Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не ми е ясно...нови  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано12.04.03 23:06



Скъпи поклонници на йога, не ми е ясно нещо... Защо повечето от вас смятат, че само те (занимавайки се с йога) са фанали, тъй да се каже, господ за шлифера?!?

Някой от вас случайно да е чел студията на Юнг "Йога и Запада"? Е, ако не е, препоръчвам му я...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема А на мен ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано13.04.03 00:30



...уважаеми, Black Wolf, че самочувствието на йога-последователите се подхранва от доказаният във времето принцип "Здрав дух в здраво тяло".

Ето тук какво казва западнякът Георг Фойерщайн, изследовател на Йога традицията и автор на пътеводител в Йога, превеждал директно от санскрит:

Изказвам голяма благодарност на Самюъл Берхолц и редакторския екип на Шамбала Пъбликейшънс за това, че ме поканиха да напиша този пътеводител в Йога. Работата върху тази книга ми даде възможност отново да се потопя в любимите си санскритски свещени писания и да се вслушам в пречистващите и вдъхновяващи мисли на духовни учители като Яджнавалкя, Патанджали, Вяса, Гаудапада, Шанкара, Ащавакра, Гхеранда, Сватмарама Йогиндра, Свами Вивекананда, Шри Ауробиндо, Свами Шивананда, Рамана Махарши, Свами Никхилананда, Свами Муктананда и Нисаргадатта Махарадж. Където е възможно, съм ги цитирал. Нека тази книга донесе разбиране (виджнана), мъдрост (джнана) и радост (сукха)! Аум тат сат.


Съдържанието на "Основите на Йога" е респектиращо:

Въведение в Йога
Основните клонове на Йога
Учителят, последователят и пътеката
Щастието и нравствените основи на йога
Пречистване и пози за релаксация, медитация и здраве
Йогийският начин на хранене
Дъхът: Тайният мост към жизнеността и блаженството
Методи за концентрация и медитация
Свещените звуци на силата: мантрите
Змиевидната сила: кундалини шакти
Тантра йога: трансмутация на сексуалната енергия
Себетрансцендентиране, екстаз и свобода
Йога в съвременния свят

А какво казва Юнг по тези въпроси?



Тема Re: А на мен ми е ясно...нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.04.03 01:43



Па тоа го знаем!
Ама да не мислиш, че всички тези неща ги има само в йога? Пък другите не се фукат толкоз...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема И честно казанонови [re: Black Wolf]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.04.03 01:45



...нещо не се кефя на йогата, ама ич!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: И честно казанонови [re: Black Wolf]  
АвторBengal Tiger (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 02:25



Както се пее в една популярна напоследък песен:
"това.. ние добре го знаеме"
А ти знаеш ли какво е "Селие и Бело"SP? Запознай се, преди да е станало късно!



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано13.04.03 12:56



Много и искрено се радвам, че не се уморяваш в нелеката борба срещу йога!
Ама кажи - горе долу за какво става въпрос в тази студия, може пък да казват нещо смислено хората...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: А на мен ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано13.04.03 21:24



Добре де, не те кефи йога - не се занимаваш с нея. Просто си правиш това, което те прави щастлив и за което дори черен пояс имаш.

Веднъж слушах разговор между две момчета, занимаващи се с бойни изкуства. Едното даваше съвет на другото преди предстоящо състезание:
- Ти никога няма да станеш пръв, ако ТИ се биеш. Ти трябва да станеш САМИЯТ БОЙ !!

Разбрах го. Концентрацията, да бъдеш тотален, медитацията, дишането са общи допирни точки на източните практики. Ще ми бъде интересно като спец да споделиш някои полезни неща за такива като мен, които никога не са се занимавали с БИ, но са любознателни.





Тема Re: А на мен ми е ясно...нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.04.03 18:22



Е, аз хвърлих 20-ина години в бойните изкуства, за да разбера, че ме кефят, но все пак не са точно моя Път... Но това е друга тема.

От отдавношните ми контакти с доста представители на различни групи по йога у нас (може би трябва да кажа школи?), оставам с впечалението за едно тяхно самодоволство, което отстрани изглежда просто нелепо... Разбери ме правилно - повечето са много свестни хора, някои даже са мои приятели (това за мен е нещо наистина сериозно!), но всички пано или късно някак си... придобиват някои изкривявания. А вярват, че точно йога ги пази от тези неща... Много е особено като наблюдение.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Zemedelec]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.04.03 18:24



Не бих се наел да преразказвам Юнг, най-добре е човек само да прочете - още повече, че не е дълго.

Но с две думи - йога е хубаво нещо, но е вредна за европееца...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: А на мен ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано14.04.03 19:54



Изкривявания наистина се наблюдават, не отричам. Много дълго ще е да обсъждаме темата. Мога да те запозная с хора, които са доста по- различни от тези които познаваш, просто обикновенни хора.
Ама теб все те е страх да се запознаем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.