затова ми е лесно.




Тема Re: Do nai-mudria Yogin i drugi maloumni kato negoнови [re: white wolf]  
Автор Yogin ()
Публикувано29.10.03 00:16



Здравий Бял вълк,
толкова си писал......какво да ти отговоря за много неща си прав,за някои грешиш.
И аз като теб ходих на всякъде.На много места в София,Пловдив и в други градове в България./Не съм ходил в чужбина а и не мисля и да ходя поне за сега/ Български гуру не срещнах но не съм и търсил.Беинса Дуно - Петър Дънов е истински,реализиран учител.След него български учител поне според мен няма въпреки че много хора се изживявят като такива.Няма да ги изброявам.Тук в клуба също доста се пише за тях.В темата за учителите даже някои,,вещи''хора ги препоръчваха на други търсещи гуру.Всъщност псевдоучителите до голяма степен са подпомогнати и от немалката група наивници около тях,която допълнително надува голямото им его.Да попадне човек при тях до някъде е нормално и закономерно.Аз също съм ги посещавал известно време и съм им вярвал/че то кой не е ходил при,,гуруто на българските йоги''?/ Парамаханса Йогананда също попада в съмнителен ашрам с така наречен,,гуру'',но не след дълго има силата и духовния потенциал да се опомни,да си тръгне и да срещне своя истински учител.По тази тема може да се говори много..........На местата където ходих се преподаваше йога добре но на мен не ми харесваше.Явно изискванията и възгледите ми за божествената наука се разминаваха напълно или частично с възгледите на тези които преподаваха.Аз разбира се не съм учител,но за разлика от повечето от тях не се правя и не се изживявам като такъв.И Свами Шивананда в свойта автобиография пише,,Пазете се от професията гуру''и през по - голямата част от живота си е служил на хората,а не те на него.
Това което срещнах във Велико Търново при Радослав при мойте първи стъпки в йога не го намерих никъде.По тази причина не се задържах в никоя от съществуващите групи по йога до момента.Напротив регистрирах център,изградих свой стил и метод на преподаване на йога и за моя голяма радост нещата вървят успешно.В нашия център не са един и двама преподавателите,които водят йога не по - лошо от мен :-))))
eИмаме изградена постоянна база за духовна практика.Духовен дом,,Божидар''.И сега да отидеш има човек и ще бъдеш посрешнат.
Нямам нищо против Индия но нямам никакво влечение към тази страна въпреки че йога е в сърцето ми.Запомни йога не е Индия и Индия не е йога.Не съм съгласен и с това че в Индия имало по - добри условия за духовна практика.Напротив.Поне за мен условията за духовна практика в България са по - добри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.