Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Търся личен инструкторнови [re: Black Wolf]  
Автор Melody ()
Публикувано24.11.03 13:37



Струва ми се, че ти си най-активния човек (животно?) в този форум и затова реших, че йога нещо ти е легнала на сърцето :) Да посветиш толкова много ценно свободно време на йога... не е случайна тази работа!
И в същото време я определяш като "вредна" - откъде стигна до този извод - практика, теория ...?
Дай повечко аргументи!
За да повярваме и ние!




Тема За вредите от йоганови [re: Melody]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.11.03 17:09



Не съм практикувал никога (и се надявам никога да не ме сполетява такава беда), но съм наблюдавал въздействието на йога върху различни хора - някои, с които съм доста близък, и други - не чак толкова.
Еднозначно смятам, че въздействието не е добро.Хората стават неадекватни според моите разбирания.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За вредите от йоганови [re: Black Wolf]  
Автор Melody ()
Публикувано24.11.03 17:31



... неадекватни... може би има нещо вярно тука...
И аз съм се замисляла за това. Те просто са по-различни от останалите - сякаш живеят в други измерения. Отнесени са вярно... и една част са абсолютни социопати. :)
Но от друга страна са много благородни! И спокойни, внимателни, мили великодушни...
Не съм виждала такива добри души като тях!

Айде




Тема Нима?нови [re: Melody]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.11.03 11:24



Виж с последните неща абсолютно не съм съгласен.

Че са социопати - вярно е! Благородни, мили, великодушни?! Не съм останал с такова впечатление.
Че има между йогите свестни хора - има. Макар и рядко...
Има даже готини гаджета!

Повечето йоги са абсолютно незаинтересовани от другите; и което е странно - в същото време са готови да ги поучават, да им обясняват какво трябва да ядат, защо не трябва да правят секс, какво трабва и не трябва да мислят и говорят. И най-досадното - винаги подкрепят думите си с "мъдростите" на някой гуру, без да се интересуват дали подобен човек въобще е "нещо" в очите на събеседника.

Честно казано, благите усмивки и телешки погледи, с които водят разговор, страшно ме дразнят. Не са нормални!

Човек трябва да бъде естествен. Когато е весел - да се усмихва. Когато не е - да изглежда така, каквото му е в действителност на сърцето. Да прояви обич и внимание към някого, когато ги има отвътре. Или да строши на някого главата, ако сметни за нужно.

Дълбого не вярвам в "добрата душа" у йогите!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Нима?нови [re: Black Wolf]  
Автор Melody ()
Публикувано25.11.03 11:50



Аз пък мисля че са искрени!
Ако добродушието им беше неискрено, щяха да са най-болните хора на света, защото да задържаш и прикриваш гнева е още по-вредно отколкото да го показваш! (С последното занам, че ти нямаш проблеми )
А реално йогите са по-здарви от останалите.
Не знам с какви ти общуваш, но малкото които аз познавам, въобще не те поучават или наставляват! Освен ако не отиде някой при тях, който има неудържима нужда да бъде напътстван и покровителстван! :) Едва тогава йогите започват ти да обясняват, кое е според тях правилното.
Доколкото знам присъствието на гуру въобще не е задължително при тях, както и строгата диета, въпреки че повечето не ядат месо, но това не е стога диета... :) И не мисля, че се лишават от секс, не че съм пробвала , но доколкото знам писанията им препоръчват, ако не водят отшелнически живот, в манастир, да правят секс, защото иначе това става по-скоро вредно, отколкото полезно!
А иначе стават, или изглеждат, социопати защото хората като тях са малко. Затова са изолирани. В днешно време не е лесно да поемеш един подобен път...



Редактирано от Melody на 25.11.03 12:18.



Тема Re: Нима?нови [re: Melody]  
Автор R2-D2 (Navigator)
Публикувано25.11.03 15:02



има различни системи йога, а в класическия трактат "Хатха Йога Прадипика" са дадени и тантрически техники за трансформация на сексуалната енергия

(да не повярваш, нали )
___________
not just asana


__________________________________
Трипио, не го вземай навътре!


Тема energyнови [re: R2-D2]  
Автор Melody ()
Публикувано25.11.03 15:58



Щом става въпрос за трансформация на енергия, съм съгласна!
Звучи много добре, но доколко е постижимо, специално за сексуалната енергия, е друг въпрос...

Все пак съм на мнение, че прекаляването с каквото и да било води до болести. Така че е хубаво да се научим да се въздържаме и... контролираме :)

ПП ...Знаех си, че трябва да я прочета тази класическа Прадипика...



Тема Re: energyнови [re: Melody]  
Автор R2-D2 (Navigator)
Публикувано25.11.03 16:14



прадипика я има на английски и руски, и е желателно да е с коментари, (още повече ако се прави нещо оттам) щото например някой ако почне да си реже езика за кечари мудра без да знае че има вариант без рязане... но за информация става:)

е трансформацията може да е на степени

"... прогрес в рамките на закона" Бълг. бирена партия:)

иначе някои неща може да се практикуват и без партньор


__________________________________
Трипио, не го вземай навътре!


Тема Re: energyнови [re: R2-D2]  
Автор Melody ()
Публикувано25.11.03 16:43



То е ясно, че може да се практикува и без партньор!! :))))))
Но нали цялата идея на трансформацията е не да практикуваш самостоятелно, а да насочиш тази сексуална енергия към по-смислени и... полезни неща!
И... къде се вписва бирата в йогата??? (Освен, че когато си на няколко бири, хич няма да ти се получи трансформацията!)




Тема Re: energy [re: Melody]  
Автор R2-D2 (Navigator)
Публикувано25.11.03 17:31



ееее, моля моля, това че цитирах ЧАСТ от лозунга на майтапската бирена партия не значи че призовавам към бира ( според мен НЯМА разумни и НЕПРЕОДОЛИМИ причини това да се прави)


иначе насочването може да е част от транформацията




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.