Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Духовния учителнови  
Автор Yogin ()
Публикувано06.12.02 10:16



Нека поговорим за нещо истинско,нещо вечно и инепреходхо.БОГ.Духовния учител е БОГ в човешка форма.Нека който желае изрази свое мнение или директно сподели своя опит с гуру.Вярно е,че на един истински-реализиран учител се падат по около десет псевдо учители,но такъв е божествения план,това е също част от играта.I LOVE THIS GAME.



Тема Re: Духовния учителнови [re: Yogin]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано07.12.02 00:03



Това е най-красивия въпрос задаван някога в клубовете.Но тук,както на много други места,той ще бъде подритван и замерян с безхаберие.Все пак нека да го обсъдим.

Редактирано от Дyx на 07.12.02 00:04.



Тема Re: Духовния учителнови [re: Дyx]  
Автор///////// (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 02:07



Гурото ще дойде когато сте готови, а не когато го търсите.
Моментите не винаги съвпадат.
Моят, примерно, още не е дошъл обаче аз гледам да
ме завари подготвен .... работя си сам.

Ама вие двамата всъщност нищо не казахте по темата,
седите и чакате като пиленца в гнездо . . . хихих
Я кажете какво всъщност ви вълнува???


//



Тема Духовният учител?нови [re: Yogin]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано07.12.02 11:27



Хората, търсещи духовни подпори (патерици, бастуни, тояжки), накрая неминуемо "гризват тоягата", когато ги гепи т. нар. духовен учител. Те бързо попадат в мрежите на гуровците, които до един са изпечени мошенници, живеещи на гърба на понякога хиляди наивни свои почитатели от цял свят. И тук има едни такива абдали, които ходят по Индия да се кланят на разни циганьори в ашрамите им, ама то човешката глупост край няма...

Духовните практики могат да бъдат пеодоляни, а пагубното им въздействие избягнато само в ранните стадии на болестта, наречена "духовно развитие", от която доброволно се заразяват, уви, доста хора...

За нещастие обикновено Гуруто действа твърде ловко, бързо и успешно, особено що се касае до индивиди с по-лабилна психика, изразени комплекси, девиантна емоционалност, периодични реминисценции на преживян психически шок, придобити (особено след началото на заниманията с йога) психологически и емоционални аномалии и вродени психически отклонения.

Когато "учителят" те впримчи, трудно се измъкваш! За щастие, познавам хора, които успяха да го сторят! Значи все пак човек може да се отърве от това!

P.S. Дзенистите поне в това са прави - прозрели са, че като срещнеш учител, най-добре е да му сриташ задника!



Тема Re: Духовния учителнови [re: Yogin]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано07.12.02 14:18



Учител ти е всеки и всичко.
Веднъж споменавах тук, че един от най-големите ми учители в този живот е едно куче.

Тази пролет си лежах сред природата и погледа ми падна върху едно паяче. Никога не съм предполагала колко много труд и изкуство се изисква за изграждането на една паяжина - аз го зяпах поне 3-4- часа. С какво съм по-различна с това паяче - с нищо.

Има и същности, които можеш да си избереш за учители - то е едно свързване на извънсетивно ниво; един контакт, който аз не бих могла да опиша. Общуването по този начин е много мощно и много стимулиращо. Няма значение дали са в плът или не. Самото усещане за тяхното присъствие е нещо невероятно.





Тема Re: Духовния учителнови [re: Drona]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано07.12.02 15:07



Ти йога ли си? Ако си, правиш твърде интелигентни изказвания за човек, занимаващ се с тази индийска простотия! Много странно...



Тема Re: Духовния учителнови [re: Yogin]  
Автор Лия (***)
Публикувано07.12.02 18:15



След като не си спомням да имам опит по въпроса, мога да изкажа единствено мнение. Предполагам, че е нещо подобно на връзката родител - дете, но на друго ниво. Някой те учи как да оцелееш в този свят, а друг ти помага да се освободиш от него.



Тема Re: Духовния учителнови [re: Drona]  
Автор · ()
Публикувано07.12.02 18:30







Тема Re: Духовния учителнови [re: Лия]  
Автор Yogin ()
Публикувано07.12.02 20:11



Здравей Лия,в този свят наистина всеки се стреми към нещо.Едни да оцелеят други да преуспеят ......и т.н. ,,Да се освободиш от него'' - Точната дума е да се слееш с него.Да усетиш,че си част от този свят,от тази вселена,от всичко.Да живееш в това.Да виждаш прекпасното,божественото във всичко и във всеки един момент.Някой друг,да го наречем например,,духовния учител'' ни помага да се освободим не от ,,него'',а от някои наши черти.Той ни показва пътя.Освободим ли се от кармичните обвързаности се поллучава и най,най-доброто което може да ни се случи.Единението с вечното,единението с БОГ.Думите религия и йога също означават връзка-единение.



Тема Re: Духовния учителнови [re: Дyx]  
Автор Yogin ()
Публикувано07.12.02 22:19



Здравей сине на ветровете.Въпроса за духовния учител е неизменно свързан с клуба в който пишем-ЙОГА и всичко това разбира се е прекрасно.Това че ще бъде подритван и замерян с безразличие въобще не бива да ни притеснява.Хора всякакви.Колкото едно нещо е по-велико,като духовния учител,толкова и опонентите му са по силни и упорити.Те са много необходими и трябва да им благодарим.Благодарение на тях се получава пресяване и пред олтара на БОГ достигат само най-достойните и упоритите му търсачи и последователи.Хари ом.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.