Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kakav e smisala na iogata?  
Авторeti (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 13:45



Bihte li mi obiasnili neshto poveche za iogata???A za meditatsiata?Vsichko tova pomaga li sreshty podtisnatost i gadni misli koito ne mojem da preodoliavame ?
BLAGODARIA!!!!



Тема Re: Kakav e smisala na iogata?нови [re: eti]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано25.03.03 15:27



OM KRIYA NANAJI NAMA AUM

Прости ми, че пак аз ти отговарям. Така се случи.
Йога като философия най-добре може да бъде обяснена от истиски Учител. Добре е той да принадлежи към авторитетна Парам Пара - Низходяща духовна последователност от Учител =>Ученик=>Учител => ... и т.н. Парам Пара гарантира достоверното, без изкривявания предаване на Знанието в една Духовна Традиция.
Моето скромно мнение на ученик е че не мога да аз да ти обесня Медитацията - само Учител може да те научи. А и Медитацията не може да се разбере с Ума тя може да се реализира чрез практикуване и пак чрез помоща на Учител.
Иначе за лошите мисли няма смисъл да се повтарям . Виж предишните си постинги и скромните ми отговори.

Само мога отново да те уверя че Йога помага хармонизирайки, но трябва да се практикува. Намери ли курса на Евтимов?

Пиши

Наслаждавай се



Тема Re: Kakav e smisala na iogata?нови [re: eti]  
Автор Лия (***)
Публикувано25.03.03 20:08



Някои казват, че Йога е път, начин на живот. Не зная какво точно е. Но зная, че кратките мигове на мир и спокойствие, които съм изживяла са постигнати благодарение на Йога. Нещо, което разчупва стереотипите, разширява кръгозора, което потиква да забелязваш "дреболиите", да си правиш самооценка, да обърнеш поглед навътре в себе си и там да търсиш...и вероятно там да намериш отговора. Може би това е една частица. Но каквото и да казват околните, хубаво е човек сам да опита. Така де, личният опит е незаменим. Може да се обяснява какъв е вкуса на смокинята, но ако не пробваш ще имаш съвсем бегла представа, а понякога и грешна на всичкото отгоре.
А за гадните мисли или не им обръщай внимание(трудна работа) или им обърни голямо внимание. Но не на самите мисли, а на това откъде произлизат, защо и тн. Според мен голяма част от тях са резултат от нагласите, очакванията, възпитанието, околната среда... А според теб?



Тема Re: Kakav e smisala na iogata?нови [re: eti]  
Автор huanji ()
Публикувано25.03.03 21:13



От личен опит, казвам, че помага. Но пак от личен опит...само не идва.



Тема Re: Kakav e smisala na iogata?нови [re: huanji]  
Авторeti (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 09:27



Благодаря ви много приятели!
Мисля в събота да отида за първи път на курса на Евтимов.Нали в спортната академия от 9 часа в хореографската зала?А за медитацията,как да се обърна към учител, с Евтимов ли да разговарям или всички заедно я практикуват?Разяснете ми ,моля.Желанието ми да се занимавам с йога произтича от необходимостта да постигна вътрешен комфорт и хармония на съзнание и подсъзнание, което май ми куца в момента.Дано йогата ми помогне....как мислите?



Тема Re: Kakav e smisala na iogata?нови [re: eti]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано26.03.03 12:16



OM KRIYA BABAJI NAMA AUM
Започни при Евтимов. В неделя също има курс но го води Yogin(от този клуб). Работи сериозно и в къщи, не се отказвай и упорствай.
Когато ти правиш една крачка Учителят ти ще прави десет към теб. И медитацията ще си дойде с времето. Не бързай но постоянствай!


Комфортът ще дойде още с Хатха Йога(асаните). После ще видиш че няма само Хатха или само Бхакти и т.н.
Йога ще ти помогне като ти покаже как сама(и в същото време с Неговата помощ) да си помогнеш. Пак повтарям важно е постоянството. Всичко останало ще си дойде на мястото. Той винаги ще те окуражава дори без да Го виждаш, но само когато постоянстваш и копнееш. Иначе толкова те обича че няма да ти се натрапва . А ако има нужда и ние сме готови да ти помогнем.

Наслаждавай се

Редактирано от titiksha на 26.03.03 12:48.



Тема Re: Kakav e smisala na iogata?нови [re: eti]  
Автор huanji ()
Публикувано26.03.03 21:18



Виждам, че Титикша го е написал много хубаво. Повече няма какво да се каже. Просто започни с асаните и пранаяма, пък тя медитацията се учи и практикува цял живот.
Доколкото ни позволява опита, можеш да разчиташ.



Тема Йога практика в неделянови [re: titiksha]  
Автор Yogin ()
Публикувано28.03.03 22:48



Едно уточнение:
Всъшност заниманието не се провежда само от мен,а от екип от преподаватели от Йога център,,Роза''.В нашия център няма изграден култ към личността,както в някои други наричащи се Йога центрове.Не мисля и да се създава такъв.Това пречи,пък и няма нищо общо с Йога.
Практиката за която загатва Тетикша се води всяка неделя от 10.00 до 12.00ч.в залата по хореография на НСА.Освен това в София центъра провежда занимания и всяка сряда от 19.00ч.в център,,Виталити''на ул.,,Банат'' 2,както и в градовете Пловдив и Козлодуй по три пъти седмично.



Тема Те таков е!нови [re: eti]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано30.03.03 09:13



Ако разгледаш архива, ще видиш какъв е смисълът на йогата и медитацията в МОИТЕ постинги!

Ето за медитацията: "...Човек, дето си нема работа, изпада в медитация - изключително верен извод, до който достига всеки, който все още не е оплетен в мрежите на някой Гуру. Заблудата, че медитачията е нещо изключително полезно и има безценна роля в т.нар. "разширяване на съзнанието", е една от най-упорито поддържаните мистификации във всички източни практики. Голямата лъжа всъщност е съществуването на таково нещо като въпросното "разширяване"...

Медитацията може да бъде преодоляна, а пагубното й въздействие (придружено с не по-малко нежелани странични ефекти) неутрализирано, за съжаление само в началните стадии на йогическия живот, когато подстрадалият от нея и другите практики все още пази някакъв спомен за себе си и реалността.

За нещастие обикновено Гуруто действа твърде ловко, бързо и успешно, особено що се касае до индивиди с по-лабилна психика, изразени комплекси, девиантна емоционалност, периодични реминисценции на преживян психически шок, придобити (особено след началото на заниманията с йога) психологически и емоционални аномалии и вродени психически отклонения.

Всъщност именно подобни хора най-вече се захващат с йога, а които са си нормални, скоро придобиват горните характеристики...
В тези случаи лечението е трудно и изисква повече време. При напредналите стадии на йога ефектът от лечението е минимален, а в мнозинството случаи, уви, не води до абсолютни никакъв резултат...
За пълно излекуване от йога, естествено и дума не може да става."



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 30.03.03 09:15.



Тема Re: Те таков е!нови [re: Black Wolf]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 14:09



ako razgledash neshtsata ot zivota shte vidish che vsichko koeto si napisal e izkrivenata prez uma ti proekcija na deistvitelnostta





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.