Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Още за усещането на енергията ...нови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 20:08



За да усетиш енергията в теб, трябва да можеш да забравиш за физическото тяло. Иначе твоето внимание ще се върти само около физическото тяло. В момента, когато внимание не е ангажирано с физическото. тяло, другото става доста бързо.

А за да можеш да забравиш за физическото. тяло, трябва да го поставиш в "удобно" положение, където да не го мислиш за 10-20-30 минути и поне. От друга страна, определени позиции на физическото тяло (примерно с изправен гръбначен стълб, ако си права – с леко сгънати колена, определени положения на опашката и на врата ...) могат да спомогнат за безпрепятствения поток на енергията по каналите в тялото (т.е. да не пречат на този естествен поток).

Следващия фактор е вниманието. Да го насочиш в "язовирчетата" по реките от енергия. Там е по-лесно да се усети. Има разни такива места от зад пъпа до третото око, върха на главата и други. Естествено, и да не обръщаш внимание на мислите, а да държиш вниманието там където трябва ... И да ЧААААААКАШ докато ти хареса самото чакане .

И последното. Може да добавиш малко ТУРБО към целия процес. Дишане с определени точки/чакри (като това, за което говориш, аз много го обичам), малко визуализация и някой други фокуси.

И от тук натам да си ИГРАЕШ с енергията ... Едни го наричат и култивиране. Мен не ме интересува дали е даоско, йогийско или друго. Важното е да работи .



Тема Re: Още за усещането на енергията ...нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.09.02 08:32



:)))

Да, "Няма значение дали котката е черна или бяла. важното е да лови мишки" - Дън Сяо Пин :)))

Разбрах какво си имал предвид по-горе. Благодаря.

Усещането на енергията е все-пак някакво физическо сетиво. Но идва един момент, когато физическата сетивеност изцяло отпада и започваш да функционираш само енергийно. Това до някъде е нонсенс като изказване, защото всичко е енергийно по своята същност. Но нека приемем, че говорим за общо приетите понятия. Именно когато изгубиш физическото естество на сетивността си по отношение на енергията започваш да я различаваш по вид и да оперираш с нея разделително.

Когато един ученик казал на учителя си че енергийните канали са илюзия на ума мисля, че това е имал предвид.



Тема Re: Най-важното в началото за усещане на енергията ...нови [re: Mиpo]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 14:31



Преди това може и да е правил нещо друго.
~"Искаш ли една пълна празнотия?"-казвам му и също му се усмихвам ангелски.
Чувствата са проява на материята, а нагласите на съзнанието.Човешкото знание може да се натрупва само на твърди носители-хартия,камъни...Усеща се грубоматериалното тяло.Когато си "отгоре"се и вижда.Получава се при релаксация и то най-вече,когато са правени упражнения в група.
Доктор по физика,а се занимава с алхимия.Как да ти повярвам?Тази "бързина" по какъв начин се проявява?
Аз понякога така ходя.
Видях наскоро на пазара една книжка с избрани стихове на Чинтулов,Ботев и Вазов-"Аз съм българче".Доста ме впечатли.Добре би било да си я набавиш.
Енергията не е прана.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 19:29



А, Миро...докъде я докарахме?! Това е последното нещо, което ще тръгна да обяснявам. Това е просто като инфо, не е за обсъждане.
Няма какво да чета линкове. Това което не може да се изкаже с думи...може да се разбере само със сърце.
Опитай се да конкретизираш целта, за да видиш, колко я ограничаваш...
Целта, както казах е плод на повика на духа. Той му е заложен, още при сътворението. Ние не можем да обемем, необозримото...най- малко с думи...но можем да го следваме.
Поздрави.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: oтpoвeн]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 19:42



Не ти трябва да знаеш, какво е да си неизменен.
Ако питаш една жена, дали добре си гледаш "работата"...ще ти каже, ами тя...работа не се гледа а се върши...
Неизменен всякога. Еднакъв при радост и болка...и т.н. Не външно, вътрешно.
Неизменноста не се обсъжда, тя се прилага.
За освобождението, не ти подхожда подобен въпрос. Не може да вървиш по пътя на Даосите и да разчиташ на ума. Ако ума можеше да обясни какво е Бог, нямаше да съществува Дао. Когато ми обясниш, какво е Дао, ще ти кажа, какво е Освобождение.

Когато умът не ти достига, използвай сърцето!

Крайностите Ин и Ян, са отровни, когато са крайности. Има антидот...и ти точно него търсиш. ...както и аз.



Тема Re: Още за усещането на енергията ...нови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 19:59



Тук едва ли има някой дето да не усеща енергията. Лошото на ци-гуна е, че не знаеш пътя напред. Ти знаеш ли го? Е, добре усещаш я. Завихря се. И какво?
Че то ако е за усещане на енергията, аз я усетих без да правя никакви стойки. През 89-та, започнах с "Даоска Йога", на Чан и Мидлър, ако не се лъжа. Три дена поддържах "Елена"...ела та гледай. В йога това е "Муладхара Бандха".
И какво...?

Добре имаш ци. И как разбираш, кога да увеличиш и кога да намалиш огъня? Ако ще си говорим, нека да е сериозно.



Тема Re: Още за усещането на енергията ...нови [re: Drona]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 20:04



Винаги успяваш да бъдеш мила. Ще се цаня да ме научиш и мен.
Още мисля, как да хвана егото в капана. Все бяга по тъчлинията. И още мисля, кое е по- добре, да го скривам пред хората, или да го показвам, както си е?
Искаш ли да си сменим ролите?



Тема Re: Още за усещането на енергията ...нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано22.09.02 07:39



И кога съм била мила!!!

Научи си го сам. моята рaбота е да ти кажа, че става :)))))



Тема Re: Още за усещането на енергията ...нови [re: Drona]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 22:53



Кое става, че се ошашавих. :)



Тема Re: Още за усещането на енергията ...нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.09.02 08:21



Това остроумие ли беше? :)))

Въпросът за това какво следва след края на практиката е интересен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.