Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мисля...  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.04.03 18:54



че немалка част от проблемите сред следовниците на йога идва от там, че те следват такива линии в йога, които са монашески. Учителите-санияси, съвсем естествено, теглят към ашрамския тип йога, който е всъщност частен случай и не става изобщо за светския живот.

Не знам защо, но у нас светските линии в йога не са особено познати, а те първо са по-древни (и според мен по-истински), и второ - стават за хората извън Индия (в частност у нас)...

Например аз едни от най-свестните неща за йога съм видял у автор (и учител) като Йенгар, но той май не е много тачен. И друти абсолютно класически светски линии в йога са непознати. Не знам защо, но у нас хората се възторгват от аскетите в планината, а не в ползата от йога в естествения, пълноценен (и почти от нищо нелишен впрочем) светски живот.

Впрочем, това е моето мнение като страничен човек - едно съвсем лично мнение. ще ми е интересно обаче да чуя и други мнения.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 14.04.03 19:08.



Тема Re: Мисля...нови [re: Black Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано14.04.03 19:01



То си е казано, йога е нормална дисциплина за нормални хора. Саняса се приема след пенсия най- често...ако въобще се приеме.
По принцип зависи от човека, но ако реши да се надскача, повече време ще загуби.



Тема Re: Мисля...нови [re: huanji]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.04.03 19:07



Абе аз говоря за реалното състояние... Ти си вътре в нещата - сам виждаш какви са идеалите, които се следват. Затова идват и изкривяванията.

Но не казваш нищо за моето мнение...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мисля...нови [re: Black Wolf]  
Авторshankara (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 19:27



Samo da podhwarlya za BKS Aengar.Ne misli,4e Yoga e samo w BG.Aengar w zapadnite strani e moje bi naj-populyaren.W Germaniya w powe4eto nowi knigi za Yoga kato spomenawat za widowete Yoga pi6at otdelno za taka nar.Aengar-Yoga.A kursuwete sa palni i e neweroyatno gotino da pose6tawa6 takaw.



Тема Re: Мисля...нови [re: Black Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано14.04.03 20:56



В голяма степен си прав, но какво да се прави, минава се и през това. Опитвам се да предпазвам доколкото мога, тези, които започват да се занимават. За целта използвам системата на Лазарев. Ако успеят да схванат, много добре се адаптирват към йога. Но всеки си има кусури, важното е да не се втвърдяваме, да сме гъвкави и вътрешно, не само външно.



Тема Re: Мисля...нови [re: Black Wolf]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано14.04.03 21:27



ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

В Традицията (Школaта) която следваме(Крия Йога на 18те Сидхи) идеалът за духовен последовател е семейния човек живеещ в свтското общество и служещ нему. Ако те интересува виж : http://www.babaji-bg.org.
Бабаджи е помолил и Лахири Махасая да разпространява Крия Йога и заедно с това да живее като семеен в Обществото и така е станало.
А моето мнение е че манастиризмът е бил необходим за през Кали Юга за да се пренесат и да се съхранят Ученията на Истината през тъмните години в тези огнища на Светлината - Монастирите.
Наслаждавай се ... на добър лов

Редактирано от titiksha на 14.04.03 21:39.



Тема Re: Мисля...нови [re: titiksha]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.04.03 21:03



Ловът не е наслаждение - просто е средство за оцеляване...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мисля...нови [re: huanji]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 00:39



Понаучил си го на "четки" човека.



Тема Re: Мисля...нови [re: бaтмaнaтa]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 01:01



Дай сега да си признаем и ние какви сме лайна. Говоря по принцип. Даже въобще не ми се отваря дума...че много грозна картинката.
Добре, че тук-таме има свестни да ни отсрамват.



Тема Re: Мисля...нови [re: huanji]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.03 00:17



Веднъж се осирате после си признавате ,че сте лайна.Не е ли малко противоречиво по принцип.
Исках да ти кажа нещо но все ми се струваше твърде лично и някак нереално.Има един надпис "Българийо за тебе те умряха...", на паметника .Като идвах го прочетох и разбрах, че съм се свързвал с хората и мястото от преди.Може би е свързано с първите ми опити в "савасана" .Започнах на 16 с една книжка на Никола Петров.Може би,когато хората правят подобни неща фините им тела обменят информация и без да се събират на едно място.Малко съжелявам, че не съм започнал още от тогава систематично и с другите асани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.