Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема шпагат  
Автор bamo (mr.)
Публикувано20.10.03 19:34



Здравейте :),
много искам да направя шпагат, ама вече два месеца се мотая без особени резултати . Решен съм да взема 'по-радикални' мерки :)

Търсих из форума и разбрах че е добре да мина на плодово-зеленчукова диета + сок от целина , това изключва хляба и сиренето, нали? Сусам с мед ще пречи ли?

Четох за някаква техника за медитация 'белият скелет' при която като си представяш скелета и как се разпада на прах в резултат на което се ставало много гъвкав. Та помагате ли си при разтягането с някакъв вид медитация?

Също съм забелязал, но не съм много сигурен че ако не спа някоя вечер на сутринта съм по-гъвкъв. Дали е така наистина и ще има ли полза да намаля съня си с 2-3 часа?

Помагайте със съвет

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от bamo на 20.10.03 19:36.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от bamo на 20.10.03 21:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от bamo на 20.10.03 21:08.



Тема Re: шпагатнови [re: bamo]  
Автор huanji ()
Публикувано20.10.03 23:04



Спи си нормално. Диетата също не е най- важната. За шпагата е важна програмата. Ще ти разкажа собствената програма от годините когато тренирах киокушинкай. Започвам с лека разгрявка, после крос, около 20-30 минути. След това, разтягане. Първо статично и то упражнения от йога. След това постепено се преминава към динамични. Статичните отнемат около час и половина, а статичните половин час. Общо трениривката за разтягане е два часа и половина. За самите упражнения взимаш литература и си съставяш комплекс. Всяко упражнение трябва да подготвя следващото. Общо взето много трябва да се мисли и да се внимава. Шпагатите се включват чак накрая.
При овладяването на упражненията се спазва принципа да няма болка, а нещо средно между отпуснато и разтегнато положение, леко опъване. Това е най- важното и без него няма напредък. Следващият номер е разтягането да е медитация, ако разхлабиш ума, ще стане, ако не, напрежението няма да изчезне и мускулите ще бъдат под напрежение. През свободното си време не стой седнал или легнал просто така, гледай телевизия винаги в някоя поза за разтягане, но внимателно, без никакво напрежение. Измисляй си хиляди упражнения. Използвай финалгон, той загрява мускулите и няма мускулна треска. Времето за разтягане трябва да превишава времето за тренировка. Не бързай, трябва време, но ако си редовен резултата ще дойде след няколко седмици само. В първите седмици не падай в опит за шпагат, това ще правиш когато разтегнеш мускулите и сухожилията, поотделно. Разтягай цялото тяло, не само краката. Гъвкавоста и разтегнатосттане са едно и също нещо. Със секса, месото и алкохола, умерено, те вдървяват по принцип. Вечер е по- добре да разтягаш, отколкото сутрин. Внимавай с ратягането на таза, там лесно възникват травми и трудно минават. Има ли болка, отпусни. Отпускай с мисълта всяко място на напрежение, нека тя да е там, под формата на бяла светлина, носеща мекота.
Ако имаш въпроси, ще ти отговоря. Тази система ми помогна преди години да сляза на отрицателни женски и свободно мъжки шпагати.
В разхлабването на ума е гаранцията за успеха.




Тема Re: шпагатнови [re: huanji]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано21.10.03 11:48



Едно голямо благодаря засега
Ако след 2 седмици не съм направил шпагат пак ще питам




Тема Re: шпагатнови [re: bamo]  
Автор huanji ()
Публикувано21.10.03 19:53



Кажи ми къде си в момента, колко ти остава. Ако си на една педя, е разумно поне месец да работиш. Не се напъвай само, защото пренапрягането те връща назад. Успех.



Тема Re: шпагатнови [re: bamo]  
АвторShankara (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 20:23



Huanji ima opit s raztyaganeto. Ami pozwoli i az da dopalnya ne6to.
Towa za sanya e donyakade wyarno, no e wredno da spi6 2-3 4asa. Po wreme na sun organizma ni otdelya mnogo we6testwa na obmyanata i poneje ne se dwijim te se natrupwat m/u muskulnite wlakna i stawite. zatowa i 4owek sutrin e po- sdarwen otkolkoto prez sled obyada. Zatowa wmesto da namalya6 sunya, se hrani "po- iz4isteno" . Dobre e to4no sutrin da prawi6 kompleksa za shpagat, na gladno i kakto Huanji ti pisa, zagryawaj pone 20 min. predi da rastyaga6. I otkaji sladkoto i namali mesoto. Nikoga ne priyajdaj i t.n....
Za da se uwladee shpagata barzo, tryabwa da znae6 koi to4no muskuli i wrazki tryabwa da se raztyagat i kak.Tuk e trika. Edin wapros za razmisal: Za6to futbolistite sa tolkowa wdarweni i po4ti nikoga ne mogat da prawyat shpagat (palen)? Koi muskuli na bedrata izpolzuwat naj-aktiwno?
Ostanaloto preporaki ot Huanji- saglasen sum s nego, a i e bil karatist i znae kolko e lesno da si nawle4e6 trawma s streching i kolko trudno minawat raztegnati musk.wlakna. Gawkawostta e ka4estwo, koeto naj-bawno se postiga, a naj- barzo moje6 da zagubi6. Ponyakoga e po barzo da postigne6 proswe6tenie otkolkoto da naprawi6 shpagat.



Тема Re: шпагатнови [re: Shankara]  
Автор huanji ()
Публикувано21.10.03 20:53



Нямам възражения. :)))
Футболистите са доста нервни, те не могат да седнат спокойно да разтягат, а от вратата за краката, направо напъват. Но то пък не върви спокоен футболист, без нерв няма шоу.
Между другото никога не съм разтягал мускул или сухожилие, нито пък имам големи травми, само от джудото прецаках кокалчетата на палците на краката, но с това се живее.




Тема Re: шпагатнови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано21.10.03 20:56




Забравих, на два пъти ми чупиха ребра, но то минава, даже не помня кои бяха, трябва да пипам.
Гъвкавостта обаче е важна, много травми се избягват.



Тема Re: шпагатнови [re: huanji]  
Авторshankara (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 00:47



Znam, 4e e wajna i zatowa mi pla6tat kato prepodawam Strching w Berlin.



Тема Re: шпагатнови [re: huanji]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано22.10.03 13:25



Като разгрея хубаво и ми остава малко по-малко от педя, но моята педя е голяма . В момента обмислям новата програма, като гледам от книгата 'Светлина върху йога', но честно казано не знам какво толкова ще правя час и половина :)
Динамичната част е ясна - нали основно различните удари с крака дето сме ги гледали по филмите



Тема Re: шпагат [re: Shankara]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано22.10.03 13:51



Благодаря за включването
Под 'сладко' имаш предвид вафлички, шоколади и захар, нали?
Фурмите, смокините, меда и други сладки плодове включват ли се?
Останалото за яденето е ясно колкото по-гладен толкова по-добре
За съня се отказах да го намалям, че ми свършва оптимизма и желанието за разтягане много бързо ако не съм отспал добре.
Не може ли комплекса да го правя и сутрин и вечер? Засега имам доста свободно време




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.