Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: huanji]  
Автор oтpoвeн (ухапан дивак)
Публикувано31.08.02 17:23



Във всяко живо същество има "чи".
Когато е "стимулирана" чи се издига...
Когато е малко,слаба чи се снижава...

Тука вече се разделет и двата вида начин на живот:
1.Източен.
2.Западен.

Говорех за ба гуа,натрупването според мене е полезно за да се усигури достатъчно "енергия" за да се достигне до края на "янския" канал.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: oтpoвeн]  
Автор huanji ()
Публикувано01.09.02 20:55



Понятието Ба-Гуа, като област го въвежда Мантак Чиа. Има преднебесна Ба-Гуа, съответства на кръга в космогонията на Блаватска. Това е изначалната форма на енергията. Пълният покой. Бездейност. Завършеност. Ишвара.
След Фу-Си, който дава преднебесната Ба-Гуа, се появява и следнебесната Ба- Гуа. Мантак Чиа, работи с нея. Концентрацията в Ба- Гуа, всъщност е концентрация в Дан-Тяна, но не директно в него, около него. В по- голям периметър, за да е по лесно. Накрая енергията се насочва сама към центъра.
Не знам на кое казваш начинаеща практика?! По- начинаещо от това не виждам. Ако си запознат, Мантак Чиа, най- разбира от правенето на пари. :)))
Това което дава са наистина даоски упражнения, но не даоска алхимия. Това са едни чудесни и добре действащи упражнения за здраве. По телевизията дават все филми, наситени със секс. Не, че това е най- доброто кино, но това се предпочита от повечето хора. Същото е и с упражненията. :)))
Предполагам си чел, "Петте елемента".
За котела съм сигурен, че не си се занимавал. Котела(юйдин), се намира в мозъка. Там пребивава Основната същност(юаншън). Котела първоначално не съществува. Той се появява, когато първичната жизненост, се развие и слее с основната същност. Ако се опитваш да натрупаш ци, за какво го правиш? Каво разбираш под стимулирана Ци? Енергията, може да се трансформира. Дзин, може да се изяви като, Ци, Ци, като дзин. А, Шън? Когато дзин е запълнен...може би тогава може да се говори за развиване на Шън. А, джънцисюе(долният дан-тян)? Когато възпроизвеждащата сила се развива и се проявява жизнеността, тогава се появява и златната пещ(дзинлу).
В кухината джънцисюе, е животът. Там е отрицателната сила. В кухината (дзицяо), в мозъка е първичния дух. Там е положителната сила.

Ще ти разкажа една приказка:
Един чорбаджия искал да си построи къща. Повикал майстори и започнал да ги разпитва. От къде ще започнете рекъл. Първият отговорил, от основите. Ти не си майстор, отговорил му и го отпратил. Вторият, казал от оградата. Ти не си майстор... Третият казал, ще почна от тоалетната. А, ето този ще излезе майстор.
Всяко нещо си има ред на започвне. В строителството и сега хората знаят, че се започва от тоалетната. Попитай ако не вярваш. :)))
В Даоската алхимия, от понятията. Не може да искаш да постигнеш нещо, а да не знаеш, какво е то. Не може да събуждаш енергия, а да не знаеш от къде е , каква е, и за какво ще я използваш.

Затова ти казах, дай от начало. Ако ще си говорим за отделни упражнения, добре, но тогава по -добре заглавието да беше, "Даоски упражнениея".



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: huanji]  
АвторTANA (Нерегистриран)
Публикувано02.09.02 00:03



Абсолютно съм съгласна, че трябва да се започне с най-основните упражнения на Мантак Чия. Имам книгите, но не знам защо колкото и да се концентрирам не чувствам движение на енергия. Възможно ли е това да се дължи на факта, че съм вече на 55 години и сетивата са претъпени или нещо подобно. Има ли някакви основни неща, които ако се знаят, могат да се избегнат грешки и лутания. Дали ако продължавам да упорствам, все пак ще дойде момента да постигна стабилизиране на здравето си. Страдам от дългогодишна хипертония. Кое е най-достъпно за постигане и най-елементарното, от което трябва да се започне. Въпросите ми за много и каквото и да благоволиш да ме посъветваш ше бъде от полза за мен. Предварително благодаря.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: TANA]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано02.09.02 10:39



Mantak Chija ne e avtoritet. zanimanijata po tasi sistema sa polezni samo za avtora i prodavachite na knigite.
spored men trjabva da se prafi pashchimontanazana i kato ja pravish neshtata zapochvat da stavat ot samo sebe si.parvonachalno se podobrjava zdraveto a posle idva i "vkljuchvaneto".



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: oтpoвeн]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано02.09.02 10:41



nir-vana=bez vjatar



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: huanji]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано02.09.02 15:11



Моля те, би ли казал кое е Шън? Дзицяо - мястото на третото око ли е? А дзин кое е, изразено с други думи, познати от Йога или както прецениш?

Благодаря, ако решиш да ми кажеш! Интересно ми е.



Тема Re: !нови [re: huanji]  
Автор oтpoвeн (ухапан дивак)
Публикувано02.09.02 19:27



"Даоската вътрешна алхимия" е умението да се самосъхраниш,да се запазиш,предпазиш от външни влияния.Още е умението да не влияеш на околните с лошото си настроение или преповдигнатата си-собствена нелогична мисъл.

Наистина Мантак Чия разбира от правене на пари!

Отначало чи се намира между пъпа и областа на сърцето.
Това което наричам чи е енергия.Всяка болест е от липса на енергия или от задържане на енергия.

Какво е "даоска вътрешна алхимия"?Добре де извинявай за неточноста!

Сега ще си говорим за това какво е написал Мантак Чия или за:?
Чесно не очаквах че ще има в клубовете такива които са със знания!Не очаквах,че е интересно това което е написал Мантак Чия!



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: oтpoвeн]  
Автор oтpoвeн (ухапан дивак)
Публикувано02.09.02 19:43



Това което написах,това е "моето мнение".
Написаното от личния ми опит,това което ми е казъл Тошко Стефанов Илиев и рпочетеното в книги:
На Мантак Чия.
Отваряне на лечебната енергия чрез дао.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано03.09.02 00:13



Дзицяо, е кухината където се помещава първичния дух. Да това е мястото на третото око. Нали се сещаш, за местоположението му и как може да се локализира.
Чела ли си Тайната доктрина? Сещаш ли се за Фохат? Това е изначалната духовна енергия на Бог. Установена. В по- грубите сфери, Фохат не може да пребивава в изначалната си форма и се трансформира в друга, подходяща за съответната сфера. Шън, съответства на фохат. Аналогът на изначалния фохат, на земята е дзин. Това е първичната енергия. В йога, това е кундалини. Кундалини е връзката на земното и божественото. При установяването в главата, кундалини се превръща във Фохат. Затова има разлика между развита кундалина и реализирана кундалини. Тогава, тя прави връзката с целия всемир.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: TANA]  
Автор huanji ()
Публикувано03.09.02 00:13



"Започнеш ли да развиваш същностната природа и вечния живот, трябва първо да развиеш тази природа". Ляо Кун

През своят живот, човек изразходва от своят запас дзин. Той се превръща в ци, от която живеем. Ци, черпим още и от храната и през чакрите, от космоса.
Значи усещането на енергията, започва едва когато има нещо за усещане. Първо се натрупва ци. Мантак Чиа, дава подходящи упражнения. С времето нейното ниво се повишава. Осен, че ци трябва да се натрупва, тя би следвало да се пречиства. Пречистени трябва да са и енергиините канали. След като се натрупа необходимо количество ци, тя може да се превърне в дзин, чрез трансформация. Когато този процес се задълбочи, се попълва от изразходеното количесто изначален дзин. Развиването на ци, носи здраве. Развиването на дзин, може да възвърне младостта и да донесе дълголетие. Развиването на шън, носи безсмъртие и освобождение.
Мантак Чиа, не е посветен. Но е полезен за начало. Първо трябва да се замислиш, към какво е вътрешният ти стремеж. После да се насочиш към неговото реализиране.
Годините не са проблем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.