Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не всички си фантазират :(((нови [re: q\*_*/p]  
АвторE.Л. (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 21:23



Изключиха ли лекарите проблеми със щитовидната жлеза?
Правиха ли ти такива изследвания?



Тема Здравей, Huanji [got mi e]нови [re: huanji]  
Авторq\*_*/p (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 21:44



Благодаря ти, за изчерпателния и прецизен отговор! Но той предполага, за известно време да задълбая САМО в тази насока, а това е невъзможно :(((

Не би ли могъл да ми систематизираш нещо малко, нещо конкретно, което с упоритост да си изпълнявам сама в къщи? Извинявай, ако това последното, което написах, ти е прозвучало МНОГО тъпо :(((

Литература в момента нямам. Можеш ли да ми дадеш някакъв линк с картинки, за да видя техниките "за очистителните процедури за горните дихателни пътища". Дори и не мога да си ги представя, може би затова ми изглеждат толкова страшни



Тема Здравей Е.Л. :)))нови [re: E.Л.]  
Авторq\*_*/p (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 22:02



С термовизуална диагностика - "нискостепенно студен, бла-бла, с т 0,45 и топъл - бла-бла" (извинявай, не мога да го разчета, но каза, че не е нещо обезпокоително);

С ултразвукова диагностика - запазена форма, големина и еластичност;

С палпация - дори да имало нещо, би било най-много 1 (също не ми прозвуча обезпокоително)

Хормонален профил - не са ми правили!





Тема Re: Ето ме отново ;)))нови [re: titiksha]  
Авторq\*_*/p (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 23:05



"Резултатите са такива каквито си ги постигнеш - ;-) не се шегувам"
---> Ха-ха-ха, оцели в десятката! И понеже за мен самата никога не ми остава време... Видя ли какъв е резултатът

"не мисли за сроковете" ---> ОК, слушам и изпълнявам (добре, че поне ти ми звучиш окуражително, че ако остане аз да се агитира-а-ам, мале-мила otkacham]

10Х за линка на д-р Вичева! Заинтригува ме!!! Поне ще се ограмотя малко на първо време. Пък по-нататък ще я посетя, щом ми я препоръчваш [

Но, моля те, до тогава не ме забравяй и ми изпрати нещо за самоподготовка

Бъди здрав!



Тема Re: Не всички си фантазират :(((нови [re: q\*_*/p]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.05.03 08:46



Проблемът ти е психологически, а не физиологичен. Това е, което се опитах да ти кажа, макар и нескопосно.

Дори някой от симптомите да изчезне, ще се появят други симптоми и така до безкрай....

Което не означава, че си луда, ненормална, психарка или.... каквото се сети човек като му кажат че има психологичен проблем.

Какъвто и метод да ти бъде предложен било от лекар или от йога ти все едно ще го изпробваш до някъде и що го отхвърлиш...защото подсъзнателно знаеш че не е това начина...

Защо не започнеш с някои въпрос и отговори:

1. Харесваш ли се?
2. какво не харесваш в себе си?
3. Защо не харесваш дадено нещо в себе си?
4. Как реагираш на смъртта?
5. Как реагираш на мисълта че някой твой близък може да умре?
7. Как реагираш когато те ядосат?
8. какво може да те ядоса?
9. Защо се ядосваш?
10. кое е най-важното нещо за теб?
11. Кой е най-големият ти страх?
12. Какво правиш когато те е страх?

...

Ами направи си едно списъче от 100-тина такива въпроси и методично си отговори на всеки, но в писмен вид.

След 1 месец пак отговори и сравни отговорите....

Ти си независима и самостоятелна личност, която иска да постига нещата по свой начин. Още по-добре.

Ако след време решиш, че методът, който предлагам ти върши работа можеш да ми се обадиш ако искаш : drona@abv.bg



Тема Re: Не всички си фантазират :(((нови [re: Drona]  
Авторq\*_*/p (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 12:31



Здравей, Drona, приятелю :)))
Радвам се, че запази диалога на ниво ;)
Но... не бъди схоластичен, де-е-е :( моля те ;))) Достатъчно познавам себе си... Защо не ми повярваш??? Виждаш, че търся начини САМА да си помогна (а сега и Вашата помощ!!!). Виждаш, че се похвалих с ОБЕКТИВНИ постижения (теглото; намаляване релефа в дъното на езика и вискозитета на секрета). Щастлива съм, че с всичко това изчезна и задушаването!!! Окрилена от резултата, как да не си помечтая да премахна и болките...
И вместо да дадеш едно рамо, ти, казваш:
"Дори някой от симптомите да изчезне, ще се появят други симптоми и така до безкрай...." ---> А аз ти говоря за "НАСЛАГВАНЕ", "ПРОЯВА"... и сега вече "СТОПИРАНЕ на негативната тенденция"! Хайде, обезсърчи ме, защото ми се приискало ;) и да "ПОДСИЛЯ положителните моменти" при сегашното положение.
Повярвай ми и ти... помогни ми с конкретни съвети, за да приближа добрите резултати :))) Уверявам те, когато почувствам рационално зрънце в нечие изказване, колкото и да мрънкам, СТРИКТНО И БЕЗУСЛОВНО ИЗПЪЛНЯВАМ ИДЕЯТА!
Знаеш ли, знам и две и двеста. И когато не мога да върша нещо едновременно, изяснявам приоритетите и не страдам, че някои неща са оставени за по-добри времена, ха-ха-ха.
А ето и моите честни отговори:
1. Харесваш ли се? - Мъжът ми много ме харесваше, а аз на него му вярвах ЗА ВСИЧКО! Живея в страхотен комфорт със себе си, макар, че във всеки един момент, мога да направя безпристрастен анализ за "+" и "-" на всички, вкл. и на себе си, без това по някакъв начин да се отрази на отношението ми към хората.
2. какво не харесваш в себе си? - Това, че когато не виждам конкретна полза и перспектива в дадено нещо, го зарязвам.
3. Защо не харесваш дадено нещо в себе си? - защото мога да го довърша, и тогава да го зарежа ;)))
4. Как реагираш на смъртта? - За себе си - не се страхувам, защото знам, че не бих могла да излавирам по никакъв начин ;)
5. Как реагираш на мисълта че някой твой близък може да умре? - Съзнавам безсилието си... Смазващо е чувството, че си е отишла по-добрата половинка от теб...
7. Как реагираш когато те ядосат? - Вживявам се много емоционално. И обяснявам, обяснявам, обяснявам с надеждата да възстановим равновесието... Ако това не стане - просто се оттеглям, зачитайки правото на мнение и решение на отсрещната страна... Отдалече се радвам на всичко положително, постигнато дори и без мое участие :)))
8. какво може да те ядоса? - Когато някой се прави на тарикат и ме кара да му повтарям до безкрайност - какво сме се разбрали по въпроса...;
9. Защо се ядосваш? - защото не обичам да ме правят на баламата с пушка;
10. кое е най-важното нещо за теб? - семейството ми;
11. Кой е най-големият ти страх? - Животът и здравето на децата ми;
12. Какво правиш когато те е страх? - капачката ми щрака и търси обходен маршрут :)))

Абе, Drona, земен и позитивно настроен човек съм... Не винаги съм приказлива, но ВИНАГИ съм готова за усмивки!!! Какво повече да желае човек, хайде кажи ми :)

Радвам се, че си побъбрихме ;) А сега дай НЕЩО КОНКРЕТНО от това, до което си достигнал и извлякъл като есенция за себе си, на системата "йога" ;))) Ако искаш да ми изпратиш някакви материали, ще ти изпратя и аз своя E-mail.


Добро настроение ти желая :))) !!!



Тема Re: Здравей, Huanji [got mi e]нови [re: q\*_*/p]  
Автор huanji ()
Публикувано14.05.03 21:12



Здравей.
Наистина е по- добре да посетиш практически занятия. От книгите няма да ти е лесно, ако не си се занимавала. В книгата на Венци Евтимов, е описано добре, само трябва да го опиташ няколко пъти, докато стане.



Тема Re: Не всички си фантазират :(((нови [re: q\*_*/p]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 22:29



Извинявам се, ако намесата ми случайно не е на място.
Има една много приятна книга по въпроса - "Кундалини Йога за запада" от Свами Шивананда Радха. Мисля, че ако си взела присърце съвета на Дрона ще ти помогне. След време(месеци, години) ще си опознала поне част от психиката си. Да си отговаряш честно и искрено е първа стъпка. Може да започнеш оттам.



Тема Re: Към какво нетежават Вашите везни?нови [re: q\*_*/p]  
Автор lolo ()
Публикувано16.05.03 12:39



Здрасти , разгледах мненията и мисля ,че съветите ,които ти дават са правилни.Опасявам се ,че сама по книги нищо няма да стане ,а може и да си навредиш.
Най-добре е да посещаваш поне известно време курс.Ако си от София има доста.Адресът ми е asseni@abv.bg пиши ми ако искаш ,ще ти дам адреса на курса ,на който ходя.

om


Тема Re: Не всички си фантазират :(((нови [re: ***]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.05.03 18:41



Да, книгата е много полезна. :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.