Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Кундалини.нови  
Автор huanji ()
Публикувано28.08.03 21:58



Стана дума за кундалини на друго място и обещах да пренеса разговора тук. За целта предпочетох да помоля един човек, да каже няколко думи. Неговото тяло е по- достъпно от моето за тези висши вибрации.

“Изначалното съзнание на творението, изначалната енергия на творението е заложена във всяко живо същество. Тя е латентна. При определени условия, тази латентна или потенциална енергия, се превръща в действена.
Духовните вибрации придобиват много по- висока честота и възприемат мисли от по- висше естество. Когато се осъществи контактът от по- висше естество, човек се освобождава от матрицата в коята е бил принуден да живее. Мозъкът се изчиства от негативните напластявания. Всички предразсъдъци изчезват. Изведнъж човек се чувства за първи път истински свободен, при което осъзнаване се отприщва огромна енергия на познанието, а несъмнено това е частица от изначалната първична енергия, чийто път бидейки свободен от замърсяванията, полита нагоре, пронизвайки чакрите, за да осъществи бракосъчетанието на Шакти с Шива.
Ако човек не е хармониран посредством асани и крия-йога, неговите трептения са в дисхармония с висшият космически разум. За практикуващият е опасно да работи с кундалини, тъй като когато централният канал свързвайки чакрите, не е изчистен, се получава пробив, индивидуален за всяка личност. Пътят се открива от съзнанието. Ако то не е разширено, човек няма силата да носи товара на тази енергия на истината, което може да доведе до различни блокажи. Когато съзнанието е разширено, човек става достъпен за тази енергия и силният волтаж, който тя притежава не наврежда. “



Истината е земя без пътища!


Тема Re: Кундалини.нови [re: huanji]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано28.08.03 22:42



Хуанджи, много се радвам, че си пуснал темата ти тук. И съм съгласна с всичко, което казваш. Но като джнана-йогин веднага имам въпрос - става въпрос за разширяване на съзнанието.

Ако то не е разширено, човек няма силата да носи товара на тази енергия на истината, което може да доведе до различни блокажи. Когато съзнанието е разширено, човек става достъпен за тази енергия и силният волтаж, който тя притежава не наврежда.

А как се разширява Съзнанието? Не е ли с липса на привързаности към желания и със спиране на бръщолевенето. Да станем като децата, както е казал Исус, с чисто съзнание, освободено от страхове, предрасъдъци и комплекси. Какво още?





Тема Re: Кундалини.нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор huanji ()
Публикувано28.08.03 22:59



Здравей.
Всъщност, това го каза, йогата Минко. Но това, няма голямо значение, дали ще премине през мен или през него, е все едно. За енергията няма личности.
Разширението на съзнанието, не може да бъде цел, която да постигнеш. То е както медитацията, ние не медитираме, но и не пречим тя да се случи.
Ще имам предвид, този въпрос и ще потърся отговор, който да бъде мамсимално приближен до истината.
Поздрави.


Истината е земя без пътища!


Тема Re: Кундалини.нови [re: huanji]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано28.08.03 23:13



Задочни поздрави на йогата Минко. Както казваш, за Енергията няма личности, наистина Истината си е истина, независимо как се е нарекъл носителят й.


Всъщност, напоследък се задълбочих в изучаването на богословски текстове от Православието. Гложди ме мисълта, че има сходство между Запада и Изтока, което искам за себе си да открия. И стигнах до извода, че МЪДРОСТТА ЛИЧИ НАВСЯКЪДЕ. По този повод се закачам с православните, като ги питам какво са казали техните мъдреци, а те им викат Светци - от Светия дух, а просто става въпрос за Просветлените. Не е важно кое как се нарича или кой го е казал, а самата ИСТИНА. Е това, ако не е разширено съзнаие, какво е:))





Тема Re: Кундалини.нови [re: huanji]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.08.03 08:43



В Анадола използват (поне така се разправя) друг начин за вдигане на кундалини. Така го вдигали, че чак им излизали искри от очите...

А в Хиндустан дали не го правят? Внимавайте, като ходите по ашрамите!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кундалини.нови [re: huanji]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано29.08.03 11:41





ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: Кундалини.нови [re: ***ЛИЯ***]  
Авторoks (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 13:53



Чувал съм че Кундалини и Светия Дух са едно и също.
Имам позната, която говори за усещанията си когато се моли-същите са както при Кундалини.



Тема Re: Кундалини.нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано29.08.03 14:21



За разширяването на съзнанието съмси харесала една фраза на Ваклуш, която ми прикова вниманието, когато за първи път я чух:

"Възземането е еволюционен процес на всекидневието!"

Просто и без съзнателни целенасочени усилия се учим, но със съзнателните усилия става далеч по-ефективно.



Тема Re: Кундалини.нови [re: huanji]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано29.08.03 14:45



Това "Пътят се открива от съзнанието" ми допадна много. :)

Срещала съм често да се подчертава, че Кундалини /змията-огън/ може да бъде "събудена" с упражнения и огънят да галванизира чакрите, но ако няма разширено съзнание, което да борави с тази висша енергия ползотворно - какво от това, че е събудена. И в следващо прераждане "достижението" се губи. Отделно на ръка са рисковете пък да се скапеш понастоящем.

И ко да прай човек тогази?!
Идеята при Кастанеда с дребните тиранчета като гледам е доста ползотворна и широко ползвана (със или без наше дозволение и знание :) - като има такъв преизобилен подходящ наличен материал, поселен на Земята.



Тема Re: Кундалини.нови [re: ***ЛИЯ***]  
Авторoks (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 15:52



Една малка част от предговора....



" В никакъв случай проблемите при възприемането не са свързани с умствените и интелектуални способности на отделния човек. Проблемите идват от мисловната инерция - дори логическото мислене предпочита утъпканите пътеки. Появява се необходимостта от развитието на съвсем ново отношение и нагласа за възприемането на действителността. Изработването на тези нови навици се нарича разширение на съзнанието."


Останалото е в :http://www.yosif.hit.bg/index1.htm

Философия на ежедневието




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.