Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 05.10.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: Mиpo]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано21.07.06 13:19



Тук нещо ми е мътно, ще се радвам ако можеш да обясниш. Стойката която дава чия(с прегръщането на дървото), като започна да я правя има доста интересен ефект на другите нива, но чисто физически е проблематично.

Получава се усещането за точно това опъване което описваше някъде и Чия че трябва да се получи. Готино, само че ако седя 30мин. така не мисля че ще съм си забравил физическото тяло, по скоро ще съм изключително фокусиран върху него, защото не ми е особенно комфортно.
Да не му обръщам внимание ли е идеята?



Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: BrandofAmber]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.07.06 14:05



Тази стойка специално (Прегръщане на дървото) е малко напреднала и смисълът й е да активизира каналите в ръцете и краката (т.е. отваряне на Макроорбитата), да започнеш да вкарваш енергия в костите/фасциите/сухожилията и след време да поемаш енергията "около теб".

Ако не ти е много лесна в началото, по-скоро започни с ръце отпуснати свободно встрани надолу и длани гледащи към тялото. Така поне ръцете няма да ти "дърпат вниманието". А за краката, 2-3 седмици са достатъчни за да свикнат и през това време просто не обръщай много внимание на напрежението в бедрата – то минава. Важното е само коленете да не бъдат твърде сгънати и да надминават върха на пръстите като гледаш отгоре.

А иначе като свикнеш с тази стойка, тя е поне 2-3 пъти по-ефикасна от седналата, т.е. приблизително 2-3 пъти по-бързо се активизира енергията. Първо, защото гръбначният стълб е изправен и в положение "както трябва" почти от само себе си. И второ, така активизираш свързването ти с енергиите от Земята (отдолу) и Небето (отгоре) и твоята Микроорбита и други енергийни канали стават буквално като радиоприемник, който улавя енергията около теб.





Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: Mиpo]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано24.07.06 14:14



Ами интересното е че само за няколко минути и веднага потича ултра силно от бълбукащия извор(двата) нагоре, тоест енергиино всичко си е ок, идеята ми е физически като не ми е удобно, да не обръщам внимание или да спирам и с натрупване да чакам да ми става удобно(бтв с краката няма проблеми).



Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: BrandofAmber]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.07.06 15:10



Ама кажи къде ТОЧНО не ти е удобно физически? Някои неудобства са от временен характер (примерно, определени мускулите на тялото не са ти свикнали с позата) и минават, докато други може да са предизвикани от неправилна стойка и тогава положението е съвсем друго.

Още повече, че физическото тяло не е само за себе си, а е свързано енергийното и другите по-фини тела и тяхното взаимодействие е естествено също от значение. Най-простият пример, фактът, че усещаш енергията и нейния положителен ефект върху съществото ти може да тушира автоматически много физически и други некомфортности... И за това нещата са КОМПЛЕКСНИ. Както и за това, хора, които развият някаква сила, може да залитнат в крайностите вследствие на нейната небалансираност и несвързаност на всички нива.

Ако искаш, вместо да те питам и да разглеждам тук всички възможни случаи (а аз сигурно ще се сетя сигурно за 10 пъти повече некомфортнсти отколкото на теб са ти се случили), след 10ина дена съм в София и може спокойно да ти видя стойката и да ти кажа моето мнение по всичките й аспекти.

Апропо, горното ми предложение е и към Coorhagen*Willendorf, с когото преди време също обсъждахме едни негови енергийни проблеми, неща, които са много по-практични да се правят на живо.



Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: Mиpo]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано24.07.06 15:37



Става. Не знам дали до тогава няма да се е изчистило, но все ще се намери нещо друго за обсъждане.
Между другото можеш ли да домъкнеш ДВД с видеотата за които говорехме в темата за Чия(имам предвит

)?

Ако не ти е проблем да запишеш някои неща ще бъде доста полезно аз пък ще домъкна едно(или колкото стане) празно ДВД.
Значи за момента на видеота имам микроорбитата(четирите) и някакъв уъркшоп с лечебните звуци, всичко друго е добре дошло. :


П.С. Все пак като сме го почнали, некомфортното е когато си поставям рамене/лопатки на една линия както го дава Чия,усеща се като опъване през цялата дъга която се получава(раменете през гърба).

Редактирано от BrandofAmber на 24.07.06 15:41.



Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергиятанови [re: Mиpo]  
Автор Coorhagen*Willendorf (romance&grief)
Публикувано24.07.06 21:38



ще се постарая да присъствам, драги Миро



beauty & the pervert


Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: BrandofAmber]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.07.06 23:44



Ако некомфортността е само в ръцете, то спокойно може да ги държиш свалени както ти казах по-горе. Може също да ги подържиш в началото вдигнати известно време и после, като се уморят, да ги оставиш те сами да си слязат и след като си починат след 10тина минути, примерно, пак може да ги качиш. Може също да държиш дланите в началото на нивото на пъпа (както бях описал в една друга тема), там почти няма напрежение.

Ръцете могат да се държат на различно ниво (има поне 4-5 често използвани позиции) и всяко си има свое приложение. Важното е, поне в началото, да са отпуснати в раменете и лактите, а силата да е в китките, дланите или даже само в пръстите. Разгеле темата е и за Алхимията, с всяко положение на ръцете, както и на дланите и китките (така нар. мудри), възприемаш енергията по различен начин. Може да сравниш и с други практики, където има различни положение на ръцете... Примерно, в Ошовота ДМ ръцете могат да са за 15 минути непрекъснато нагоре, но пак да не се изморят, защото "енергията отгоре ги дърпа/крепи"... Въобще само с положението на дланите и пръстите може да си играеш и да откриеш разни алхимични принципи...

ОК за DVDто. Носи направо 2 броя (формат DVD+, x8).

Поздрави и на екс-Некрото от съседния постинг.



Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: Mиpo]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано24.07.06 23:47



10x





Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: Mиpo]  
Авторaa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 00:32



С тези практики на Чия най-много да вдигнете Кундалини до 5 чакра.



Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: aa]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано26.07.06 00:49



Ами че то аз и до 4-та да го вдигна пак ще съм доволен, а 5-та си е една чакра бонус. Защо точно до 5-та?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.