Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: А на мен ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано14.04.03 23:03



Ти си много интересен събеседник. Отваряш нова тема - когато дойде времето на равносметката "на попрището жизнено в средата". И понеже и аз се спускам надолу, превалила житейския връх, разбирам те много добре. Сега ме накара да се замисля над откровението ти, защото долових болка на приятел, който в процеса на житейската равносметка разбира, че мечтае за още нещо...

Аз съм съгласна с твоите наблюдения. Ти като сетивен човек много точно си доловил тънката граница между нормалното Самочувствие и Самодоволството. Защото между Високомерието или Самодоволството, както ти го нарече и аз приех, и Смачканото Безлично Поведение стои Човекът със Достойнство. Не зная какви изкривявания си наблюдавал, но е парадоксално точно йогите да ги допускат. Има една криворазбрана "духовност", а и много се спекулира с този термин. Не ми се навлиза във философски дебати или маркиране на ценностни системи сега. В момента слушам MY WAY в изпълнение на Павароти и Франк Синатра и се наслаждавам.

Приятна вечер!!



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 01:17



Хи-хи.Забравил да брои.Ни.Той е имал едно интересно преживяване,когато веднъж бил болен.И май след това спрял да пише.



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
АвторУчитeл (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 08:46



Никога нищо няма да ти се изясни докато търсиш истината извън себе си.
От външното можеш да научиш много неща но само ако можеш да виждаш. По принцип от всичко можеш да се поучиш. Целият живот за това ти е даден.
Изясни се със себе си и целият свят ще ти се изясни.



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Учитeл]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.04.03 14:10



Въпроса ми беше чисто риторичен! По отношение на йога, каквото ми е трябвало, разбрал съм го! Исках вас да накарам да се позамислите...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 14:14



О, проблемът въобще не е в йогата.



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: huanji]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.04.03 14:24



Ти не работиш ли? Кво правиш по това време в Мрежата?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 14:45



Който работи събота и неделя, почива през седмицата.



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Учитeл]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 22:48



Sveta se dvizi ot neravnovesieto.



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 23:08



Ama ti si bil po ogranichen ot men!
Razbral po otnoshenie na joga-njakak nelepo e.



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Black Wolf]  
Автор sesil (**********)
Публикувано26.04.03 14:04



Скъпи поклонник на Юнг не забравяй сферата от живота в която се е развивал и творил Юнг и тази на Йога. Не че нямат допирни точки, но са съвършено различни в своята основа.

От друга страна си прав, че щом човек се е родил на запад, това означава, че сега му е времето да се запознае с религията и философията на този ареал от земята. Само че има и по-стари дупи, които се прераждат на различни места на земята за да дадат малко тласък в развитието на другите. Тези души искат да стъпят на здрава основа и естествено ги влече към познатото старо учение, то им изглежда толкова близко и естествено, че сякаш краката им сами ги водят натам и когато отново му се отдадат обръщат внимание и на новите неща /разбирай ученията от този ареал/, защото духа им естествено се стреми към ново познание, към нова опитност. Затова за тях такова едно развитие и насочване към източните учения е нормално, докато за другите е просто непонятно, дори вредно, защото започват да си губят времето с нещо което не могат да разберат напълно - все едно да обясниш на 5-годишно дете как се изчисляват интерали.

Но според мен тез просто те дразни самочувствието на тези хора, може и да си прав за себе си, но помисли си ЗАЩО!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.