Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Тема Коя посока на Йога?  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано19.05.03 13:26



Здравейте!

Интересува ме Йога течение, което се занимава със съзнателното управление на органите и по-специално на мускулите. Тоест развиване на умението да се стягат мускулите и да се извлича повече сила от тях.

Съжелявам за формулировката на въпроса ми - засега нямам понятие от Йога.

Ще се радвам, ако може да ми помогнете.



Тема Re: Коя посока на Йога?нови [re: Spidercho]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано23.05.03 15:47



Аз ли не зададох правилен въпрос? Или няма кой да ми отговори? Или йога е само търкаляне и зяпане на свещи



Тема Re: Коя посока на Йога?нови [re: Spidercho]  
Авторkosara (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 12:01



Ami da :) ne e posoka ...
kazwa se Hatha Yoga:The discipline of the force exercised by asanas, the physiological activity and pranayama, the breath control.

ne znam dali chrez asanite shte mozhesh da izwlichash poweche sila ot muskulite si, (kato ti vidqh snimkite ti w A&F ne wizhdam nakyde poweche :)), no ti si znaesh naj-dobre) az wse oshte se ucha, cheta i prawq samo dihatelni uprazhneniq.
eto edna stranica s asani - opisani podrobno: sivasakti.com/asana.html



Тема Re: Коя посока на Йога?нови [re: kosara]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано27.05.03 15:57



Благодаря за отговора. Ще прегледам информация за Hatha Yoga.

Видът на тялото не е равно-пропорционално свързан със способностите му. Тоест, това как изглеждат едни мускули не говори еднозначно за това колко са силни. Силата е способност на съзнанието да стяга мускула.



Тема Re: Коя посока на Йога?нови [re: Spidercho]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано27.05.03 17:47



Шри Чинмой е демонстрирал завидна сила. Ще поразпитам за вразка с негови последователи в България.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.