Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За всички, които проявяват интерес към Крия йоганови  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 10:37



Въпреки, че Крия йога от край време е тайно учение, днес все по-често се среща информация. Тук давам един адрес, на който ще намерите една своеобразна книга-ръководство за практикуване на Крия йога(и не само ), ако човек няма възможността да срущне учител. Всичко е много добре структурирано и има възможност при възникнал проблем по време на практиката, да се потърси консултация директно от ашрама.
Макар, че аз практикувам под ръководството на учител, също намерих в книгата много полезни неща.
Желая успех на всички, които решат да тръгнат по пътя на този вид йога.

http://www.idel.ru/yoga/krya.htm



Тема Re: За всички, които проявяват интерес към Крия йоганови [re: ..]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано05.09.03 11:38





Много благодаря! Дойде сякаш като отговор на моя интерес.

Дъгата


Тема Re: За всички, които проявяват интерес към Крия йоганови [re: Изrpeв]  
Автор smokche (hvyrkato)
Публикувано05.09.03 17:45



breh....abe predi niakolko chasa taman za neshto takova si misleh, che mi triabva



Тема Не проявявам!нови [re: ..]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.09.03 09:25



И от кого се крият тези йоги?
О, то бихарските проповедници ловят душички, ясно...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 06.09.03 09:27.



Тема Re: Не проявявам!:))))) [re: Black Wolf]  
АвторAГAPTA (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 15:23



Ама ти си голяма скица!



Тема Re: За всички, които проявяват интерес към Крия йоганови [re: ..]  
Автор huanji ()
Публикувано06.09.03 21:08



За съжаление, това няма нищо общо с крия йога.
Човек трябва да е бдителен и когато види наличието на организация, която върти милиони, да има предвид, че се готвят да го уловят в едни мрежи, дето не се виждат, но за сметка на това измъкване няма.

Истината е земя без пътища!


Тема Re: За всички, които проявяват интерес към Крия йоганови [re: huanji]  
Авторбaй Яни (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 09:30



Кви ги плещиш, бе момче.
Нямало нищо общо с крия йога. Ами да те питам аз тебе ти колко общо имош? Трябва да си голям спец, щом от раз можеш да кажеш кое какво е.
И аз я отворих книгата и трябва да ти кажа, че хич не я намирам лоша. Мога да я прочета още колкото си искам пъти, щото си я разпечатах. И никой не ми поиска и една стотинка за това. Мой избор си е дали ще правя нещо по нея, но пак никой не ми иска пари за това. Пък ти явно си светнат по въпроса, та ги знаеш кои въртят милиони.
Никак не разбирам що ли има хора като тебе. Да те питам , като казваш няма нищо общо с крия йога, значи ти я познаваш и я правиш. Та докъде собствено си стигнал. щото ако беше стигнал донякъде нямаше да даваш такива експертни оценки, без да си абсолютно сигурен. А че е така, мога да ти кажа, защото аз само дето не спя в Интернет, та си направих труда да потърся кое какво за тая ми ти йога. Ами какво да ти кажа - май методите си приличат колкото ние с тебе.
Ама на теб може и така да ти оттърва - тайна наука, предавана от гуру. Така си богоизбран. Другите, дето не могат да срещнат гуру - да си теглят хомота. Те не са божи избраници.
И тук казвам веднага нещо. Смътно се сещам, че и вБългария идва един. Та който отиде на лекцията му автоматично получи техника и стана богоизбран.
По цял свят вече бродят такива. С какво ли са по-добри от тоя, дето е написал книгата и я дал за общо ползване? И в единия и в другия случай, ако можеш да стигнеш нещо, го стигаш, ако не можеш -здраве.
Та като си толкова просветен по крия йога, дай нещо по-истинско и на нас, невежите в това отнощение. Всъщност не е ли това главно задължение за богоизбраните?
Остани си със здраве.



Тема Re: За всички, които проявяват интерес към Крия йоганови [re: бaй Яни]  
Автор huanji ()
Публикувано08.09.03 00:52



Здравей.
Очаквах това. Винаги има засегнати, защо...не знам. Никой не може да попречи на твоята практика, само тя е важна. Плодът на йога е спокойствието. Наслаждавай се на блаженството на потопената емоция, когато всичко само минава покрай теб, без да те засяга.

С крия йога имам много общо, но някои неща не са за тука. Разбира се, че я правя. Нека малко да поясня. Тази книга е хубава и всичко е от йога, не съм казал нещо лошо за нея, а само, че това не е крията. Действително имам посвещение от Шибендо Лахири, но самото посвещение никого не прави богоизбран. Физическото посвещение, нищо не значи, има едно друго и то е духовно. Него не го извърши Шибендо, него го извърши енергията. Крията е нещо изключително дълбоко, тя противоречи на всичко с което пълнят главите на хората на запад. Процесите на трансформация протичат сами, чрез нея човек става достъпен за енергията, тя е висшата интелигентност на космоса. Тя е истинският извършител и трансформатор, не умът, очакванията и стремежите на човека. За крията не е нужно да си начетен, може да си неграмотен дори. Правилната техника има голямо значение. Но тя не е просто една практика. Написана на книга, се губи разбирането. Наблюдавах внимателно хората, всички изпълняват крия пранаямата, но само няколко човека я правят наистина. Без разбиране, нищо няма да стане. И на тях е показана лично, а какво остава да се чете на книга. Има много дълбоки неща и човек трябва да се докосне до тях в себе си. Шибендо няма значение, той си върши работата, дава техниката както я е дал Лахири Махасая, енергията протича през него и където намери отворена врата влиза. После Шибендо си отива и човек остава сам пред себе си. Ние винаги сме сами пред себе си, затова нямаме нужда някой да ни оплита в мрежите си. Сатянанда не може да извърви твоят път, ти сам трябва да сториш това. Няма хора авторитети, единственият авторитет е енергията, когато човек е достъпен, тя навлиза в него като разбиране. Веднъж дяволът вървял с един свой другар. Пред себе си видели един човек. Той се спрял, навел се и взел нещо. Разгледал го и го пъхнал в джоба си. Другарят на дявола го запитал: "Какво взе този човек?" - "Той намери парченце истина"- казал дяволът. "Тогава лошо ти се пише". "О!, съвсем не, отвърнал дяволът. Възнамерявам да го накарам да я организира".
Джиду Кришнамурти казва по повод разпускането на неговата организация, така: "Истината, която е неограничена, необусловена, недосегаема посредством какъвто и да е път, не може да бъде организирана; нито пък трябва да се учредява някаква организация, която да ръководи хората или да ги насърчава да вървят по някакъв определен път. Ако първо разберете това, тогава ще видите колко невъзможно е да се организира вярване. Вярването е съвсем личен въпрос и вие не можете и не трябва да го организирате. Ако вие го сторите, то умира, кристализира, превръща се във вероизповедание, секта, религия, коята се налага върху другите. Точно това се опитва да направи всеки по света... Аз не желая да принадлежа към никоя организация от духовен тип. Бих се възползвал от организация, която ще ме отведе в Лондон, например. Това е съвсем различен вид организация, просто механична, като пощата и телеграфа. Никаква организация не може да води човека към духовността... В мига, в който последвате някого, вие преставате да следвате истината."
Не съм против ашрамите, ашрам значи училище. Ашрамът е място, не организация. Опастността е когато около един ашрам се изгради организация, когато около един човек, който някой е провъзгласил за авторитет се изгради организация. Практиката някой трябва да ти я предаде, но от това трябва да станеш по- свободен, не да се заробваш с неговите вярвания и условности. Ораганизацията на Сатиянанда ще ти нареди хиляда условности, в колко да лягаш, в колко да ставаш, какво да ядеш и пр. Ако от това зависеше човек да стане достъпен за истината, нямаше да е пълно със зомбирани в духовните организации. Йогинът е свободен от условности, той действа от позицията на зрелостта не на насилието. Един плод не бива да се къса ако не е узрял, ще е кисел. Така всяко ограничение, за което човек не е готов, ще бъде наистина ограничение, а йогата води към свободата, пълната и безусловна свобода. Тя не цели да те зароби, тя цели да те направи зрял плод и ти да нямаш нужда от тези неща.
Гуру не е личност, гуру е процес. Ето как изведнъж отпадат всички условности и от гуру. Всеки е свободен да го срещне. За това не е нужно да се сблъскаш с някой белобрад старец на улицата, нито да ходиш в Индия, гуру е процес на разбиране, той е в теб. Затова се казва, че когато човек е готов, гуру сам идва. Няма тайни учения и науки, има нежелание човек да погледне и да се захване със себе си. Няма да намериш истината в интернет, нито по книгите, търсиш не където трябва...тя е в теб. Търси на правилното място, на това учи крия йога.


Истината е земя без пътища!

Редактирано от huanji на 08.09.03 01:03.



Тема Привет на .. и всички, които проявяват интерес...нови [re: ..]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано08.09.03 23:28



Не мога да не изкажа възхищението си от книгата на Свами Сатиянанда Сарасвати но не съм изненадан като се има предвид неговата реализация в Йога видима и от други негови книги. Не малко изявена и от неговия приемник Парамаханса Ниранджан. Слушал съм с невероятно удоволствие изпетите от Парамаханса Ниранджан няколко упанишади и др. свещенни текстове. Неговият киртан недвусмислено говори...
От друга страна ще си позволя лукса да изразя опасение от това да се учи Крия от книга, независимо от автора на книгата. Има финни моменти и енергии предавани при посвещението, което според мен не може да се осъществи пълноценно при четенето на книга.
Не трябва да се забравя и силата и сложноста на някои крии, които в комбинация с неправилно разбиране и практикуване могът да доведът до сериозни проблеми. И след това да се търси консултация директно от ашрама...
Нещо ме притеснява такава възможност.
Що се отнася до историята на Крия и живота на Бабаджи Нагарадж(за които в книгата се казва че нищо не е известно) всичко е добре известно поне от времето на сегашното въплатяване на Бабаджи до наши дни.
Успех и наслада на всички четящи или не тази прекрасна книга.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 08.09.03 23:32.



Тема Re: За всички, които проявяват интерес към Крия йоганови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд ((XVIII))
Публикувано09.09.03 16:12



Хубаво говориш!
Това може да се постне като уводна тема в този клуб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.