Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Към какво нетежават Вашите везни?  
Авторq\*_*/p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 12:45



Постнах въпроса си в чужда тема и вероятно не сте го видели. Моля, за Вашето мнение.
НЯКОЛКО ГОДИНИ имах ужасяващото чувство, че се задушавам в момента, в който заема хоризонтално положение (като че ли някой ми е стиснал носа... и се давя от ужасно гъст секрет в гърлото, който не мога да премахна ПО НИКАКЪВ НАЧИН ... Заспивах с усилие на волята и внезапно се събуждах, за да осъмна разхождайки се, т.е. ПРАВА!!!) Лекарите ми предписваха препарати (clarinase...), от които нямаше ефект. При преглед са ми казвали, че освен обложен език, в основата на езика и гърлото - имам СИЛНО ИЗРАЗЕНИ релефни образувания, че самото гърло ми е МНОГО СУХО, и че лицевият нерв, минаващ през бузата, ми е възпален. От една година съм МНОГО ПО-ДОБРЕ, но ще се радвам, ако с Ваша помощ ВСИЧКО се нормализира. Вероятно има значение и теглото ми (лекарите не са го коментирали). При ръст 1,70 бях с тегло 84кг..., а сега съм 72кг. На 42години съм. И още нещо - релефните образувания от езка ми изчезнаха (незнам как!) и останаха само тези в гърлото. На всички, които ми отговорят - СЪРДЕЧНИ БЛАГОДАРНОСТИ !!!



Тема Re: Към какво нетежават Вашите везни?нови [re: q\*_*/p]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано12.05.03 15:31



Privet,
Prati mi E-mail na koito da ti izpratia niakolko leki dihatelni uprajnenia. Drugoto zavisi ot teb. V yoga niama 4udesa ima ba4kane i traini rezultati.
Uspeh

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: Към какво нетежават Вашите везни?нови [re: q\*_*/p]  
Автор huanji ()
Публикувано12.05.03 15:57



А синузит имаш ли? Освен дихателни техники, които са много удачни, можеш да приложиш очистителните процедури за горните дихателни пътища - Жала Нети(промиване на синусите с вода) и Сутра Нети(прочистване с шнурче на дихателните пътища).



Тема Re: Към какво нетежават Вашите везни?нови [re: q\*_*/p]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано12.05.03 17:19



Да и да не забравя нешто важно за секретите. Секретообразуването много добре се нормализира при промяна на хранителния режим.
Добре е да се намали консумацията на слузообразуващи храни:

Всички меса,
Белите храни:
Млечни произведения, млека, бяло сирене
Бяло брашно,
Бяла захар(рафинирана),
Бяла сол
Бял ориз
Яйца

За сега толкова се сещам.
Надявам се и другите приятели да помогнат с хранителния режим.

Успех

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Ето ме отново ;)))нови [re: titiksha]  
Авторq\*_*/p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 22:30



Изпращам ти бележка с моя E-mail. В йога няма чудеса - разбрах ;) , но ПОНЕ РЕЗУЛТАТИТЕ "чудесни ли са" :))) Шегувам се ;) Прости моето невежество :( и нетърпение, но след какъв интервал от време очакваш да се прояви някакъв резултат?
Хм, прав си за киселото мляко - направо се побърквах, ако вечерям с него... Ама, като обичам прясно мляко... въобще ли не трябва да го консумирам :( А вместо бяло сирене и бяла сол??? То ест, на какво да премина - само на плодове и зеленчуци ли :((( Не ги обичам, бе-е-е :(((
И смяташ ли наистина, че човек трябва да се храни според кръвната си група ("А")
10Х!!! Бъди здрав! Желая ти хармония!!!




Тема Re: Към какво нетежават Вашите везни?нови [re: huanji]  
Авторq\*_*/p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 22:47



Синузит нямам! Но веднъж годишно, за 2-3дни "ослепявам", като излезна навън (при първото пролетно слънце, очите ми сълзят и не мога да ги отворя, и нищо не виждам... иначе имам много добро зрение, да не чуе дяволът!). Другите проблеми (до известна степен редуцирани в момента), заради които се опитах да отслабна, и то когато се задушавах най-много, бяха: шипове в шийната област и намаление на дисковете в тази зона (имаше моменти, в които, ако не стегна в китките врата си - не можех да стана от леглото - УЖАС!!! :((( и-и-и-и-и много силни болки в ставите - събуждах се от болки, а и при хсдене на всяка крачка, особено в таза и раменете). Костната плътност ми е все още в нормата! Иначе съм гъвкава. Тренирала съм волейбол... Но вече и грам не мога да сваля, а понеже имам тънки кости... май килцата са ми в повечко :(((
Е, как е? Разнищи ли ме ;))) Какво ти хрумва??? Вадя химикалка и пиша ;)))

П.П. Ох, за "очистителните процедури за горните дихателни пътища" - много страшно ми се вижда, бе-е-е... Къде мога да прочета нещо (дано не те затруднявам)?
Бъди здрав!!! Желая ти хармония!!!... Много сте мили и ти, и TITIKSHA... 10Х!!!





Тема Re: Към какво нетежават Вашите везни?нови [re: q\*_*/p]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.05.03 08:20



Смятам че го играеш хипохондрик ..... Въпроса е защо?

Иди на психоаналитик - ще ти олекне.



Тема Re: Към какво нетежават Вашите везни?нови [re: q\*_*/p]  
Автор huanji ()
Публикувано13.05.03 09:20



Значи е добре да се заемеш с цялостна програма по йога, а не само с отделни неща. Може да е Крия-Йога, за което ще ти помогне Титикша, или класическата йога, за която ще посетиш някой курс. Ако всичко се изпълнява редовно, се балансират жлезите с вътрешна секреция и оттам теглото и болестите.
Фотосензибилизацията от светлината, не е проблем. Хапвай повечко моркови да си набавяш каротин(провитамин А). Той има отношение към зрението. Пък може и просто да работиш и стоиш на тъмно, което би било нормално като излезеш на слънце.
За артрозата, трябва да захванеш диета и упражненията на йога. Месото, цигарите и алкохола, киселите храни са нежелателни при това заболяване.
За очистителните процедури, пише в книгата "Йога" на Венцеслав Евтимов, както и в други книги. Ако не можеш да намериш литература, се обади. На мен въобще не ми се види страшно, но съм свикнал. В началото всяко нещо е неприятно, после не ти прави впечатление.
Успех.



Тема Re: Ето ме отново ;)))нови [re: q\*_*/p]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано13.05.03 15:58



Резултатите са такива каквито си ги постигнеш - ;-) не се шегувам. Когат си се разболявала не си си поставяла срокове колко да боледуваш нали. Упорство и постоянство и не мисли за сроковете. Йога и практиките в Йога нямат састезателен характер работи си усърдно без мисал за сроковете. Те обикновенно са по-кратки от срока на самото боледуване. ;-)))
Както ти писах за храненето добре е да се намали. Зна4и това са препоръки . Трябва винаги да помниш един основен принцип Ненансилето. Направи си да речем разтоварващи дни.
Съветвам те и да се свържиш с д-р Вичева. Ето линк:



Тя е свестен човек и отличен специалист. Карала е и курсове по Аюрведа в Индия. Практикува Йога от доста време. Води курсове за леки енергитизиращи упражнения и горещо ти я препоръчвам.
По късно щте ти пратя и дихателните упражнения
Пиши
Успех

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 13.05.03 16:27.



Тема Не всички си фантазират :(((нови [re: Drona]  
Авторq\*_*/p (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 21:04



Имам хипотония - ДА!... А ти не бъди толкова хипотетичен ;)))

Хей, Drona, приятелю, ти да не си доктор? Болшинството от тях поставят Подобни Авторитетни Диагнози (След Задълбочен Анализ, Явно..., Нали Разбираш, Значи ;)))
И за да не ми скочиш, че нямам основание да го кажа, веднага давам два примера от по-фрапантните. Правя го, САМО защото реагира МНОГО импулсивно..., а в такъв ред на мисли пък се страхувам ;) да не ме посъветваш -да ходя да се гръмна - например :))) Тъкмо и за да разбереш, защо ми се прииска да се допитам Точно до Вас... :
Мъжът ми почина ~30мин, след като кардиоложката от бърза помощ му би инжекция "за общо отпускане на организма" и след като в продължение на 1час ни агитираше, че оплакването му е било нещо временно и физиологично!?!... А за мен --> един доФтор (бях на 21г.) реши, че главоболието ми е от това, че "нямам" деца..., а друг след няколко години, по повод същото силно и постоянно главоболие реши, че е, защото "имам" ;) - Колко деца? - Две! - Ами-и-и, от това е!!! - заключи авторитетно И той :))) ...
Аз, разбира се, продължавам да вярвам в медицината, но и до момента въпреки сондажите, които правя за специалисти..., все не мога да попадна на точния човек в точното време :((( А вярвай ми, имам нужда от такъв за детето ми.

Та, не ми се сърди, но и ти ми прозвуча КАТО ТЯХ :(
В случай, обаче, че си добронамерен и ти се иска да споделиш знанията и опита си с мен..., ще си позволя още няколко думи.

Аз наистина не съм хипохондрик! И от край време мразя да ходя по лекари. Но проблемите ОЧЕВАДНО се насложиха в продължение на 26г и може би, затова съм прозвучала мрънкащо... Дано не съм Ви надула главите :(((
От една година се опитвам, ако не мога да обърна процеса (а мога ли?), поне да не го задълбочавам!!! Даже ходих 10мес. на каланетика.

Та, хронологията е следната: хормонални проблеми, главоболие, артроза, гърлен секрет със задушаване. През последната година пия по 1,5-2л чай на ден, ослабнах 12-14кг и вече не се задушавам (имам 2-3пристъпа за цялата година).

Не пия алкохол и не пуша. Не ям пикантни храни и изключително рядко вземам нещо обезболяващо. Виж, ако беше казал: "повишен праг на чувствителност" щях да се съглася с теб. Ако ми беше казал, че съм си затлачила организма с отрови - щях да ти повярвам ВЕДНАГА, защото не мога да пия течности и до преди една година ЕДИНСТВЕНАТА течност за деня ми е била 0,5л пр. мляко; за седмицата общо 2-3чаши кока-кола; и ако по изклиючение хапна течна храна... Ако ми кажеш, че има отношение и кръвното ми за главоболието (110/92) О.К. но само до тук се сещам сама...

НАИСТИНА МИ СЕ ИСКА - ПОНЕ С ВАША ПОМОЩ - да се освободя от болките... И ще бъда щастлива, ако писането ни не е било на вятъра :)Р

Усмихни ми се... поне така :))) Нали не ми се сърдиш ;)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.