Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: ?нови [re: Zemedelec]  
Авторбaтмaнaтaмьньть (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 12:52



Започва се от клякане,ваджразана/диамантен седеж/,опиране на челото в килимчето с ръце около главата и преплетани пръсти ,изнасяне на трупа напред и то така, че кръстната област да стане вдлъбната,изпъване на краката ,приближаване на краката към главата и повдигане на краката вследствие на пренасянето на тежестта на тялото назад.В крайната фаза трябва основната тежест да бъде на ръцете/от лактите до китките/ и главата да се дърпа назад така, че да се почувства стягане на мускулите на задната част на врата.В това положение след известно време започва да се чувства една особено приятна лекота.След това може да се премине в "скорпион".Ако се прави, като отделен комплекс е излишно да се бърза непременно да се заеме и задържи.Всяка спомената междинка е важна и не е необходимо всеки път, когато се прави да се стига до крайната фаза.При втория вариант главата се опира на задната част и тежестта върху нея се увеличава.Прави шумно дишане вследствие на притискането на областта на гърлото.Според мен въпреки,че още не съм я овладял всички упражнения по дълбоко дишане са само заместители на това.
Дано Хуъний ако има нещо да китикува да не ме излага тука,а да ми пусне един доклад на "мейла".Нъли там нещо е обяснявал на събирачката.
Да го чуеш от устата на Бай Илия е неправдоподобно,понеже го разказва все едно е бил очевидец.А от моята голяма уста излиза така-Написал е и се е опитал да издаде още две книги в стил ~"На ви огъня бе хора" ,ама не успял да ги извади на бял свят.Така явно е устроен света.Нещо може би, като да дадеш на маймуната микроскоп за орехите. Иначе на някои им призлява, като чуят за Сахаров по най-различни причини,като първичната е, че след като е написал нещо,просто няма какво повече да се каже по въпроса.



Тема Re: ?нови [re: Yogin]  
Авторcивия вълk (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 13:13



Аз пък виждам,кога майка ти ,ти се кара.
Може би ще дойда някой ден.



Тема Re: TARSIA U4ITELнови [re: titiksha]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 13:14



Сопата за един е милувка за друг.Разни хора разни идеали.



Тема Re: TARSIA U4ITELнови [re: бaтмaнaтa]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано07.03.03 14:15



Taka e i Istinskite U4iteli imat razli4en podhod kam vseki u4enik.



Тема Re: ?нови [re: бaтмaнaтaмьньть]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано07.03.03 15:55



Аха, мерси за разясненията!
А това че Сахаров е написал още две книги - самия факт че са написани не значи ли че ги има все в някякъв вид? И защо не са издадени?
Това което съм чел от него (не е много и по диагонал...) ми се видя много конкретно и добро.

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: ?нови [re: бaтмaнaтaмьньть]  
Автор huanji ()
Публикувано07.03.03 21:33



Здравей.
Не мога да приема по отношение на йога, да се критикува. Това значи някой да се опита да наложи нещо си за правилно, което дори да е такова, ще престане да бъде на момента.
Разбира се за стойката на глава може много още да се каже, но съм се убедил, че само думите не стигат. Има някои тънки моменти, които се предават по- скоро без думи, отколкото с обяснения. Затова, когато показвам стойката на глава на някого, трябва да съм в хармония. Между нас трябва да има един много истински, приятелски контакт за да може той да усети моето състояние. Освен няколкото мудри и други неща свързани със сиршасана, има и други моменти.
Може би Титикша ще сподели впечатления, тъй като с него обменихме опит в стойката на глава.
За семинара, наистина сбърка. Това беше най- добрият семинар на който съм бил. Много се обогатих, за което благодаря на лекторите и участниците. Понякога нещата просто се получават.
Не съм говорил за изпълнението на стойката, обаче. И там го казах, и тук ще го кажа, не съм достатъчно пораснал за да уча на сиршасана. Да предадеш на някого сиршасана е все едно да предадеш една цяла традиция. Отговорна работа.



Тема Re: ?нови [re: huanji]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано08.03.03 18:19



ОМ КРИЯ БАБДЖИ НАМА АУМ
Обменяхме опит??? Силно казано. Хуанджи ми РАЗКРИВАШЕ стойката на глава а аз гледах и се опитвах да направя нещо подобно.
Мисля, че поне си дадох сметка колко сериозно трябва да се подхожда към подготовката за стойка на глава и към самото изпълненеие. Може би си дадох исметка за разликата между асана и гимнастическо упражнение не само на теория но и на практика.
Всъщност Асана е Медитация, Бхакти и Отдаване а не подготовка за някое от тези трите.
Благодаря на Хуанджи



Тема Re: ?нови [re: titiksha]  
Автор huanji ()
Публикувано09.03.03 22:09



Ако разгледаме нещата внимателно ще забележим, че хората общуват много повече на фините полета и информацията се обменя доста активно. Затова попитах, понеже усетих как всички обменяхме през цялото време информация, която е фина и няма връзка с това което си говорихме.
И аз ви благодаря! Научих много повече от колкото предполагате.



Тема Re: ?нови [re: Zemedelec]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 14:58



nosi se sluh che ne bili za pred horata za tova bili unishtozeni



Тема Re: ?нови [re: batmanata]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано17.03.03 17:46



Абе много питам, ама в какъв точно смисъл не са били за пред хората?
И след като ги е написал, защо ги е унищтожил...?

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.