Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как се гълта корема?нови  
Авторac (Нерегистриран)
Публикувано07.06.03 19:28



много ще съм благодарна ако някой ми обясни



Тема Re: как се гълта корема?нови [re: ac]  
Авторshankara (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 13:13



W stoej se podpira6 s dwtete race w/u bedrata (malko nad kolehata). Stojkata ti e leko nawedena napred,kato4eli iska6 da powarne6 (wodorawen naklon). Poemi si dalboko wazduh i izdi6ai palno. Sled kato si izdi6ala, zadraj wazduha (ne wdi6waj we4e,dokato izpalnyawa6 uprajnenieto !) i zapo4ni da pridarpwa6 koremnite muskuli nawatre kam grabn.stalb i nagore kam gradniya kosh. Zadraj 5-6 sek. i si poemi wazduh. Powtori go o6te 3-4 x. Stomaha tryabwa da e prazen, predi da zapo4ne6 da izpalnyawa6 t.nar. Udiana Bandha w protiwen slu4aj 6te ti e trudno da go naprawi6, a i e protiwopokazno. Towa,koeto ti napisah e za na4inae6ti. Pri nyakoi jeni se polu4awa ne taka izrazitelno, kakto pri majete. I ne zabrawyaj: korema se telli nagore sled kato si izdi6ala i zadarjala wazduha. Ne e nikak slojno.



Тема Re: как се гълта корема?нови [re: ac]  
АвторCтpaнниk (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 07:19



Зависи от големината-техниките са различни



Тема Ами като..нови [re: ac]  
АвторOпитeн (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 08:25



.. изпъчиш циците





Тема trudno shte stane.. [re: Oпитeн]  
Автор NickZ (audi user)
Публикувано16.06.03 23:46



..ako raz4itash samo na opisanie ottyk. No naistina e sredno polojenie ot dadenite dotyk itgovori- koremnite muskuli navytre i nagore , gurdite nagore, .vsushnost vertikalata po pupa ostava v normalno polojenie dokato obrazuvalite se liava i diasna steni na korema navytre i edna kum druga.

The Mythical Bird Rose From The Ashes Young Again


Тема Re: как се гълта корема?нови [re: ac]  
Автор huanji ()
Публикувано17.06.03 12:14



Шанкара го е написал правилно, макар, че ако искаш да го научиш е най- добре някой да ти го покаже. Това е лесно упражнение, след като го овладееш в стойка, можеш да пробваш в седеж с кръстосани крака, понеже бандхите се изпълняват в такъв седеж.



Тема ~нови [re: huanji]  
Автор ivx (~)
Публикувано19.06.03 09:01



бихте ли ми казали каква е целта на занятието? любопитно ми е какво се постига с това упражнение.



Тема Re: ~нови [re: ivx]  
АвторShankara (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 11:31



Towa uprajnenie e osnowa na mnogo drugi tehniki w Hatha-Yoga. Naprimer "Agnisara Dhauti"- barzo izteglyane na korema nawatre i posle nawan po wreme na zadarjane na wazduha. Towa uprajnenie e osobenno dobre da se prawi sutrin na gladno.Aktiwira watre6niya ogan, energiyata. (stimulira silno slan4ewiya split).Pomaga da se sabudi6, da si bodar, wazbujda procesa na izhojdane i e dobro za wsyakakwi widowe problemi s hranosmilaneto. Moje6 i prez denya da go prawi6, ako zabeleji6 4e ti tryabwa powe4e energiya ili presen entusiazam za nowa zada4a ili rabota. Uprajnenieto e mnogo dobro, ako se 4ustwa6 po nyakakaw na4in watre6no blokiran i jelae6 otnowo da se oswobodi6 ot tezi blokadi (energijni). Okazwa dobro wliyanie i na 4erniya drob. Mnogo Yogi go izpolzuwat za spomagatelna tehnika pri iz4istwaneto na stoma6no-4rewniya trakt s Sankha Pracksalana.Towa e bezcenen dar na Yoga za horata!!!



Тема Re: ~нови [re: Shankara]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано19.06.03 12:28



Благодаря ти, Shankara, твоето разяснение пък е безценен дар за мен.




П.С.Имам една молба към теб, а и към всички, които пишат на латиница.
Когато започвате да пишете постинга си, горе в двсния ъгъл има надпис

KREDOR EN или BG

Това е, за да се сменя латиницата и кирилицата. Моля, ползвайте тези глезотийки, които ДИР-а ни е предоставил.





Тема Re: ~нови [re: Shankara]  
Автор ivx (~)
Публикувано19.06.03 14:34



благодаря, беше ми любопитно, щото аз го правих вчера, видя ми се лесно.

аз с його не занимавам и нищо не знам, просто влязох от любопитсво.

П.П. Пишете на кирилица. Моля...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.