Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За себеосъзнаването и за страханови  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано16.10.03 23:57



"...Лъчезарната Себеосъзнатост, която вижда само своето Аз навсякъде. В такива моменти не съществува пропаст между това къде сме ние, и къде искаме да бъдем. Желанията стихват. Умът се успокоява. Няма нищо повече да се прави, да се учи, да се става. Блаженство е...."




"...Като Йоги, вие част от решението ли сте или от проблема? Допринасяте ли и вие за тази атмосфера на страха непосредствено след 11 Септември, за краха на стоковата борса, Арабско-Израелския конфликт, призрака на ядрената война между Пакистан и Индия, и злокобните предупреждения за нови терористични атаки от Президента Буш и членовете на американското правителство?

Вашите мисли, чувства и думи имат такава сила каквато имат и вашите действия. Като Йоги, вие трябва да осъзнавате това. Аз приканвам всички мои читатели да помнят, че те притежават силата да променят нещата, като фокусират мислите си, чувствата, думите и разбира се действията...."

Приятно четене

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 17.10.03 00:37.



Тема Re: За себеосъзнаването и за страханови [re: titiksha]  
Автор Yogin ()
Публикувано17.10.03 13:28



Привет бате Жоро,
страхотно журналче си спретнал за Крия йога
Благодаря ти!!!




Тема Re: За себеосъзнаването и за страханови [re: titiksha]  
Автор Бaбaджи (учител)
Публикувано17.10.03 13:33



Здравей, Титикша!
Благодария Ти за прекрасните материали за Крия йога и Бабаджи



Тема Re: За себеосъзнаването и за страханови [re: titiksha]  
Автор Изrpeв (11)
Публикувано17.10.03 13:39





Благодаря ти! Ще поемам от тази храна по малко, но редовно и ще наблегна на доброто храносмилане.

Дъгата


Тема Re: За себеосъзнаването и за страханови [re: titiksha]  
Автор alfka (член)
Публикувано18.10.03 11:14



Извадих няколко цитата от първата статия:
"Да ви напомня и да тренира съзнанието ви да остава чисто и свободно, докато това стане спонтанно и не изисква усилия.
Така че да постигнем и да запазим това Себеосъзнаване, зависи от отстояването му във всеки един момент като първостепенна задача. "

Да практикувате себеосъзнатост...
Мислите ли, че по някакъв начин с техника или някакво усилие вие ще можете да запазите това Себеосъзнаване постоянно и неизменно?(и това ще е просветлението)
Много се заблуждавате, или ви заблуждават.Това е моето мнение.
Иначе не отричам практиката, като изява на стремежа към тази цел.

Още един откъс:
"Наблюдавайте дъха си: той ще ви покаже кога вие вече не присъствате. Бог не е далеч, вие сте този, който отсъства, изгубен във вашите сънища. Празнувайте Присъствието."
Това за мен е много важно.Ние сме само едно Присъствие.

Иска ми се не само да си четем статиите поотделно, а и да коментириаме нещо тук.
Кажете и вие какво мислите.



Тема Re: За себеосъзнаването и за страханови [re: titiksha]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано18.10.03 11:25





И аз като аlfka те питам - готов ли си да коментираме тези неща тук?



Тема Re: За себеосъзнаването и за страханови [re: Drona]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано18.10.03 22:44



Бива, стига да не продължи дълго и да не трябва да пиша много.
А какъв е смисъла на коментирането?
Да не стане като едно време в часовете по литература. Постоянно негодувах пред даскалицта ми по литература когато ни караше да учим стихотворения наизуст или да анализираме някое стихотворение и какво е искал да каже поета в еди кой си стих.
А и причината да пусна в дира тези статии е не толкова да предизвикам коментари или спор(спорът за мен е пълна безмислица) а да дам възможност повече хора да ги прочетат защото не са лоши и даже може да са полезни на някого.
Но дай да пробваме пък каквото стане.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: За себеосъзнаването и за страханови [re: alfka]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано18.10.03 23:18



Мислите ли, че по някакъв начин с техника или някакво усилие вие ще можете да запазите това Себеосъзнаване постоянно и неизменно?(и това ще е просветлението)

Не не мисля. А и както се вижда от цитата техниките са и за култивиране и/или отстраняване на навиците и докато се стигне до спонтанност и безусилие(ясно е казано в удебеления син текст).
А какво ще просветлението или какво е, за сега не мога да ти кажа със сигурност. Като разбера ще ви кажа на всички ако още не сте го разбрали-реализирали преди мен.

"...Дали това са асани, пранаяма, медитация , мантри или бхакти йога, или джнана или карма йога, целта е една и съща: Да ви напомня и да тренира съзнанието ви да остава чисто и свободно, докато това стане спонтанно и не изисква усилия. Поради навиците на ума, дълго време се изискват усилия. . Човек може да очаква провали, но да се отнася към тях като стъпала към успеха. “Ако не се предадете, вие сте обречени да постигнете целта един ден”...

Не знам дали ме заблуждават много но аз често се заблуждавам.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: За себеосъзнаването и за страханови [re: titiksha]  
Автор alfka (член)
Публикувано19.10.03 01:51



Защо подчертаваш избирателно?
Израза е :"...и да тренира съзнанието ви да остава чисто и свободно, докато това стане спонтанно... "
Значи все пак усилие, докато се надявате да стане спонтанно.
Това е абсурд!И ме кара да се съмнявам в автора, що за учител е.Защото не обичам да ме заблуждават.
В един момент усилието трябва да се изостави (спонтанно, разбира се).

А защо да не си говорим за тези статии?
Какво ви дават на практика?Какво научавате и какво прилагате?
Защото иначе ще си останат наистина само като литературни произведения, на които просто ще се наслаждавате като ги четете.




Тема Re: За себеосъзнаването и за страха [re: titiksha]  
АвторBaю (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 11:23



"Дава само този който има какво да даде!

Насилието води до насилие.

"Почукай, за да се отвори вратата !"

Знанието не се дава , то се взима !

Можеш да заведеш коня до реката , но не можеш да го накараш на сила да пие вода."

Не е ли нормално родения в тъмнина, да не вярва в съществуването на
Слънцето?"

- Даването винаги е доброволно!

- Интелектуалните упражнения не водят до просветление, а говорят за нужда от общуване между сродни души. (Не сте ли съгласни?)

- Може би е време да се създаде истински клуб (не само в интернет) на стремящите се към себепознание и развитие?

Може да се започне с 1-ин ден на 2 седмици среща в някое удобно, (но не опушено място) в София и в др. градове също?

Ваю




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.