Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Какво и кой е Йога?нови  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано08.10.03 10:53



Прочетох това и почувствах, че ще е добре да го прочетат и други, които не са все още съвсем наясно какво е и кой всъщност е Йога...Позволих си да го копирам и пусна като нова тема, защото може да бъде пропуснато като постинг.

"Йога не е правене само на физически упражнения и изключително вредната концентрация върху свещ.
Йога е състояние на съзнанието. Това не е практика на ума или на тялото, не е опит да бъдеш нещо. Йога е състояние на безкрайна любов, която не изисква нищо от другите , но дава всичко от себе си. Йога е състояние на безкрайна мъдрост и не е не обходимо някой да учи тези които живеят в Йога. Уви, в България не съм го срещал. Ако го срещна ще го позная защото той е като магнит за търсещия, с безкрайно търпение, с безкрайна топлота и мекота. Това е Йога !
Много си мислят че са Йоги, но това не ги прави такива. Само егото на някои от тях расте но нервите и зависта им ги издават.
Може да постигнеш Йога с Християнска или Мюсюлманска практика.
Не съди за хората по думите с които се кичат."

Благодаря на прозрелия го и споделил с нас.

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 08.10.03 11:02.



Тема Re: Какво е Йога?нови [re: Изrpeв]  
Автор A3_ ()
Публикувано08.10.03 11:02



Хари ОМ!

Питам автора на този текст, и този, който го е пставил, защо концентрацията в свещ да е вредна?

ОМ ОМ ОМ



Тема Re: Какво е Йога?нови [re: A3_]  
АвторMZ (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 11:44



Да, и аз срещам вече няколко пъти това твърдение, може би е от един и същ автор. Тук искам да кажа, без да питам каквото и да било- концентрацията върху свещ ИЗОБЩО не е вредна. Упоритостта и постоянството, с които правих тази практика дълго време, ми донесоха състояние, за което съм дълбоко благодарна. И мисля, че не бих стигнала до него за това време с никаква друга медитативна техника!! Да не говоря, че няма и помен вече от каквото и да било неспокойствие, блуждаещи във всички посоки мисли, вътрешно напрежение, главоболие и още ред неща.
Съзерцаването на светлината на пламъка носи също такива благинки, които не подлежат на описание.
Струва ми се, че някои хора обичат да говорят неща, които не са базирани на собствения опит и не лежат на здравата основа на личното преживяване.
Друг е въпросът, че в началото тази техника е доста трудна, но ако си упорит - изведнъж всичко става леко и приятно...
...А после се случват неща, за които май повече обичаме да говорим и спорим, вместо да работим и да ги реализираме, т.е. - преживеем.
Аз преживях силата на концентрацията върху пламъка на свещ и това ми донесе знание, което нито едно писание за вредност от тази практика не може да обори.
Написах всичко това с единствената цел да разсея заблудата по този въпрос.



Тема Re: Какво е Йога?нови [re: MZ]  
Автор A3_ ()
Публикувано08.10.03 11:54



ОМ ОМ ОМ
Благодаря ти!

Хари ОМ



Тема Re: Какво е Йога? [re: A3_]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано08.10.03 12:07



Това, което ме подтикна да пусна написаното като тема не беше концентрацията върху свещ, не целях да се започне спор за ползата или вредата, а защото видях осъзнаване, че всеки, който работи върху разширяване на съзнанието си, независимо по кой път върви, стига до Любовта, Мъдростта и Истината.

Мога само да изкажа мое предположение за предизвикалиото спор мнение...
Може би на различните хора, според това в какво състояние са очите, би могло да се навреди от продължителното взиране в светлината на пламъка...

Не считам, че е от съществено значение в какво се концентрираме. Не е ли по-важно да успеем да го правим?

Дъгата


Тема Re: Какво е Йога?нови [re: Изrpeв]  
Автор Yogin ()
Публикувано08.10.03 12:24



Привет Изгрев,
Написаното от теб наистина е много хубаво и вярно за което ти благодаря.
С една малка поправка.Концентрацията в свещ не е вредна.



Тема Re: Какво е Йога? [re: Yogin]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано08.10.03 12:29





Привет!

От мене е само копирано, но го приемам...
По отношение на концентрацията в пламъка на свещ не мога да дам категорично мнение. На мене не ми е навредила...И аз бих помолила автора, ако има желание, да разясни какво е имал предвид.

Дъгата


Тема Re: Какво и кой е Йога? [re: Изrpeв]  
Авторprastite (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 12:33



za6to e tolkova vagno dali concentraiqta varhu sve6t e vredna ili ne e.na koito ne mu haresva moge da se concentrira varhu tochka ot stenata- var6i sa6tata rabota:))



Тема Re: Какво и кой е Йога? [re: prastite]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано08.10.03 12:37





И за мене е така. Аз се концентрирах не във външни обекти.

Дъгата


Тема Ще взема и аз да се включа [re: Изrpeв]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано08.10.03 13:32



в приказките за Йога и разбира се за ... свеща.
Включвам се защото в другата тема от кадето е цитата го подкрепих изцяло.
Много ми хареса това какво е Йога и пропуснал бях това какво не е.

A за свеща мога да кажа не съм наблюдавал отрицателни ефеки върху себе си а само положителни. Ама като го знам този тарикат ума ми дето тогава съвсем правеше каквото си иска... и сега де ама по-малко. От друга страна доказани авторитети препоръчват концентрация със свещ та май не ще да е толкова лошо.
Предлагам за всеки случай да са ни под ръка ей тия тъмни очила(гот ми е) по време на коцентрация върху пламъка на свещ.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.