Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Знае ли някой какво е аюрведа?  
Авторнeпpocвeтeн (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 14:50



Попадна ми едно лекарство на което пише, че прочиства бъбреците и съдържа аюрведа. Някой ако може да даде по-подробно обяснение на това?



Тема Re: Знае ли някой какво е аюрведа?нови [re: нeпpocвeтeн]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано14.11.02 13:36



Triabva da e niakakva hrana, no ne znam tochno kakva



Тема Re: Знае ли някой какво е аюрведа?нови [re: *]  
Авторнeпpocвeтeн (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 08:39



Не предполагах, че такова затруднение ще имат тук знаещите йогисти, гледам някакви чакри отварят, а една аюрведа не могат да обяснят каква храна била.............



Тема Re: Знае ли някой какво е аюрведа?нови [re: нeпpocвeтeн]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано15.11.02 09:28



Не зная какъв е етикета на лекарството, но определено "аюрведа" шокира незнаещите.

АЮРВЕДА е най-старата в света, индийска наука за човешкото здраве.
АЮРВЕДА, което на санскритски означава "наука за живота", е най-проникновената съзнание-тяло медицина в света. Освен с огромно теоритично богатство, тя разполага и с богат набор от практически техники за постигане на по-добро здраве. Доказано е клинично, че методите съзнание-тяло помагат при лечение на стотици заболявания.

Това е от книгата "Безгранична енергия" на д-р Дийпак Чопра

Индийският лекар Дийпак Чопра е създал няколко центъра в света за лечение с Аюрведа - съзнание-тяло програми, билкови продукти. Самият той понастоящем е директор на Института "Шарп" в Ла Джола, Калифорния.

За повече информация е даден телефон 1-800-82-SHARP



Тема Re: Знае ли някой какво е аюрведа?нови [re: нeпpocвeтeн]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано15.11.02 09:29



Аюрведа не е храна.
Древноиндийска система за лекуване чрез храната.
Всеки си определя към един от основните тихове хора според дадените в Аюрведа признаци и съобразно това приема или не приема определени видове храна или ги комбинира.

(не съм йогист, само дето съм чела квото трябва и квото не)

Животът винаги е прав


Тема Re: Знае ли някой какво е аюрведа?нови [re: нeпpocвeтeн]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.02 11:56





Не знам какво е това "лекарство", но текста е със смисъл горе-долу еднакъв със следния:" Лекарството съдържа математика".

Онзи ден с един мой приятел, много напреднал с китайската медицина беседвахме върху принципите за лекуване изобщо и как тези принципи се прилагат в различните школи за лекуване.

Ако не ме домързи и интересът е наистина сериозен мога да го помоля да сътворим една съпоставка.



Тема Re: Знае ли някой какво е аюрведа?нови [re: нeпpocвeтeн]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.02 17:00



То е почти същото, да кажеш Българската народна медицина, каква храна е.
Как искаш подробни отговори. Ако се интересуваш конкретно от Аюрведа, кажи да ти помогнем.



Тема Re: Знае ли някой какво е аюрведа?нови [re: нeпpocвeтeн]  
Авторниko (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 10:42



По аюрведическа рецепта е.Съдържа индийски билки, може и минерали, не знам точно.На етикета пише латинските имена.Важното е,че действа- изпробвано е от мен и мои близки.



Тема Re: Знае ли някой какво е аюрведа?нови [re: ниko]  
Авторнeпpocвeтeн (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:12



Правилно лекарството се нарича CISTON




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.